FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 15 niedziela, 19 września 2021

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Pordenone0
Parma 4
Stadio Guido Teghil ; 12.09.2021; 20:30

Następny mecz

Serie B
Parma -
Cremonese-
Stadio Ennio Tardini; 19.09.2021; 20:30

Video

Pordenone 0:4 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Robimy to o.co prosi nas trener, adaptacja do nowych warunków i taktyki była trudna, ale z meczu na mecz jest lepiej. Naszym celem jest awans i będziemy do niego konsekwentnie dążyć." - Stanko Juric

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5572 dni.
Napisaliśmy 16578 newsów

Mamy 284 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 15 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Cztery grzechy głowne Parmy

autor: odys; 28.04.2021 ; 14:11;

Sezon 2020/2021 jest dla Parmy jak z koszmaru. Zespół nieustannie napotyka trudności, powtarza te same błędy i praktycznie nic nie idzie tak jak można by zakładać.

Dziennikarze serwisu ParmaLive.com, dokonali krótkiej analizy poczynań Crociatich, wyszczególniając cztery główne grzechy drużyny, który kosztowały ją spadek do Serie B:

RIMONTY I STRACONE PUNKTY
Parma nigdy tak często jak w, wciąż trwającym sezonie nie oddawała rywalom puunktów w spotkaniach, w których prowadziła. Nie dotyczy to tylko i wyłącznie ekipy d'Aversy, bowiem także drużynie prowadzonej przez Liveraniego podobna sytuacja przytrafiła się dwukrotnie - w dwóch wyjazdowych starciach z ekipami z Mediolanu. Z koeli za kadencji D'Aversy utrata punktów, w meczach w których Crociati prowadzili, przytrafiła się z Sassuolo, Udinese, Spezią, Fiorentiną, Genoą, Cagliari oraz Juventusem. Ogólnie rzecz biorąc, za sprawą tych spotkań Parma straciła łącznie 27 punktów.

NIESKUTECZNI NAPASTNICY
Obecnie w kadrze Parmy występuje czwórka środkowych napastników - Andreas Cornelius, Graziano Pelle, Roberto Inglese oraz Joshua Zirkzee. W dotychczasowym sezonie cała ta czwórka zdobyła łącznie...dwa gole. Oczywiście rola napastnika w zespole Parmy, od lat nie sprowadzała się tylko do zdobywania goli, jednak nawet uwzględniając ten fakt, statystyki "9" z tej kampanii są zatrważające i tylko w drobny sposób tłumaczą je kontuzje, które były sporym udziałem czy to Corneliusa, czy to Inglese, a także mała liczba sytuacji kreowana przez kolegów (co tyczy się głównie pierwszej części sezonu). W pewnym sensie też odpowiedzialność za zdobywanie bramek przejęli pomocnicy jak chociażby Hernani i Kucka, wykręcający w tym zakresie najlepsze w karierze liczby. To jednak tylko drobne pocieszenie i niemoc strzelecka napastników pozostaje cierniem w oku.

STAŁE FRAGMENTY GRY I WRZUTKI
Przerażające liczby dotyczą nie tylko ataku Parmy, ale także obrony. Pomijając łączną liczbę 70 straconych goli (która pewnie wkrótce jeszcze wzrośnie), na uwagę zasługuje ilość traconych goli po stałych fragmentach gry. Jak do tej pory z tak zwanej "martwej piłki" Crociati dali sobie wbić 17 bramek, z czego 11 po rzutach rożnych i 6 po pośrednich rzutach wolnych. W kontraście, po swoich stałych fragmentach gry, Crociati byli w stanie uzyskać tylko 6 trafień. Z tym zagadnieniem ściśle wiąże się też problem radzenia sobie z dośrodkowaniami rywali, bowiem od kilku miesięcy, praktycznie w każdym spotkaniu Parma traci w ten sposób bramki. Jest to o tyle dziwne, że w poprzednich sezonach, ekipa D'Aversy jawiła się jako jeden z najlepiej grających w powietrzy, w fazie defensywy, zespół Serie A.

KONTUZJE
Od kilku sezonów Parma zmagała się z problemem, pustoszących zespół, kontuzje, które jak mogłoby się zdawać przekraczały normy, jednak to co dzieje się w obecnej kampanii to istna katastrofa. Po 32 kolejkach, w zależności od różnych szacunków, piłkarzom Parmie przytrafiło się między 60, a 80 urazów, co stanowi absolutny rekord, jeżeli weźmiemy pod uwagę pięć najsilniejszych lig Europy. Statystyka ta jest na tyle wymowna, iż naprawdę nie wymaga ona dalszego komentarz

 

Zobacz także

Komentarze

grasiak 28 kwietnia 2021; 19:25
Masakra co się dzieje. W tym sezonie wszystko się psuje, nic nie działa tak jak trzeba. Na pewno ma tu wpływ mentalność piłkarzy czy ich podejście, no ogólnie psychika. Przecież nie mogli w ciągu kilku miesięcy zapomnieć jak się gra w piłkę. Przyszły rok to niestety Serie B i mam nadzieję, że to będzie tylko rok.


Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.