FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 30 poniedziałek, 27 września 2021

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Parma 1
Pisa1
Stadio Ennio Tardini; 26.09.2021; 16:15

Następny mecz

Serie B
SPAL-
Parma -
Stadio Paolo Mazza; 02.10.2021; 18:30

Video

Parma 1:2 Cremonese: Skrót

Cytat tygodnia

"Sezon jest długi i składa się również ze słabych meczów i kiepskich momentów, my zaś dziś pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie uporać się z kryzysami." - Pasquale Schiattarella

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5580 dni.
Napisaliśmy 16632 newsów

Mamy 284 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 30 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Cesare Beggi nowym trenerem Primavery

autor: odys; 27.07.2021 ; 17:42;

Zgodnie z tym, o czym w kuluarach mówiło się już od kilku tygodni, na ławce trenerskiej ekipy Primavera Parma zaszły zmiany.

Jak potwierdziła oficjalna strona internetowa Crociatich, stanowisko pierwszego trenera Primavery, objął Cesare Beggi, który tym samym zastąpił Marco Veronese pracującego w klubie przez ostatnie dwa sezony.

Przy okazji ogłoszenia tej nominacji, Beggi udzielił wywiadu dla oficjalnych klubowych kanałów, w którym odniósł się do swoich oczekiwań względem nadchodzącego sezonu:

 

 

Jakie są pierwsze wrażenie po przybyciu do Parmy?

Witam wszystkich serdecznie. Wrażenia są jak najbardziej pozytywne, jestem bardzo szczęśliwy, że mogę rozpocząć przygodę w tak utytułowanym i niezwykle ambitnym klubie, posiadającym projekt mocno stawiający na młodzież.

 

Jakie masz doświadczenie?

Można powiedzieć, że jestem osobą posiadającą dość bogate CV. Miałem okazję pracować w sektorach młodzieżowych Milanu i Palermo. Do tego, w roli asystenta pracowałem też na ławkach trenerskich Bari, Ascoli i Spezi. Posmakowałem też futbolu zgranicznego - byłem pierwszym trenerem ND Gorica oraz Leeds United U-23.

 

Jakie cele stawiasz sobie jako trenere Primavery?

Moim celem jest nauczenie chłopaków jak najwięcej i jak najlepsze przygotowanie ich do wejścia w dorosły futbol, bowiem Primaverę śmiało możemy traktować jako, zespół przejściowy między sektorem młodzieżowym, a dorosłą piłką. Liczę na ścisłą współpracę z pierwszym zespołem, co zdecydowanie ułatwi realizację tych planów.

 

Jakie są największe pułapki związane z grą w Primaverze i jak sobie z tym radzić?

Największą pułapką jest poczucie tego jak blisko jest już do pierwszego zespołu. Niektórzy z chłopaków już trenowali lub trenują z pierwszą drużyną, a to często daje złudne poczucie pewności, z powodu którego zaczyna się ignorować pewne oczywiste fakty. Ścieżka kariery dla każdego piłkarza jest inna, jedni są gotowi na pierwszy zespół błyskawicznie, innym zjmuje to dłużej, jeszcze innym w ogóle nie będzie to dane. Najważniejsze jest to, aby twardo stąpać po ziemi i każdego dnia mieć na celu naukę i doskonalenie swoich umiejętności.

 

Parma bardzo dba o prawidłowy rozwój swojej młodzieży, czego dowodem jest chociażby przystąpienie do mistrzostw U-18. Jak ty podchodzisz do tej sprawy?

Według mnie mistrzostwa do lat 18 to niezwykle ciekawe rozwiązanie oferujące sporo nowych możliwości, zwłaszcza dla graczy znajdujących się gdzieś pomiędzy U-17 i Primaverą, Tego typu doświadczenie ułatwia proces adaptacji i myślę, że między tą ekipą, a Primaverą będzie panowała synergia.

 

Rozwój czy wyniki?

Dla mnie na poziomie sektora młodzieżowego istnieje tylko praca z młodymi piłkarzami, codzienne treningi, stałe doskonalenie swoich umiejętności i próba wejścia do pierwszego zespołu. Jeżeli na tym polu chłopcy czynią postępy, wyniki sportowe poszczególnych młodzieżowych zespołów są po prostu naturalną koleją rzeczy.

 

Czy Twoja Primavera będzie grała konkretnym systemem gry?

Przypisywanie się do jednego, konkretnego ustawienia taktycznego, jest obecnie rozwiązaniem staromodnym. Futbol staje się coraz bardziej dynamiczny i ważne jest to, żeby piłkarze potrafili dostosować się do konkretnych boiskowych sytuacji, a nie kurczowo trzymali się jednego czy dwóch schematów.

 

Czy awans do Primavera 1 będzie jednym z celów?

Oczywiście awans byłby bardzo mile widziany, gdyż w szerszej perspektywie zapewniłby nam większe możliwości rozwoju. Tak jak mówiłem jednak wcześniej kluczowe znaczenie ma dla mnie codzienna praca i rozwój chłopaków. Wierzę, że jeśli w tym zakresie wszystko pójdzie jak należy, będziemy w stanie rywalizować o promocję.

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.