FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 15 czwartek, 2 grudnia 2021

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Parma 0
Brescia1
Stadio Ennio Tardini; 01.12.2021; 18:00

Następny mecz

Serie B
Ascoli-
Parma -
Stadio Del Duca; 05.12.2021; 14:00

Video

Como 1:1 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Miałem dwa trudne lata naznaczone kontuzjami, w trakcie których otrzymałem masę wsparcia od kibiców. Powoli wracam do pełni sił, zaś każdy gol wiele dla mnie znaczy. Chcę pomóc sprowadzić Parmę tam gdzie jej miejsce czyli do Serie A." - Roberto Inglese

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5646 dni.
Napisaliśmy 17015 newsów

Mamy 285 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 15 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Coulibaly - największy pozytyw ostatnich tygodni

autor: odys; 19.10.2021 ; 21:04;

(ParmaLive.com - Niccolo Pasta) - Woyo Coulibaly przybył latem prawie niezauważony, w ostatni dzień mercato z Le Havre. Teraz, zaś jego gwiazda, na tle całego zespołu, zdaje się świecić najjaśniej.

Francuski boczny obrońca w ostatnich tygodniach to jeden z nielicznych pozytywnych aspektów, jakie można wskazać w ekipie Enzo Mareski. Po epizodycznym debiucie w meczu z Pordenone, Coulibaly szybko doczekał się okazji z prawdziwego zdarzenia, wchodząc na drugą połowę spotkania z Cremonese i od razu dało się zauważyć olbrzymi potencjał drzemiący w tym chłopaku. Od tej pory jest on niekwestionowanym pierwszym wyborem.

Na przestrzeni konfrontacji z Ternaną, Pisą, SPAL i Monzą, Coulibaly, do spółki z Del Prato, dał się poznać jako gwarant stabilności na boku obrony, czyli pozycji, która od startu sezonu wydawała się najbardziej chybotliwa i problematyczna. Mimo, iż mówimy o piłkarzu z rocznika 99 o stosunkowo niewielkim doświadczeniu, Francuz gra w sposób niezwykle odpowiedzialny, a momentami wręcz rutynowy. Jeste uważny w obronie, dobrze się ustawia i czyta grę, a do tego jego rajdy, bazujące na zwierzęcej sile są w stanie siać popłoch w tercji obrony rywali.

O ile Parma jako całość, wciąż nie funkcjonuje najlepiej, to nie da się oprzeć wrażeniu, że sam Coulibaly, błyskawicznie zrozumiał i dostosował się do wszystkich wymagań Mareski i idealnie pasuje do wizji gry młodego szkoleniowca.

 

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.