FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 2 wtorek, 2 czerwca 2020

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie A
Parma 0
SPAL1
Stadio Ennio Tardini; 08.03.2020; 12:30

Następny mecz

Serie A
Torino-
Parma -
Stadio Grande Torino; 20.06.2020; 19:30

Video

Parma 0:1 SPAL: Skrót

Cytat tygodnia

"Data wznowienia Serie A została wstępnie ustalona na 13 czerwca. Jeśli ma to stać się realne musimy jak najszybciej otrzymać zgodę na prowadzenie "prawdziwych" i intensywnych treningów, w przeciwnym razie możemy borykać się z prawdziwą plagą kontuzji." - Roberto D'Aversa

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5098 dni.
Napisaliśmy 13710 newsów

Mamy 276 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 2 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Darmian: "Wciąż mam wiele do poprawy"

autor: odys; 18.09.2019 ; 20:30;

Parma powróciła do swojej inicjatywy "Meet & Greet", w ramach której kibice mogą spotkać się z piłkarzami. Dziś do dyspozycji fanów, w klubowym muzeum, był Matteo Darmian, który przy okazji udzielił wywiadu na temat swoich pierwszych tygodni w zespole.

 

Jak oceniasz swój występ w meczu z Cagliari?

Uważam, iż był on całkiem niezły. Z punktu widzenia czysto fizycznego, czułem się bardzo dobrze i bez problemu zniosłem trudy spotkania. Jak na dwa tygodnie treningów, dobrze układała się również moja współpraca boiskowa z kolegami. Oczywiście w tym aspekcie wciąż mam nad czym pracować, jednak z dnia na dzień będzie to wyglądało lepiej.

 

Nie udało się osiągnąć korzystnego wyniku.

To prawda byłem tym bardzo rozczarowany, bowiem przed naszą publicznością zawsze powinniśmy być w stanie walczyć o trzy punkty. Uważam, jednak że mimo porażki zaprezentowaliśmy się jako zespół z dobrej strony i z podniesionym czołem możemy przystąpić do kolejnej konfrontacji przeciwko Lazio.

 

Co Cię zaskoczyło w Serie A po czterech latach?

Ostatnie lata spędziłem w Premier League, gdzie do zeszłego sezonu nie było VARu, w Serie A, funkcjonuje on zaś pełną parą i potrzeba chwili by się do tego przyzwyczaić. Mogę powiedzieć, iż nie jestem zwolennikiem tej technologii, gdyż według mnie psuje ona trochę grę.

 

Nad czym musisz jeszcze pracować, by być w optymalnej formie?

Nad wieloma rzeczami (śmiech). Jestem człowiekiem bardzo ambitnym, który nigdy nie jest z siebie do końca zadowolony. Wiem, że dzięki co dziennej pracy mogę poprawić u siebie wiele elementów i chcę do tego dążyć. Jestem tu dopiero dwa tygodnie, a to bardzo krótki czas na pokazanie pełni swoich możliwości. Mogę Wam obiecać, że wkrótce zobaczycie prawdziwego Darmiana.

 

Jaka nastroje przed meczem z Lazio?

Przygotowujemy się do tego meczu w pełnym spokoju i skupieniu. Wiemy, że nie będziemy faworytem, jednak jedziemy do Rzymu po to by dać z siebie wszystko i przywieźć do domu korzystny wynik. Mamy pełen szacunek dla naszego rywala, jednak na pewno się go nie boimy.

 

Możesz w jakiś sposób skomentować sytuację z Karamoh?

Yann jest ważnym graczem dla zespołu i nigdy nie odczułem, żeby nie przykładał się do treningów. Ma on jednak swoje problemy, które musi rozwiązać. Nie mniej jednak zespół jest zjednoczony i skupiony na celu, jakim jest utrzymanie.

 

Historia Parmy jest stosunkowo krótka, ale jakie to uczucie patrzyć na te tofea w muzeum, a później uświadamiać sobie, że celem klubu jest walaka o utrzymanie?

Myślę, że utrzymanie to cel minimum na ten sezon. Myślę, że jeżeli okoliczności będą sprzyjające i uda się nam osiągnąć go relatywnie szybko, będziemy w stanie powalczyć o coś więcej. Mamy dobry i wyrównany zespół. Jeśli chodzi zaś o trofea, to samo wejście do muzeum jest bardzo ekscytujące, gdyż na każdym kroku czuć tu niesamowitą atmosferę, panującą wokół Parmy. Uczucie to jeszcze bardziej potęgują fani, których wsparcie czuję od pierwszego dnia, gdy tylko tu przybyłem.

 

W niedzielę bardzo dobrze wyglądała Twoja współpraca z Kulusevskim. Co o nim sądzisz?

Poziom zrozumienia z kolegami z zespołu jest na dobrym poziomie, jednak na pewno będzie jeszcze lepiej. Dejan to inteligentny i bardzo zdolny piłkarz, który ma przed sobą wielką karierę. Jestem przekonany, że jeśli będzie pracował tak ciężko jak teraz, to wkrótce będzie o nim głośno nie tylko w Serie A.

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.