FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 7 wtorek, 2 czerwca 2020

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie A
Parma 0
SPAL1
Stadio Ennio Tardini; 08.03.2020; 12:30

Następny mecz

Serie A
Torino-
Parma -
Stadio Grande Torino; 20.06.2020; 19:30

Video

Parma 0:1 SPAL: Skrót

Cytat tygodnia

"Data wznowienia Serie A została wstępnie ustalona na 13 czerwca. Jeśli ma to stać się realne musimy jak najszybciej otrzymać zgodę na prowadzenie "prawdziwych" i intensywnych treningów, w przeciwnym razie możemy borykać się z prawdziwą plagą kontuzji." - Roberto D'Aversa

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5098 dni.
Napisaliśmy 13710 newsów

Mamy 276 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 7 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

D'Aversa: "Tabela nie oddaje potencjału Milanu"

autor: odys; 30.11.2019 ; 15:50;

Na przedmeczowej konferencji prasowej, Roberto D'Aversa ze sporym respektem wypowiadał się na temat Milanu i przestrzegał przed spoglądaniem na ekipę Rossonerich rzez pryzmat miejsca w tabeli.

 

Co z Corneliusem?

Wczoraj i dziś Andreas trenował normalnie wraz z całym zespołem i znajdzie się w kadrze na jutrzejszy mecz. Prawdopodobnie jednak spotkanie rozpocznie on na ławce.

 

Na ile minut jest gotowy Cornelius?

Zdaniem naszego sztabu medycznego jego uraz został w pełni wyleczony i w teorii jest on gotowy do gry na pełnych obrotach. Z doświadczenia wiem jednak, że piłkarzy świeżo po urazach należy stopniowo wprowadzać do gry, nie ma też sensu bez potrzeby ryzykować jego zdrowiem. Wszelkich ostatecznych ocen dokonamy jutro.

 

Niedługo miną 3 lata od kiedy zostałeś trenerem Parmy. Masz poczucie progresu jaki uczyniłeś wraz z zespołem?

Oczywiście jest to jasna sprawa, a progres jaki zaliczył zespół na przestrzeni ostatnich lat jest dostrzegalny gołym okiem. Gdy przychodziłem do Parmy, byliśmy w Lega Pro. Przechodziliśmy wtedy trudny czas jednak szybko znaleźliśmy nić porozumienia z piłkarzami, która pozwoliła nam na awans do Serie B. Tam wiodło się nam różnie, jednak mimo licznych trudności zawsze pozostawaliśmy zjednoczeni i skupieni, dzięki czemu udało się nam rzutem na taśmę awansować do Serie A. Ostatni sezon służył przede wszystkim temu, by potwierdzić, że jesteśmy gotowi na to by grać w elicie, udało się nam wywalczyć utrzymanie, zaś teraz naszym celem jest stały progres. Obecne rozgrywki toczą się po naszej myśli, jednak jesteśmy świadomi tego, że ani na chwilę nie możemy sobie pozwolić na rozprężenie. Do każdego spotkania musimy podchodzić tak, jakby zależało od tego nasze życie.

 

W poprzednim meczu Kucka zagrał jako środkowy napastnik. Jak wpadłeś na ten pomysł?

To, że potrzebowaliśmy kogoś silnego zdolnego przytrzymać piłkę z przodu był oczywisty. Wybór padł na Juraj, który jest niezwykle inteligentnym i doświadczonym piłkarzem. Ma za sobą wiele spotkań w Serie A, a także na poziomie międzynarodowym, byłem więc przekonany co do tego, że poradzi on sobie z tą rolą. Spisał się naprawdę bardzo dobrze, zaś jego współpraca z Sprocatim i Kulusevskim układała się pomyślnie.

 

Czy mecz z Milanem będzie podobny do tego z Bologną?

Biorąc pod uwagę sam aspekt fazy obronnej będzie to na pewno inne spotkanie. Milan lubi grać wysoką linią obrony, co zmusza nas do nieco innego podejścia do tego spotkania. Czeka nas bardzo intensywny mecz, w którym kluczową rolę odgrywać będzie zachowanie odpowiedniego balansu pomiędzy atakiem i obroną. Musimy być cierpliwi w naszych poczynaniach i nawet w obliczu niepowodzeń wierzyć w sukces i konsekwentnie realizować założony plan taktyczny.

 

Największa broń Milanu?

Umiejętności poszczególnych piłkarzy, którzy w pojedynkę są w stanie stworzyć zagrożenie i zawiązać groźną akcje. Musimy zwracać szczególną uwagę na pojedynki 1 na 1, nie możemy zostawiać piłkarzom Milanu zbyt wiele wolnej przestrzeni, by umiejętnie wytrącać ich z rytmu.

 

Jak wiele waży brak Scozzarelli?

W porównaniu do innych pomocników Matteo ma niezwykły zmysł, umiejętność czytania gry i odpowiedniego ustawiania się na boisku. Dlatego też jest on dla nas tak ważnym piłkarzem. Żałuję, że nie będę mógł z niego skorzystać, jednak taki jest już futbol i nie ma co lamentować. Trzeba skupić się na piłkarzach, których mam do dyspozycji. Jestem przekonany, że Scozzarellę uda się w odpowiedni sposób zastąpić, chociażby Gaston (red. Brugman) w Bolonii pokazał znakomitą wydajność. Do składu wraca też Hernani, zatem mam całkiem spore pole manewru.

 

Jakiego meczu sie jutro spodziewasz?

Ten kto patrzy na sytuacje Milanu w tabeli i myśl, że będzie to łatwy mecz jest w olbrzymim błędzie. Ostatnie wyniki Milanu w żaden sposób nie oddają tego jak zespół ten prezentuje się na boisku. Od czasu objęcia drużyny Pioli wykonał naprawdę świetną pracę, Milan jest zespołem dobrze poukładanym i mającym w swoich szeregach wielkie indywidualności. Czeka więc nas bardzo ciężka przeprawa, musimy nastawić się na walkę przez pełne 90 minut.

 

Jak wygląda sytuacja Grassiego?

Alberto od kilkunastu dni trenuje na pełnych obrotach, z każdym dniem zyskuje większą pewność siebie oraz jest bliżej powrotu do pełnej formy. Mogę powiedzieć, że jest on jednym z piłkarzy rozważanych pod kątem wyjściowego składu. Wszelkie decyzje zapadną jednak jutro.

 

Iacoponi to jeden z symboli obecnej Parmy. Zgadzasz się z tym stwierdzeniem?

Simone jest z nami od Lega Pro i od samego początku stanowił ważny element naszego zespołu. Na przestrzeni tych kilku lat niezwykle się też rozwinął i udowodnił, że jest graczem mogącym dawać jakość nawet na poziomie Serie A. Jest to też wielki symbol pracowitości, bowiem miejsca w składzie nie dostał on za darmo, na wszystko zasłużył sobie ciężką pracą. Jestem szczęśliwy widząc jego postępy i cieszę się, że mogę z kimś takim pracować. Myślę, że śmiało można stawiać go w gronie symboli nowej Parmy.

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.