FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 14 czwartek, 9 lipca 2020

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie A
Roma2
Parma 1
Stadio Olimpico; 08.07.2020; 21:45

Następny mecz

Serie A
Parma -
Bologna-
Stadio Ennio Tardini; 12.07.2020; 19:30

Video

Parma 1:2 Fiorentina: Skrót

Cytat tygodnia

"Oczywistą rzeczą jest to, że upał oraz duże nagromadzenie gier wpływają na to co oglądamy na boisku. Warunki są jednak takie same dla wszystkich. Dziś nie przegraliśmy przez upał, a przez to, że przespaliśmy pierwszą część gry i możemy mieć o to pretensje tylko do siebie." - Roberto D'Aversa

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5135 dni.
Napisaliśmy 13907 newsów

Mamy 276 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 1 osób, oraz 13 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

D'Aversa: "Zrobimy wszystko by zdobyć punkty"

autor: odys; 27.06.2020 ; 18:08;

Przed mecze z Interem, Roberto D'Aversa, za pośrednictwem wideokonferencji, odpowiedział na wcześniej nadesłane pytania dziennikarzy, związane z niedzielnym spotkaniem.

 

Czy masz pomysł na to jak poradzić sobie z Interem?

Nie ulega wątpliwości, że czeka nas bardzo trudne spotkanie. Staniemy na przeciwko jednej z najsilniejszych drużyn we Włoszech. Prawda jest też taka, ze Inter za wszelką cenę musi w niedzielę wygrać jeśli ma zachować jeszcze jakiekolwiek szanse w walce o Scudetto, a to tylko podkręca poziom trudności tego wyzwania. Jako zespół musimy jednak myśleć, przede wszystkim o sobie, nie możemy patrzyć się na rywala. Mamy na ten mecz konkretny plan i zamierzamy go zrealizować. Na papierze zdecydowanym faworytem jest Inter, jednak futbol to nie tylko statystyki i cyferki, i jutro spróbujemy pokazać, ze nie warto nas przedwcześnie przekreślać. Mówiąc krótko szanujemy naszego rywala, jednak jutro zagramy bez strachu z zamiarem tego by punkty zostały na Tardini.

 

W Mediolanie, Parma zagrała świetny mecz, co chciałbyś powtórzyć, a co zmienić względem tamtego spotkania?

W pierwszym meczu z Interem, a w szczególności w jego pierwszej połowie, wykonaliśmy niezwykłą pracę na całej długości boiska. Byliśmy dobrze zorganizowani w defensywie i szybko przechodziliśmy do kontrataków, czym udało nam się zaskoczyć rywali. Na pewno chciałbym, aby mój zespół jutro zagrał z podobnym zaangażowaniem i intensywnością. Oczywistym jest jednak to, iż będzie to zupełnie inny mecz. Inter to zespół, w którym zaszły pewne zmiany i to zarówno personalne, jak i taktyczne. Drobna zmiana ustawienia formacji, sprawia iż teraz jest to zespół, który w lepszy sposób potrafi zarządzać tempem gry, a to może rodzić dla nas kolejne problemy.

 

W ostatnim meczu Parma znakomicie wyglądała w ofensywie, jednak wykorzystujesz niewielu graczy. Biorąc pod uwagę intensywny kalendarze, wkrótce pewnie się to zmieni?

Na wstępie pragnę zaznaczyć, iż moi piłkarze zarówno ci którzy grają, jak i ci którzy nie dostali jeszcze szansy są w dobrej formie i naprawdę obiecująco wyglądają na treningach. Żałuję, że nie mogę dać grać wszystkim moim zawodnikom, ale jako trener jestem zmuszony dokonywać wyborów w oparciu o to, co w danym momencie jest dla zespołu najlepsze.

 

Dlaczego nie gra Karamoh?

Biorąc pod uwagę ostatnie 5 miesięcy, Yann z uwagi na zmaganie się z poważnym urazem trenował regularnie ledwie przez kilka tygodni, a co za tym idzie pod względem przygotowania fizycznego nieco odstaje od reszty kolegów. Wrzucenie go na głęboką wodę, byłoby bardzo nierozsądne. Trzeba na spokojnie wprowadzać go do drużyny i rytmu meczowego. To, że do tej pory nie zagrał on ani minuty po restarcie, nie jest więc żadnym wotum nieufności wobec niego. To bardzo utalentowany gracz, w którego mocno wierzę i wkrótce na pewno dostanie on swoje minuty.

 

Jak długo wytrzyma Cornelius?

Andreas grał na razie oba spotkania w pełnym wymiarze, i od strony fizycznej wygląda naprawdę nieźle, nie przejawiając wielkich oznak zmęczenia. Logiczne jest jednak to, że w końcu będzie musiał odpocząć. Nie martwię się jednak o to, gdyż mam naprawdę sporo opcji w ataku, jak choćby Sprocati, Caprari czy Siligardi, który niedawno wrócił do regularnych treningów.

 

Inter prawdopodobnie zagra bez Brozovica. Jakiego ustawienia zespołu Conte się spodziewasz?

Prawdopodobnie zagrają z dwoma defensywnymi pomocnikami i wysuniętym Eriksenem, który za sprawą tego manewru będzie mógł liczyć na więcej swobody. Wiemy czego możemy się po nich spodziewać, jednak kluczowe jest to, żeby przenieść tą wiedzę na boiskowe poczynania.

 

Jak udaje Ci się zarządzać siłami piłkarzy w obliczu tak napakowanego kalendarza?

Obecna sytuacja jest dla nas wyjątkowa i wymaga wyjątkowych rozwiązań. Grając co trzy dni musisz odpowiednio przemodelować system treningów. Staramy się jak najmniej obciążać organizmy piłkarzy, więcej uwagi poświęcamy aspektom technicznym oraz taktycznym, a mniej ćwiczeniom fizycznym, które jednak chcąc nie chcąc i tak muszą się pojawiać. Jesteśmy w stałym kontakcie z klubowymi lekarzami i ściśle konsultujemy z nimi nasze poczynania. Przykładem tej współpracy były chociażby decyzje z meczu z Genoą. Brak Kucki w wyjściowym składzie nie był podyktowany ani względami technicznymi, ani taktycznymi, po prostu piłkarz był tak zmęczony po spotkaniu z Torino, że lekarze przestrzegli nas, że jego wyjście od pierwszej minuty może prowadzić do urazu. Poza opinią lekarzy, staramy się też słuchać samych graczy, którzy są bardzo dojrzali i dobrze znają swoje organizmy i ich możliwości.

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.