FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 23 wtorek, 24 maja 2022

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Crotone0
Parma 1
Stadio Enzo Scida; 06.05.2022; 18:15

Następny mecz

Video

Crotone 0:1 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Sezon w wykonaniu Parmy był porażką. Klub potrzebuje świeżego startu wykorzystując popełnione błędy jako cenną lekcję. Odpowiedzialność za taki stan rzeczy spoczywa nie tylko na trenerze i zawodnikach, ale także na kierownictwie. Wszyscy są odpowiedzialni za to co się wydarzyło." - Pietro Carmignani

Shoutbox

Partnerzy

Fusbal Stand

Aktualizacje na stronie

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5819 dni.
Napisaliśmy 18088 newsów

Mamy 287 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 23 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Crotone vs Parma: Nareszcie koniec...

autor: odys; 04.05.2022 ; 19:54;

Sezon 2021/2022 (chciałoby się rzec nareszcie) dobiega końca. W ramach ostatniego aktu rozgrywek, Crociatich czeka podróż na Stadio Enzo Scida, gdzie w piątek o 18:15 zmierzą się oni z Crotone.

Chyba większość kibiców i ekspertów śledzących zmagania Serie B, podpisałaby się pod stwierdzeniem, że Parma i Crotone to dwa największe rozczarowania, kończącego się sezonu. Mówimy tu o dwójce spadkowiczów z Serie A, którzy przed startem kampanii zapowiadali walkę oraz wielką chęć natychmiastowego powrotu do włoskiej elity. Tymczasem Parma, przy pomyślnych wiatrach i korzystnym ułożeniu pozostałych spotkań, może skończyć sezon maksymalnie na 12 miejscu, z kolei Crotone już dwie kolejki temu "zapewniło" sobie spadek do Serie C.

Tym samym stawka piątkowego spotkania jest naprawdę znikoma. Patrząc realnie można powiedzieć, że oba zespoły grają co najwyżej o chwilową poprawę humoru i drobny pozytywny akcent na zakończenie sezonu, jednak ani w jednym, ani w drugim przypadku ewentualna wygrana nie wpłynie na końcową ocenę kampanii, która jest przytłaczająco negatywna.

Naprawdę nie ma wielkiej potrzeby rozpisywać się na temat tego spotkania, analizować ostatnich poczynań, dyskutować o składach czy historii konfrontacji, bowiem smutny fakt jest taki, że gdyby tylko istniała taka możliwość, oba zespoły, najchętniej w ogóle nie wyszłyby na boisko. Grać jednak trzeba, jednak kibice w żadnym wypadku nie powinni mieć, żadnych oczekiwań w stosunku do jakości spotkania, jakie przyjdzie im obejrzeć na Stadio Enzo Scida.

Nawiasem mówiąc, w bardzo podobnej atmosferze oraz okolicznościach, toczyło się spotkanie tych ekip, pod koniec zeszłego sezonu. Wówczas otrzymaliśmy słaby mecz, od strony jakości czysto piłkarskiej, jednak mimo to okraszony dużą liczbą goli. Niewykluczone, że bardzo podobny scenariusz czeka nas w piątek.

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.