FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 22 poniedziałek, 19 października 2020

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie A
Udinese3
Parma 2
Dacia Arena; 18.10.2020; 18:00

Następny mecz

Serie A
Parma -
Spezia-
Stadio Ennio Tardini; 25.10.2020; 15:00

Video

Udinese 3:2 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Kurtic? Nic mu nie powiedziałem. To inteligentny piłkarz dobrze wie, że popełnił spory błąd i wytykanie mu tego niczego by nie zmieniło. Jeśli już ta bramka to też moja wina, bowiem wymuszam na swoich piłkarzach to by nawet pod presją starali się grać piłką - Fabio Liverani

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5237 dni.
Napisaliśmy 14617 newsów

Mamy 278 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 22 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Challiol: "Brunetta wzoruje się na Riquelme"

autor: odys; 15.10.2020 ; 17:17;

Augustin Challiol z argentyńskiej gazety Ole, ponownie udzielił wywiadu dla serwisu ParmaLive.com, tym razem na temat Juana Brunetty.

 

Co możesz nam powiedzieć na temat Brunetty?

Juan to zawodnik z bardzo dużym potencjałem. Ma wizję gry oraz umiejętności techniczne, które zawsze wyróżniały go na boisku, od najmłodszych lat. Tutaj w Argentynie, w zespołach w których grał, zawsze był postacią wyróżniającą się, zawsze gdy trzeba było coś udowodnić on wspinał się na wyżyny swoich umiejętności.

 

Technicznie rzecz biorąc, jakim jest on zawodnikiem?

Ma bardzo dobrze ułożoną nogę i jest graczem bardzo dynamicznym. Kombinacja tych cech sprawiła, że nie bez powodu tego lata pytały o niego zespoły pokroju River czy Boca. Ponadto warto wspomnieć, iż Juan rozpoczynał swoją karierę w szkółce Boca, a tam przyjmuje się graczy ściśle wyselekcjonowanych, jednak ostatecznie po kilku latach z niego zrezygnowano. Być może jednak wyszło mu to na dobre. Juan zadebiutował w Arsenalu de Sarandi, który był jego pierwszym profesjonalnym doświadczeniem. Już od pierwszego meczu biła od niego niesłychana jakość i pewność siebie. To jeden z tych graczy, którego talent dostrzegasz od razu. Na początkowym stadium kariery problemem była jego budowa ciała, nawiasem mówiąc był to powód dla którego porzuciło go Boca. W ostatnich kilkunastu miesiącach Juan uporał się jednak z tym problemem i dostosował swoją sylwetkę do stylu gry.

 

W jakiej roli czuje się najlepiej?

Juano to ofensywny pomocnik, czy jak kto woli trequartista. Od zawsze grał na takiej pozycji i właśnie tam najlepiej odnajduje się na boisku. Na papierze zdaje się dobrze pasować do taktyki Liveraniego, jednak oczywiście trzeba poczekać na to, jaki plan na jego osobę będzie miał szkoleniowiec Parmy. Kolejną sprawą jest też to, jak szybko zdołał dostosować się do wymogów europejskiego futbolu, który rządzi się innymi prawami niż ten w Argentynie.

 

Argentyna to kraj wspaniałych ofensywnych pomocników, czy wiesz kimi inspiruje się Brunetta?

Oczywiście, dla Juana największą inspiracją jest Riquelme. Kiedy był dzieckiem i grał w akademii Boca, w swojej grze wzorował się praktycznie tylko na Riquelme, co więcej pewnego dnia udało mu się nawet zrobić zdjęcie z swoim idolem. To, że później odrzucili go w Boca, z powodu jego warunków fizycznych, mocno zmienił jego podejście do futbolu oraz pracy nad sobą. Porównując zdjęcia z danych lat, z tymi z pierwszych treningów w Parmie możecie zobaczyć jak wielką pracę nad sobą wykonał Juan.

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.