FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 12 poniedziałek, 23 lipca 2018

Panel logowania

Ostatni mecz

Sparingi
Parma 3
Foggia1
Prato allo Stelvio; 21.07.2018; 17:30

Następny mecz

Sparingi
Parma -
Sampdoria-
Stadio Briamasco; 28.07.2018; 18:00

Video

Parma 3:1 Foggia: Skrót

Cytat tygodnia

"Nasz rynek jest skutecznie blokowany przez zamieszanie panujące wokół sprawy SMS-owej, w związku z czym na razie było niewiele ruchów. Na szczęście mercato wciąż jest we wczesnej fazie i liczę na to, ze w krótkim czasie kierownictwu uda się skompletować kadrę." - Roberto D'Aversa

Shoutbox

Partnerzy

odwiedź portal zakłady bukmacherskie

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 4418 dni.
Napisaliśmy 9469 newsów

Mamy 265 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 12 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Carmignani: "W pełni zasłużone zwycięstwo Parmy"

autor: odys; 05.12.2017 ; 11:17;

Pietro Carmignani skomentował sobotni mecz Parmy z Pro Vercelli, odnosząc się także do zarzutów prezydenta rywali na temat sędziowania. Według byłego szkoleniowca, nawet jeśli arbiter popełni błąd to zwycięstwo Gialloblu było w pełni zasłużone.

 

Wygrana Parmy nad Pro Vercelli niosła za sobą nieco kontrowersji. Jak odniósł byś się do słów prezydenta Pro Vercelli?

Przede wszystkim odniósł się on do osób Tanziego i Ghirardiego, co jest kompletną bzdurą bowiem obaj panowie w tej chwili nie mają absolutnie nic wspólnego z Parmą. Według niego Parma jest systematycznie wspomagana przez sędziów, którzy chcą ją przeforsować do Serie A. Jest to kolejna bzdura i wystarczy spojrzeć chociażby na ten sezon i mecze takie jak ten z Palermo,w  których sędziowie pozbawiali ekipę D'Aversy cennych punktów. Fakty są takie, że w sobotę Parma wygrała w pełni zasłużenie, gdyż była zespołem lepszym mającym zdecydowanie więcej z gry, a ewentualne błędy sędziowskie nawet jeśli się przytrafiły nie są żadnym synonimem korupcji oraz faworyzowania. Dla mnie było to przekonujące zwycięstwo chłoipkaów D'Aversy, niestety we Włoszech zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie szukał wytłumaczenia porażki w tak prostacki sposób.

 

Wynik każe twierdzić, iż był to spacerek, ale czy faktycznie tak było?

Jak dla mnie był to mecz, który został zdefiniowany przez pewne konkretne zdarzenia. Po pierwsze nieuznany gol Pro Vercelli, a po drugie wydalenie piłkarza gości. Jeśli chodzi o anulowanego gola, to obraz telewizyjny nie rozwiewa ostatecznie wątpliwości i rozumiem, że w tej kwestii opinię moga być podzielone. Wątpliwości nie ma jednak co do czerwonej kartki, która była w pełni zasłużona. Grając w przewadze jednego gracza Parma w końcu mogła udokumentować swoje prowadzenie, choć różnie mogłoby się to potoczyć gdyby nie dość szczęśliwe trafienie Insigne. Mimo wszystko margines błędu był w tym spotkaniu dość spory.

 

Były to trzy punkty na wagę pierwszego miejsca, ale jest chyba zbyt wcześnie by świętować?

Mistrzostwa wciąż są bardzo wyrównane, a trzy pierwsze ekipy maja dokładnie tyle samo punktów. Wszystko może się więc jeszcze wydarzyć, uważam jednak, że Parma będzie do samego końca w walce o bezpośredni awans, a końcówka sezonu przysporzy nam masę emocji.

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.