FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 35 środa, 22 stycznia 2020

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie A
Juventus2
Parma 1
Allianz Stadium; 19.01.2020; 20:45

Następny mecz

Serie A
Parma -
Udinese-
Stadio Ennio Tardini; 26.01.2020; 15:00

Video

Juventus 2:1 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Oczywiście po tej porażce jest w nas żal, jednak mamy też świadomość tego, że rozegraliśmy bardzo dobry mecz z najsilniejszym zespołem we Włoszech. Byliśmy bardzo dobrze przygotowani do tego spotkania i realizowaliśmy plan nakreślony przez trenera. W niektórych sytuacjach zabrakło nam szczęścia, jednak i tak możemy wracać do domu z podniesionym czołem." - Jasmin Kurtic

Shoutbox

Ogłoszenie

Parma Fans Worldwide

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 4967 dni.
Napisaliśmy 13028 newsów

Mamy 274 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 35 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

D'Aversa: "To były dwa tygodnie ciężkiej pracy"

autor: odys; 21.07.2019 ; 13:43;

Po meczu z Maia Alta, z dziennikarzami spotkał się trener Roberto D'Aversa, który krótko podsumował całe zgrupowanie w Prato allo Stelvio oraz wypoiwedział się na temat ogólnej sytuacji zespołu.

 

Jakbyś podsumował zgrupowanie?

W ciągu ostatnich dwóch tygodni zespół pracował bardzo dobrze i jestem zadowolony z tego co udało się nam osiągnąć. Niestety nie obyło się też bez kontuzji, wczoraj urazu doznał Kucka, ale na szczęście to niegroźna sprawa, zaś wcześniej wykluczeni z regularnych treningów byli Siligardi i Ceravolo.

 

W dzisiejszym sparingu Karamoh i Kulusevski byli testowani na pozycji skrzydłowego oraz mezzali.

To uniwersalni gracze, którzy na boisku mogą pełnić różne role, zaś letnie sparingi to najlepsze miejsce do testowania różnych rozwiązań, które następnie, w razie potrzeby, mogą zostać wdrożone w trakcie mistrzostw. Kulusevski to niezwykle inteligentny piłkarz, mający czucie gry i mogący występować zarówno w środku, jak i na skrzydle. Z kolei Karamoh jest nieco bardziej "liniowym" graczem, do którego największych atutów należy szybkość i kondycja. Obaj są niezwykle perspektywicznymi młodymi graczami i cieszę się, że mam ich w zespole.

 

Czy spodziewasz się transferu bocznego obrońcy?

Jestem spokojny o poczynania klubu na mercato. Dyrektor Faggiano wykonuje znakomitą robotę i zapewnił mi grupę, z którą mogę spokojnie pracować i stale podnosić poziom techniczny. Do końca okienka pozostał jeszcze miesiąc i jasne jest, że to nie koniec roszad. Będziemy też musieli pogodzić się z kilkoma odejściami, jak chociażby Dezi, który dał się poznać jako wielki profesjonalista zarówno na boisku, jak i poza nim.

 

Czy zmieniłeś coś w ogólnym planie przygotowań, względem zeszłego roku?

Oszem, nauczeni doświadczeniami z ostatniego sezonu, wspólnie z moimi współpracownikami zmieniliśmy pewne rzeczy, głównie po to by nie przytrafiły się sytuacje takie z drugiej rundy rozgrywek, gdzie bardzo odczuwalny był spadek wydajności.

 

Jak zmieni się sposób gry Parmy?

To pokażą dopiero mistrzostwa. W trakcie ostatnich dwóch tygodni bardzo wiele pracowaliśmy nad nowumi rozwiązaniami ofensywnymi. Zespół przeszedł spore zmiany, co otworzyło drogę do testowania zupełnie nowych rozwiązań. Koniec, końców i największą rolę na boisku będzie odgrywać zaangażowanie piłkarzy i właściwa interpretacja gry.

 

Jednym z największych wzmocnień jest odzyskanie Roberto Inglese.

Roberto był ważną postacią naszego zespołu w zesżłym sezonie i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Bardzo cieszę się na możliwość dlaszej współpracy z nim, ale jestem również zadowolony z innych nowych graczy jak chociażby Cornelius czy Hernani, którzy powinni być bardzo użyteczni w dążeniu do naszego celu. Można śmiało powiedzieć, że wewnętrzna konkurencja w zespole wzrosła, a to zawsze prowadzi do wzrostu jakości. Jako trener nie mogę na to narzekać.

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.