FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 5 piątek, 21 stycznia 2022

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Alessandria0
Parma 2
Stadio Giuseppe Moccagatta; 19.12.2021; 14:00

Następny mecz

Serie B
Parma -
Frosinone-
Stadio Ennio Tardini; 21.01.2022; 20:30

Video

Alessandria 0:2 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Często po treningu zostaje z trenerem Iachinim i jego sztabem, aby ćwiczyć element obrony piłki ciałem. Ważne jest to, aby wiedzieć jak dobrze zastawiać piłkę, będąc tyłem do bramki. We Włoszech każdy napastnik musi potrafić to robić." - Adrian Benedyczak

Shoutbox

Partnerzy

Fusbal Stand

Aktualizacje na stronie

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5696 dni.
Napisaliśmy 17321 newsów

Mamy 285 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 5 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Colombi: "Bycie zmiennikiem Buffona to gratyfikacja"

autor: odys; 13.01.2022 ; 13:49;

Simone Colombi był gościem programu Tv Parma - "Calciomercato", na antenie którego poruszył kilka tematów związanych z zespołem Crociatich.

 

COVID-19: "Niestety od kilku lat sytuacja nie jest łatwa. Klub, jednak bardzo o nas dba i zapewnia nam najlepsze warunki do trenowania. Oczywiście wszystko odbywa się przy zachowaniu ścisłych norm bezpieczeństwa. Nie ma mowy o żadnych bliższych kontaktach w szatni, a razem, jako zespół, jesteśmy tak naprawdę tylko na boisku. Nie jest to łatwe, ale musimy to zaakceptować, trenować normalnie i iść dalej."

 

MECZ Z CROTONE: "Jesteśmy gotowi. Bardzo dużo trenowaliśmy w ostatnich tygodniach i świadomie zrzekliśmy się dłuższego odpoczynku. Myślę, że w obecnej sytuacji, to było najlepsze rozwiązanie, gdyż po prostu musieliśmy, jako zespół, lepiej poznać trenera Iachiniego i na spokojnie z nim popracować. Jesteśmy więc gotowi, żeby w sobotę rozpocząć nowy rozdział, zagrać dobry mecz i zdobyć 3 punkty."

 

IACHINI: "Miałem okazję pracować z nim już w Palermo, gdy moim kolegą z zespołu był Maresca. Ich metody pracy jako szkoleniowców są zupełnie inne, nie oznacza to jednak, że jeden robi coś dobrze, a drugi źle. Niestety z Marescą sprawy nie poszły po naszej myśli, staraliśmy się i walczyliśmy o jak najlepsze rezultaty, jednak coś nie funkcjonowało. Czasem tak już w futbolu bywa. Atutem Iachiniego, jest to, że bardzo dobrze zna Serie B, dużo w niej wygrał i po prostu wie jak to robić. Na treningach wymaga on od nas bardzo intensywnej gry, nalega na to, aby atakować wysoko przeciwnika i zmuszać go do błędu. Równocześnie wielką wagę przywiązuje też do detali i dokładności w naszych zagranicach."

 

BUFFON: "Po jego przyjściu wiedziałem, że nie będę grał zbyt wiele. Normalne jest to, iż każdy na każdym treningu musi dawać z siebie wszystko i w razie potrzeby być gotowym do wskoczenia do składu. Dla mnie sytuacja była jednak jasna od samego początku. Parma postanowiła zainwestować i skupić się na powrocie Buffona. Zaakceptowałem to i przystałem na propozycję kluby, aby zostać jego zmiennikiem i przy okazji "ukraść" dla siebie tyle ile się tylko da z tej współpracy. Mimo to trenuje z takim zaangażowaniem jakbym miał grać w każdą niedzielę, a na końcu wybór należy do trenera, zaś ja w pełni go akceptuję. Bycie zmiennikiem Buffona to gratyfikacja. Osobiście nie czuję się drugi w Serie B, czuję się drugi w Parmie Buffona, a to już zupełnie inna rzecz. Koniec końców i tak liczy się dobro zespołu, jeśli w sobotę lub niedzielę wygrywamy, wszyscy jesteśmy szczęśliwi, niezależnie od tego czy graliśmy czy siedzieliśmy na ławce."

 

DRUŻYNA: "W tym sezonie często zapominaliśmy co to znaczy być Parmą i reprezentować jej barwy. Musimy jak najszybciej odzyskać swoją tożsamość. Jesteśmy sporo w tyle, w porównaniu z naszymi celami i założeniami, i mamy tego pełną świadomość. Wiemy również, iż do tej pory graliśmy zdecydowanie poniżej naszych możliwości i stać nas na dużo lepszą grę, którą musimy zaprezentować chcąc na poważnie włączyć się do walki o awans. W tej chwili jednak nie możemy za bardzo wybiegać myślami w przyszłość, ważne jest regularne punktowanie, a najlepsze żeby to osiągnąć jest myślenie z meczu na mecz. Na każde spotkanie musimy wychodzić z pokorą, świadomi tego w jak skomplikowanej lidze gramy. Musimy szanować każdego rywala, bo w przeciwnym razie zrobimy z siebie głupków, tak jak już kilkukrotnie miało to miejsce w tych rozgrywkach. Wierzę w słowa Iachiniego. Każdemu spotkaniu musimy stawiać czoła z duchem walki i odpowiednim nastawieniem, tak by po ostatnim gwizdku móc spojrzeć sobie i kibicom w oczy i powiedzieć, że wykonaliśmy dobrą robotę."

 

KTO ZAGRA W SOBOTĘ Z CROTONE: "Colombi czy Buffon? To nie ma żadnego znaczenie, w sobotę będzie grała przede wszystkim Parma."

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.