FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 11 wtorek, 19 czerwca 2018

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Spezia0
Parma 2
Stadio Alberto Picco; 18.05.2018; 20:30

Następny mecz

Video

Spezia 0:2 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Mimo zmiany realiów, w których się teraz obracamy, nasze intencje wciąż pozostają te same - chcemy aby kibice zawsze byli w centrum naszego projektu." - Luca Carra

Shoutbox

Partnerzy

odwiedź portal zakłady bukmacherskie

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 4384 dni.
Napisaliśmy 9178 newsów

Mamy 264 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 11 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Chiński rząd ogranicza inwestycje w zagraniczny futbol

autor: odys; 12.09.2017 ; 12:51;

Chiński rząd zamierza do minimum ograniczyć kwestię eksportu swojego kapitału i inwestowanie w zagraniczne projekty sportowe w tym piłkę nożną.

Tego typu ruch znacząco może skomplikować sytuację Parmy, której 60% udziałów należy do chińskiego DeSport. Na temat całej sprawy głos zabrał wiceprezes włosko-chińskiej Izby Gospodarczej - Fu Yixiang.

"Piłka nożna, podobnie jak nieruchomości i turystyka, jest jednym z obszarów, na których chiński rząd zamierza znacząco zredukować możliwość inwestowania. Jeszcze we wrześniu wejść w życie ma uchwała ograniczająca eksport chińskiego kapitału zagranicę. To znacząco może skomplikować sytuację takich klubów jak Inter, Milan czy Parma, wobec których chińscy udziałowcy mieli spore plany inwestycyjne. Jeśli chodzi tylko i wyłącznie o kwestię Parmy, to wciąż istnieje szansa na to, że chiński rząd pozytywnie rozpatrzy całą operację przejęcia klubu, gdyż nie mówimy tu o wielkich sumach. Problem może pojawić się jednak w związku z inwestycjami, które DeSport chciało poczynić z klubem, na przestrzeni najbliższych kilku, kilkunastu lat."

Na tę chwilę ciężko jest jednoznacznie stwierdzić, jak plany i działania chińskiego rządu wpłyną na sytuację Parmy. Póki co kondycja finansowa Gialloblu jest stabilna, a pełniące rolę mniejszościowego udziałowa Nuovo Inizio jest w stanie pokryć koszty związane z mercato i prowadzeniem zespołu. Lokalne media spekulują, iż Jiang Lizhang może podjąć próbę obejścia limitów wyznaczonych przez państwo chińskie, nie można jednak wykluczyć scenariusza, że cała operacja z przejęciem Parmy przez DeSport zostanie anulowana.

Zobacz także

Komentarze

odys 12 września 2017; 14:11
zdaniem Włochów sposób na obejście tych ograniczeń jest dość prosty, wystarczy, że DeSport założy firmę oddziałową, która będzie powiązana, z grupą spoza Chin, która działa w branży nie objętej chińskimi cięciami budżetowymi. Takie rozwiązanie (przynajmniej w teorii) gwarantowałoby bez problemowy przepływ funduszy do klubu.... mi się jakoś szczerze wierzyć nie chcę żeby nie byli gotowi na takie działania, w końcu tego typu uchwały rzędu nie wchodzą w życie "just like that" i firma tak jak DeSport, która działa w branży sportowej w wielu krajach na pewno wiedziała co się święci i ma przygotowane jakieś wyjścia awaryjne i obejścia.


Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.