FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 40 czwartek, 19 września 2019

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie A
Parma 1
Cagliari3
Stadio Ennio Tardini; 15.09.2019; 15:00

Następny mecz

Serie A
Lazio-
Parma -
Stadio Olimpico; 22.09.2019; 20:45

Video

Parma 1:3 Cagliari: Skrót

Cytat tygodnia

"Nie pamiętam, żebyśmy w jakimkolwiek meczu Serie A, pod moją wodzą w taki sposób prowadzili grę. Byliśmy stroną dominującą, przeważaliśmy, kreowaliśmy liczne sytuacje, cóż jednak z tego skoro nie byliśmy efektywni oraz cyniczni. Za nasz brak skuteczności zostaliśmy boleśnie skarceni przez rywala. Wynik 3:1, dla Cagliari mówi wszystko, a ładny styl na nic nam się nie zdał." - Roberto D'Aversa

Shoutbox

Nowości i aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


odwiedź portal zakłady bukmacherskie

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 4841 dni.
Napisaliśmy 12257 newsów

Mamy 274 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 40 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

D'Aversa: "Musimy zwrócić uwagę na przygotowanie fizyczne"

autor: odys; 14.06.2019 ; 19:47;

Roberto D'Aversa udzielił wywiadu dla serwisu TMW, w którym wypowiedział się na temat zakończonego sezonu oraz oczekiwań względem nowych rozgrywek oraz swojego zespołu.

 

Jak podsumowałbyś sezon w wykonaniu Twojej Parmy?

Głównym i w sumie jedynym celem było wywalczenie utrzymania, nawet jeśli mielibyśmy starać się o nie do ostatniej kolejki. Udało nam się zrealizować to zadanie i dlatego traktujemy sezon w kategoriach pozytywów. W zasadzie jedynym wyrzutem jest to, że matematyczne utrzymanie przyszło dopiero w przedostatniej kolejce, bowiem patrząc na formę jaką byliśmy w stanie prezentować chociażby w pierwszej rundzie, myślę że mogliśmy dokonać tego znacznie szybciej. Nie ma jednak na co narzekać, pamiętajmy iż byliśmy beniaminkiem, którego wielu skazywało na pożarcie. Biorąc pod uwagę wszelkie okoliczności uważam, że osiągnęliśmy coś wielkiego. Teraz jednak to już przeszłość, trzeba patrzeć w przód na nowe rozgrywki, w których celem nadrzędnym powinien być dalszy progres oraz rozwój zespołu.

 

Otrzymałeś jakieś oferty pracy od innych zespołów, w ostatnich tygodniach?

W trakcie sezonu myślałem tylko o swojej pracy i nie interesowały mnie kwestie dotyczące odległej przyszłości, zaś gry rozgrywki się skończyły usiadłem do rozmów z Parmą i wspólnie zaczęliśmy planować kolejne rozgrywki.

 

Jak wiele transferów potrzebuje Parma, by osiągnąć wspominany progres?

Nie lubię wypowiadać się na temat transferów, gdyż nie leży to w mojej kompetencji, i jest to pole działań dyrektora Faggiano, do którego mam pełne zaufanie. Mogę powiedzieć, iż jestem szczęściarzem, gdyż mogłem pracować z naprawdę wyjątkową grupą, która na przestrzeni trzech lat dokonała sportowego cudu, zapoczątkowanego przez Luigi Apolloniego, któremu też należą się słowa uznania. Pod moją wodzą zespół wygrał dwa awanse i utrzymał się w Serie A, mówienie więc otwarcie o transferach i personaliach byłoby skrajnie nie fair. Tym nie mniej zespół potrzebuje kilku nowych graczy by ruszyć dalje i nie musieć oglądać się za siebie.

 

Chciałbyś zatrzymać Inglese?

Był to dla nas bardzo ważny gracz, zaś gdy tylko go brakowało napotykaliśmy problemy. Oczywiście chciałbym zatrzymać go w zespole, ale to nie zależy ode mnie.

 

W trakcie sezonu Parma miała okres słabszej gry, czy przyczyną było przygotowanie fizyczne?

Trzon zespołu stanowiło 7-8 graczy z Serie B, do których dołączyli ważni piłkarze jak Inglese, Gervinho czy Grassi W pewnych momentach ta struktura zespołu, którym dysponowaliśmy zaczęła o sobie dawać znać w negatywny sposób, często byliśmy jednak w stanie nadrobić braku czy to techniczne czy to fizyczne, naszym zaangażowaniem i wolą walki. Nie ulega jednak wątpliwości, iż aspekt fizyczny jest jednym z tych, które trzeba będzie zdecydowanie poprawić przed nowymi rozgrywkami.

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.