FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 45 wtorek, 19 marca 2019

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie A
Lazio4
Parma 1
Stadio Olimpico; 17.03.2019; 15:00

Następny mecz

Serie A
Parma -
Atalanta-
Stadio Ennio Tardini; 31.03.2019; 12:30

Video

Lazio 4:1: Skrót

Cytat tygodnia

"Należy przyznać, iż źle zinterpretowaliśmy ten mecz i podeszliśmy do niego w niewłaściwy sposób. Biorę za to pełną odpowiedzialność. To, że graliśmy z klasowym zespołem pokroju Lazio nie jest żadnym wytłumaczeniem tego co się stało." - Roberto D'Aversa

Shoutbox

Nowości i aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


odwiedź portal zakłady bukmacherskie

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 4657 dni.
Napisaliśmy 11077 newsów

Mamy 271 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 45 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

D'Aversa: "Przygotowanie fizyczne może odegrać ważną rolę"

autor: odys; 10.07.2018 ; 15:27;

Roberto D'Aversa udzielił wywiadu dla oficjalnej strony Parmy, podczas którego wypowiedział się na temat wagi rozpoczętych przygotowań do sezonu, celu na zbliżające się rozgrywki, mercato a także sprawy SMS-owej.

"Przebyliśmy długą i trudną drogę by dostać się do Serie A, teraz musimy potwierdzić, że zasługujemy na grę w ekstraklasie. Zdajemy sobię sprawę z wagi trwających przygotowań do sezonu i rozpoczynamy je z ogromną dawką entuzjazmu. Najbliższe kilka tygodni i to jak je przepracujemy prawdopodobnie będzie rzutować na większą część sezonu. Bycie tu w Prato allo Stelvio, to wielki przywilej, to miejsca posiada wszystko czego potrzebujemy, by móc skupić się tylko i wyłącznie na ciężkiej pracy. Różnicę między Serie B a Serie A? Jak łatwo się domyślić jest ich bardzo wiele, pozostawiając jednak na boku sferę techniczną, myślę że spore znaczenie odgrywać będzie przygotowania fizyczne, dzięki któremu bardzo często jest się w stanie nadrobić pewne braki w technice. Tym samym ponownie wracamy do wręcz kluczowej kwestii trwającego zgrupowania. Zmiana pozycji Parmy? Klub przez ostatnie trzy lata do każdych rozgrywek podchodził z roli faworyta, albo jednego z faworytów, teraz się to zmieni, a podczas samych mistrzostw będziemy musieli wiele wycierpieć, ponieważ istnieje wiele zespołów, które przynajmniej na papierze są zwyczajnie od nas silniejsze. Musimy więc dołożyć wszelkich starań, by jak najlepiej przystąpić do rywalizacji, w zupełnie nowej rzeczywistości. Podstawowym i w zasadzie jedynym celem będzie wywalczenie utrzymania. Mercato? Nie martwi mnie to, że na razie otrzymałem tylko kilku piłkarzy. Rynek wciąż jest we wczesnej fazie, ja zaś wierzę w kierownictwo i to, że wyposaży mnie ono w odpowiedni materiał. Dyrektor sportowy Daniele Faggiano, już nie raz wykazywał się swoim fachem i jestem przekonany, że z jego pomocą uda się nam stworzyć konkurencyjny zespół. Pamiętajmy też, że jesteśmy beniaminkiem, który ma pewne ograniczenia budżetowe, które znacząco komplikuje sprawy na mercato, do tego wszystkiego doszły też inne trudności, o których wszyscy wiemy. Sprawa SMS-owa? Wywalczyliśmy Serie A na boisku, dzięki ciężkiej i wytężonej pracy i jest to fakt, z którym nie można polemizować. Jeśli ktoś obejrzy sobie nasz mecz ze Spezią to dobrze dostrzeże, że nie było w nim mowy o obniżeniu zaangażowania graczy Spezii, którzy grali z maksymalną determinacją i sprawili nam ogromne problemy. Dla mnie cała ta sprawa jest co najmniej dziwna, jednak nie chcę poświęcać jej więcej uwagi. Boli mnie jednak to, że przez coś takiego cierpi wizerunek klub. Nikt jednak nie może odebrać nam tego co wygraliśmy na boisku. Wiadomości Calaio? Czytałem je jak chyba każdy związany z Parmą i powiem szczerze nie widzę w nich nic niezwykłego, a w kontekście tego co się dzieje, jest to wręcz absurdalne. Powiem szczerze, że jestem poirytowany faktem, że próbuje się podważyć nasze działania jako zespołu oraz umniejszyć sukces jaki osiągnęliśmy. Moi piłkarze w każdym spotkaniu zostawiali na boisku serce, wylali hektolitry potu, zaś teraz cała ta sprawa zdaje się rozmywać i zakłamywać obraz rzeczywistości..."

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.