FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 14 poniedziałek, 23 lipca 2018

Panel logowania

Ostatni mecz

Sparingi
Parma 3
Foggia1
Prato allo Stelvio; 21.07.2018; 17:30

Następny mecz

Sparingi
Parma -
Sampdoria-
Stadio Briamasco; 28.07.2018; 18:00

Video

Parma 3:1 Foggia: Skrót

Cytat tygodnia

"Nasz rynek jest skutecznie blokowany przez zamieszanie panujące wokół sprawy SMS-owej, w związku z czym na razie było niewiele ruchów. Na szczęście mercato wciąż jest we wczesnej fazie i liczę na to, ze w krótkim czasie kierownictwu uda się skompletować kadrę." - Roberto D'Aversa

Shoutbox

Partnerzy

odwiedź portal zakłady bukmacherskie

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 4418 dni.
Napisaliśmy 9469 newsów

Mamy 265 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 14 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

D'Aversa: "Właściwe podejście do gry sprawą kluczową"

autor: odys; 07.12.2017 ; 12:11;

Na przedmeczowej konferencji prasowej Roberto D'Aversa chwalił Ternane oraz jej trenera, twierdząc, iż jest to zespół grający bardzo walecznie i nieustępliwie. Zdaniem szkoleniowca Gialloblu kluczem do sukcesu będzie odpowiednia postawa i podejście do spotkania.

 

Jak ważny jest dla was mecz z Ternaną?

Każde spotkanie jest tak samo ważne i do każdego meczu podchodzimy z maksymalną koncentracją i zaangażowaniem. Jutrzejsza konfrontacja będzie jednak szczególnie ważna z psychologicznego punktu widzenia i może dostarczyć nam odpowiedzi na temat stopnia dojrzałości naszego zespołu. Wbrew pozorom to nie będzie łatwa gra, Ternana to drużyna nieobliczalna, która jest w stanie przeciwstawić się każdemu, do tego posiada bardzo dobrze przygotowanego trenera. Jej aktualna pozycja w tabeli jest nieco przekłamana.

 

Pochesci jest trenerem lubiącym twardy styl gry.

Owszem jego zespół słynie z zadziorności i waleczności, co można zobaczyć chociażby w statystykach wygranych pojedynków i fauli w meczach Ternany.

 

Sytuacja piłkarzy kontuzjowanych chyba niewiele się zmieniła.

Owszem wciąż nie mogę skorzystać z tych samych zawodników, aczkolwiek stan Di Cesare jest coraz lepszy i w ciągu tygodnia był w stanie odbyć trening wraz z całym zespołem, jednak wciąż pozostaje on niedostępny.

 

Baraye coraz lepiej czuje się w roli środkowego napastnika.

Yves czyni wielkie postępy i niewykluczone, że stanie się podstawowym graczem na tej pozycji.

 

Obawiasz się bardziej Ternany czy tego, że Twój zespół może nie docenić rywla?

Postawa i podejście do meczu z pewnością będą odgrywać ważną rolę, jednak jestem spokojny o mój zespół. Szanujemy każdego przeciwnika i na pewno nie zlekceważymy Ternany.

 

Biorąc pod uwagę deklaracje prezydenta Ternana czeka was wyjazd na bardzo gorący teren.

Nie znam kontekstu wypowiedzi prezydenta Ternany, jednak dobrze zdaję sobie sprawę z tego, że przyjdzie nam grać na bardzo trudnym i niesprzyjającym terenie. Musimy zachować więc spokój i chłodną głowę.

 

W sobotę zadebiutował Frediani, czy możemy spodziewać się tego gracza także jutro w Terni?

Jako trener nie zamykam drogi nikomu, decyzje personalne podejmuje na podstawie tego co widzę podczas treningów oraz sytuacji jaka ma miejsce na boisku. Podobnie jak cały zespół Marco trenuje bardzo dobrze i jego występ jest brany pod uwagę.


Niedawno odchodziłeś rok pracy w Parmie, jak bardzo zmienił się Twój zespół?

Mój zespół zanotował ogromny progres z czego jestem niezwykle zadowolony. Mam nadzieję jednak, że na tym nie koniec i w dalszym ciągu będziemy się rozwijać, by dać powód do radości naszym kibicom.

 

Co zmieniło się w grze Parmy w porównaniu z początkiem sezonu?

W futbolu bywa tak, że porażki uczą bardziej niż zwycięstwa. Wyciągnęliśmy wnioski z niepowodzeń na starcie rozgrywek, dzięki czemu staliśmy się silniejszym i bardziej zżytym zespołem. W górę poszła także nasza forma fizyczna oraz poziom zgrania. Te wszystkie elementy przekładają się na naszą lepszą dyspozycję, jednak nie ma co popadać w samozachwyt, przed nami wciąż wiele pracy.

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.