FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 11 piątek, 21 stycznia 2022

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Alessandria0
Parma 2
Stadio Giuseppe Moccagatta; 19.12.2021; 14:00

Następny mecz

Serie B
Parma -
Frosinone-
Stadio Ennio Tardini; 21.01.2022; 20:30

Video

Alessandria 0:2 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Często po treningu zostaje z trenerem Iachinim i jego sztabem, aby ćwiczyć element obrony piłki ciałem. Ważne jest to, aby wiedzieć jak dobrze zastawiać piłkę, będąc tyłem do bramki. We Włoszech każdy napastnik musi potrafić to robić." - Adrian Benedyczak

Shoutbox

Partnerzy

Fusbal Stand

Aktualizacje na stronie

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5696 dni.
Napisaliśmy 17321 newsów

Mamy 285 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 11 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Carmignani: "Widziałem Parmę z charakterem"

autor: odys; 29.11.2021 ; 15:30;

Pietro Carmignani komentując wczorajszy mecz Parmy z Como, w bardzo pozytywny sposób wypowiedział się na temat, debiutu Beppe Iachiniego, podkreślając iż zespół pod jego wodzą pokazał charakter i determinację.

 

Jak oceniasz nowy kurs Parmy z Iachinim u steru? Czy widziałeś już efekty zmian?

Poza systemem gry, mecz z Como całkiem mi się podobał. Myślę, że Parma dobrze zareagowała na sytuację jaka wyniknęła w ostatnich tygodniach. Wczoraj zespół miał charakter, walczył i naciskał do samego końca, co ostatecznie mogło nawet przynieść trzy punkty. Z drugiej strony należy oddać Como, to że znakomicie organizowało się w obronie i było dobrze ustawione na boisku, co przez długi czas sprawiało Parmie sporo problemów. Patrząc obiektywnie remis wydaję się być sprawiedliwym wynikiem, jednak z drugiej strony, pomijając rzut karny, to Parma wykreowała sobie lepsze i bardziej klarowne sytuacje.

 

Jest za wcześnie, żeby zobaczyć Parmę Iachiniego w pełnej krasie. Jednak już wczoraj były pewne pozytywne sygnały.

To prawda. Była to inna Parma niż w ostatnich tygodniach. Drużyna zaprezentowała ducha i wolę walki. Potrafiła też cierpieć. Duże znaczenie dla losów meczu miały dokonane zmiany, po których Crociati wyraźnie odżyli i podkręcili tempo. Krótko mówiąc widziałem Parmę z charakterem i determinacją, a to już coś. Na resztę, w postaci konkretnego pomysłu taktycznego Iachiniego, przyjdzie jeszcze czas.

 

Co poszło nie tak z Mareską?

Maresca miał swoje pomysły i wizję. Być może nie otrzymał dostatecznie dużo czasu na ich realizację lub też nie miał po prostu odpowiednich wykonawców. Myślę, też że było to bardzo skomplikowane pierwsze doświadczenie. Gdy jesteś nowym trenerem o wiele łatwiej jest podjąć pracę w młodym zespole, który nie ma wielkich ambicji, niż w klubie, w którym presja na wynik jest tak olbrzymia jak w Parmie.

 

Buffon wczoraj znowu był wspaniały.

To prawda Gigi jest wspaniały i ciągle czymś nas zachwyca. Jego obecność jest dla Parmy niezwykle ważna. Póki co to jeden z nielicznych zawodników, który daje gwarancje jakości.

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.