FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 23 sobota, 15 sierpnia 2020

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie A
Lecce3
Parma 4
Stadio Via del Mare; 02.08.2020; 20:45

Następny mecz

Video

Lecce 3:4 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"W ostatnich dniach Faggiano zakomunikował nam, że chcę odejść z klubu w poszukiwaniu nowych wyzwań oraz chęci sprawdzenia się w projekcie, w którym będzie miał jeszcze większą odpowiedzialność na głowie. Jego decyzja wywołała w nas żal, jednak musieliśmy ją zaakceptować." - Pietro Pizzarotti

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5172 dni.
Napisaliśmy 14140 newsów

Mamy 276 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 1 osób, oraz 22 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

D'Aversa: "Musimy odpowiednio zarządzać tempem gry"

autor: odys; 07.12.2019 ; 14:50;

Na przedmeczowej konferencji prasowej, Roberto D'Aversa zapytany o kluczowe kwestie związane ze spotkaniem z Sampdorią, stwierdził iż jego zespół, myśląc o korzystnym wyniku musi w odpowiedni sposób zarządzać tempem oraz grać na absolutne zero z tyłu.

 

Jak wygląda sytuacja kadrowa?

Na liście powołanych jednym piłkarzem, który może nie być zdolny do gry jest Scozzarella. Matteo chciał jednak bardzo jechać na ten mecz wraz z całym zespołem, tak więc udostępniliśmy mu tą możliwość. Poza tym każdy z powołanych jest gotowy do gry.

 

Co z Gervinho i Corneliusem?

Mają się dobrze, oceniamy to czy będą mogli rozpocząć spotkanie w wyjściowym składzie.

 

Jakiej Sampdorii się spodziewasz?

Wbrew temu co pokazuje tabela, Sampdoria to niezwykle groźny zespół, a już zwłaszcza w spotkaniach na własnym boisku, gdzie przegrali oni tylko z Interem i Lazio. Pan Ranieri wykonał w Genui kawał dobrej roboty i widać wielki postęp jaki pod jego wodzą czyni Sampdoria. To ekipa potrafiąca utrzymać dobrą równowagę między atakiem i obroną. Być może ostatni mecz ligowy z Cagliari temu przeczy, jednak w fazie defensywnej Sampdoria wygląda naprawdę solidnie.

 

Quagliarella wydaje się wracać na właściwe tory. Jest się czego obawiać?

W zeszłym roku był on najlepszym napastnikiem w lidze, a to już swoje mówi. Quagliarella to niezwykle doświadczony piłkarz, który ma wielki wpływ na swój zespół i nie chodzi tu tylko o kwestię zdobywanych bramek. Sampdoria to jednak nie tylko ten zawodnik. Jej prawdziwa siła twki w zespole i by dobrze przygotować się na ten mecz musimy myśleć kompleksowo, a nie tylko o tym jak powstrzymać Quagliarellę, Ramireza czy Gabbiadiniego.

 

Jak pod kątem mentalnym wygląda Twój zespół?

Mecz z Milanem na pewno nie był taki jaki byśmy chcieli, jednak pomimo tego co starają się przedstawić niektórzy dziennikarzy, nie było aż tak tragicznie, a w istocie był to mecz na remis. Z kolei czwartkowy mecz pucharowy był w naszym wykonaniu pokazem charakteru, w którym potrafiliśmy przezwyciężyć własne ograniczenia i kryzysy, a to zawsze pozwala budować morale. Dla mnie był to również dobry moment na to by otrzymać pewne ważne odpowiedzi, mogłem lepiej przyjrzeć się niektórym graczom i wyciągnąć wartościowe wniosku. Reasumując powiedziałbym, że zarówno pod kątem mentalnym, jak i fizycznym zespół jest obecnie w optymalnym stanie.

 

Jak gra Sampdoria?

W porównaniu do zeszłego sezonu, zespół ten dość znacząco zmienił swoje oblicze taktyczne. W tej chwili najczęściej grają oni w ustawieniu 4-4-2, które bardzo płynnie może przejść w 4-3-1-2. Ich gra w dużej mierze bazuje w tej chwili w dużej mierze na ataku pozycyjnym i długim konstruowaniu akcji,, w poszukiwaniu prostopadłych zagrań w pole karne. Jest to również zespół, który bardzo często wygrywa tak zwane "drugie piłki" i musimy na to zwracać szczególną uwagę.

 

Co musi zrobić Parma by myśleć o pozytywnym wyniku?

Musimy wyjść na boisko z odpowiednim nastawieniem i maksymalnym poziomem koncentracji. By myśleć o punktach trzeba będzie dobrze zarządzać mecze oraz inteligentnie budować nasze ataki.

 

Co masz dokładnie na myśli?

Nie możemy być impulsywni i i za wszelką cenę dążyć do szybkiego rozwiązania akcji. Takie podejście może rodzić liczne błędy i finalnie sporo nas kosztować. Musimy być cierpliwi i akcje rozgrywać z głową, dobrze sterujące tempem i intensywnością. Punktem wyjścia w naszym położeniu powinna być gra na absolutne zero z tyłu z czym w ostatnich tygodniach mieliśmy spory problem.

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.