FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 19 czwartek, 2 grudnia 2021

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Parma 0
Brescia1
Stadio Ennio Tardini; 01.12.2021; 18:00

Następny mecz

Serie B
Ascoli-
Parma -
Stadio Del Duca; 05.12.2021; 14:00

Video

Como 1:1 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Miałem dwa trudne lata naznaczone kontuzjami, w trakcie których otrzymałem masę wsparcia od kibiców. Powoli wracam do pełni sił, zaś każdy gol wiele dla mnie znaczy. Chcę pomóc sprowadzić Parmę tam gdzie jej miejsce czyli do Serie A." - Roberto Inglese

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5646 dni.
Napisaliśmy 17015 newsów

Mamy 285 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 19 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Carmignani: "Zbyt wiele oczekiwań, zbyt mało punktów"

autor: odys; 18.10.2021 ; 15:23;

Pietro Carmignani w tradycyjnym, poniedziałkowym wywiadzie dla SportParma.com, wypowiedział się na temat sytuacji Parmy, po ostatnim remisie z Monzą.

 

Kolejny rozczarowujący remis. Co jest nie tak z Parmą?

Parma wciąż szuka formy, w fazie ofensywnej bazując przede wszystkim na jednostkach. Wczoraj udało się stworzyć 3-4 naprawdę niezłe sytuacje jednak nie było komu ich wykorzystać. Nie umiejętność zamknięcia meczu w obliczu gry 11 na 10 sporo mówi o obecnej dyspozycji drużyny. Wprawdzie z punktu widzenia samej gry widać było poprawę, to i tak drużyna wydaję się wciąż być stosunkowo daleko od wizji Mareski. Mówiąc krótko, przed Parmą jest wiele do zrobienia. Nie zamierzam tu wzbudzać żadnych kontrowersji, jednak pomysł klubu i dokonane wybory nie były dziełem przypadku. Parma poszukiwała trenera o jasno sprecyzowanych, specyficznych cechach. Maresca przybył na Tardini, po to by wprowadzić konkretny styl gry, diametralnie różny od tego co zespół grał przez ostatnie lata. Tego typu proces zajmuje z reguły sporo czasu. Nie można mieć wszystkiego od razu. Poza tym wina nie zawsze leży tylko po stronie trenera.

 

Czy Parma musi już na poważnie zacząć się martwić tabelą?

Punktów zdecydowanie Parmie brakuje, bowiem zespół nie wygrał od meczu z Pordenone. Sytuacja jest więc trudna, a wszystko komplikują tylko olbrzymie oczekiwania. Wszyscy kibice chcą natychmiastowej reakcji i swoistego restartu sezonu, już od następnej kolejki.

 

Tymczasem niektórzy kibice wczoraj nie wytrzymali i wygwizdali drużynę.

Gwizdy nigdy nie są niczym miłym, jednak nie robiłbym z tego wielkiej sensacji, gdyż dzieje się tak dosłownie wszędzie, gdzie wyniki nie są satysfakcjonujące. W piłce nożnej czas płynie szybko, dziś jesteś królem, jutro zaś jesteś na dnie. Większość kibiców żyje tylko chwilą bieżącą, jest bardzo podatna na emocje i nie zwraca uwagi na szerszy kontekst. Podczas kursu trenerskiego w Converciano, pierwszą rzeczą jaką ci mówią jest to, że jeśli chcesz spokojnego zawodu, to nie możesz być trenerem. Napięcie jest tu częścią gry.

 

Przed Parmą dwa bardzo skomplikowane mecze wyjazdowe. Czy mogą one zdecydować o przyszłości zespołu Mareski?

Jeśli Parmie udałoby się odnieść dwa zwycięstwa, to zapewniam was, że nikt nie będzie nawet pamiętał o ostatnich niepowodzeniach. Tak bowiem działa świadomość większości kibiców. Takim scenariuszem sam zespół podbudował by też morale oraz pozycję w tabeli, co z pewnością miałoby odzwierciedlenie w jego dalszych poczynaniach. Będzie o to jednak ciężko, gdyż zarówno Reggina jak i Cittacella to silne ekipy, które są w stanie wpędzić w kłopoty każdy zespół Serie B.

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.