FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 8 środa, 12 sierpnia 2020

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie A
Lecce3
Parma 4
Stadio Via del Mare; 02.08.2020; 20:45

Następny mecz

Video

Lecce 3:4 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"W ostatnich dniach Faggiano zakomunikował nam, że chcę odejść z klubu w poszukiwaniu nowych wyzwań oraz chęci sprawdzenia się w projekcie, w którym będzie miał jeszcze większą odpowiedzialność na głowie. Jego decyzja wywołała w nas żal, jednak musieliśmy ją zaakceptować." - Pietro Pizzarotti

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5169 dni.
Napisaliśmy 14128 newsów

Mamy 276 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 8 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

D'Aversa: "Milan ma wielki potencjał ofensywny"

autor: odys; 14.07.2020 ; 17:12;

Za pośrednictwem wideokonferencji, Roberto D'Aversa przeanalizował zaplanowane na jutro spotkanie z Milanem. Szkoleniowiec Crociatich mocno komplementował ekipę Rossonerich nazywając ich jedną z najsilniejszych drużyn w Serie A, od momentu wznowienia rozgrywek.

 

Czy coś zmieniło się w odniesieniu do sytuacji kadrowej?

Do składu wracają Cornelius i Siligardi. Z kolei niezdolni do gry są Scozzarella oraz Kucka.

 

Remis wywalczony z Bologną w ostatnich minutach może dać zespołowi dodatkowe siły i entuzjazm?

Patrząc od strony tabeli nasza sytuacja niewiele się zmieniła, jednak z mentalnego punktu widzenia jesteśmy w lepszym położeniu niż przed weekendem. Udało się nam przerwać bardzo niekorzystną serię, a do tego uczyniliśmy to w niesamowitych okolicznościach, a tego typu historię zawsze podbudowują morale. Pomimo tego, iż w samym meczu z Bologną niewiele nam wychodziło i tak należy uznać go za swojego rodzaju kamień milowy. Odrobienie straty dwóch goli, w obliczu tak dobrze dysponowanego rywala nigdy nie jest łatwe, nam się to udało. Mam nadzieję, że da nam to odpowiedni impuls, by jeszcze lepiej podejść do spotkania z Milanem, który od czasu wznowienia, oprócz Atalanty, jest najlepszym zespołem w Serie A.

 

Czas dostępny dla Ciebie i Twojego sztabu pomiędzy meczami, jest bardzo ograniczony. Czy spożytkowaliście go na próbę poprawienia niektórych aspektów technicznych, czy też raczej skupiliście się na sferze psychologicznej?

W tak krótkim czasie, jaki mamy do dyspozycji między meczami, tak naprawdę nie da się zbyt wiele zrobić. Oczywiście analizujemy nasze spotkania, zwracamy uwagę na popełnione błędy i mankamenty, ale z drugiej strony nie mamy czasu na rzetelną pracę nad ich poprawieniem. Do tego wszystkiego część treningów musi odbywać się z podziałem na grupy. Piłkarze, którzy świeżo co rozegrali mecz ligowy nie mogą uczestniczyć w pełnym treningu, gdyż dla ich organizmów byłoby to zabójstwem. Co do sfery psychologicznej, to jak pokazały chociażby mecz z Fiorentiną czy Bologną odgrywa ona bardzo ważną rolę. W obu tych przypadkach byliśmy w stanie, dzięki sile mentalnej, naprostować bardzo trudną, boiskową sytuację.

 

Parma zdaje się popełniać więcej błędów w obronie niż do tej pory.

Wszystko to jest wypadkową wielu czynników, które z kolei wynikają z nietypowej sytuacji w jakiej znalazły się mistrzostwa. Gra co trzy dni prowadzi do wręcz skrajnego wyczerpania organizmów, zaś zmęczonym zawodnikom o wiele trudniej jest utrzymać należytą koncentrację, co z kolei prowadzi do nawarstwiania się błędów.

 

Jakiego meczu się jutro spodziewasz?

W Serie A coś takiego jak prosty mecz nie istnieje. Przekonaliśmy się o tym bardzo boleśnie w ostatnich kilkunastu dniach. Jeśli od pierwszych minut nie wyjdziemy na boisko z odpowiednią determinacją i sportową złością, czekać nas będą naprawdę ciężkie chwile. Oczywiście zdaje sobie sprawę z tego, że przy obecnej sytuacji i panującym, wśród moich graczy zmęczeniu, jest to bardzo trudne. Tym nie mniej, w obecnym sezonie, zawsze gdy pokazywaliśmy należyty charakter i waleczność, byliśmy w stanie wpędzać rywali, i to nawet tych z najwyższej półki, w spore tarapaty. Nie ma co ukrywać, że z niektórymi ekipami nie możemy rywalizować na polu technicznym, musimy więc w odpowiedni sposób starać się niwelować tą różnicę. Na ten moment zdobyliśmy 40 punktów i nie ma co ukrywać, że rozgrywamy dobre mistrzostwa. Na tym jednak nasza ścieżka się nie kończy, zależy nam na poprawieniu tego rezultatu i spróbujemy to uczynić już jutro. Będzie to jednak wielkie wyzwanie, gdyż tak jak już powiedziałem Milan to w chwili obecnej jeden z najlepszych zespołów we Włoszech. Ekipa ta względem tego, co prezentowała przed zatrzymaniem rozgrywek, poczyniła niesamowity progres. Widać tu niezwykłą pracę trenera Pioliego, który niesamowicie podbudował zespół zarówno na polu technicznym, taktycznym jak i mentalnym. W tej chwili Milan to niemalże zespół kompletny, zaś ich pełną siłę widać chociażby na przykładzie wygranego meczu z Juventusem.

 

Jak gra Milan?

W trakcie przerwy zmienili ustawienie na 4-2-3-1, które pozwala lepiej wykorzystać potencjał ich kadry. Bardzo ważną rolę w tym systemie odgrywają boczni obrońcy - Hernandez oraz Conti, którzy potrafią znakomicie podłączyć się do akcji ofensywnych i zapewnić napastnikom odpowiednie wsparcie. Do tego bez zarzutu funkcjonuje druga liniia, zaś bardzo wysoka dyspozycji Rebica czy Ibrahimovica gwarantuje Milanowi gole. Krótko mówiąc, obecny Milan ma olbrzymi potencjał ofensywny i zatrzymanie go będzie bardzo trudne.

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.