FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 23 środa, 17 października 2018

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie A
Genoa1
Parma 3
Stadio Luigi Ferraris; 07.10.2018; 12:30

Następny mecz

Serie A
Parma -
Lazio-
Stadio Ennio Tardini; 21.10.2018; 15:00

Video

Genoa 1:3 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Przed procesem powiedziałem swojemu prawnikowi, że przede wszystkim liczy się Parma. Aby ją chronić byłem gotowy poddać się karze nawet za coś czego nie zrobiłem." - Emanuele Calaio

Shoutbox

Partnerzy

odwiedź portal zakłady bukmacherskie

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 4504 dni.
Napisaliśmy 10083 newsów

Mamy 270 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 23 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Carmignani: "W pełni zasłużone zwycięstwo Parmy"

autor: odys; 05.12.2017 ; 11:17;

Pietro Carmignani skomentował sobotni mecz Parmy z Pro Vercelli, odnosząc się także do zarzutów prezydenta rywali na temat sędziowania. Według byłego szkoleniowca, nawet jeśli arbiter popełni błąd to zwycięstwo Gialloblu było w pełni zasłużone.

 

Wygrana Parmy nad Pro Vercelli niosła za sobą nieco kontrowersji. Jak odniósł byś się do słów prezydenta Pro Vercelli?

Przede wszystkim odniósł się on do osób Tanziego i Ghirardiego, co jest kompletną bzdurą bowiem obaj panowie w tej chwili nie mają absolutnie nic wspólnego z Parmą. Według niego Parma jest systematycznie wspomagana przez sędziów, którzy chcą ją przeforsować do Serie A. Jest to kolejna bzdura i wystarczy spojrzeć chociażby na ten sezon i mecze takie jak ten z Palermo,w  których sędziowie pozbawiali ekipę D'Aversy cennych punktów. Fakty są takie, że w sobotę Parma wygrała w pełni zasłużenie, gdyż była zespołem lepszym mającym zdecydowanie więcej z gry, a ewentualne błędy sędziowskie nawet jeśli się przytrafiły nie są żadnym synonimem korupcji oraz faworyzowania. Dla mnie było to przekonujące zwycięstwo chłoipkaów D'Aversy, niestety we Włoszech zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie szukał wytłumaczenia porażki w tak prostacki sposób.

 

Wynik każe twierdzić, iż był to spacerek, ale czy faktycznie tak było?

Jak dla mnie był to mecz, który został zdefiniowany przez pewne konkretne zdarzenia. Po pierwsze nieuznany gol Pro Vercelli, a po drugie wydalenie piłkarza gości. Jeśli chodzi o anulowanego gola, to obraz telewizyjny nie rozwiewa ostatecznie wątpliwości i rozumiem, że w tej kwestii opinię moga być podzielone. Wątpliwości nie ma jednak co do czerwonej kartki, która była w pełni zasłużona. Grając w przewadze jednego gracza Parma w końcu mogła udokumentować swoje prowadzenie, choć różnie mogłoby się to potoczyć gdyby nie dość szczęśliwe trafienie Insigne. Mimo wszystko margines błędu był w tym spotkaniu dość spory.

 

Były to trzy punkty na wagę pierwszego miejsca, ale jest chyba zbyt wcześnie by świętować?

Mistrzostwa wciąż są bardzo wyrównane, a trzy pierwsze ekipy maja dokładnie tyle samo punktów. Wszystko może się więc jeszcze wydarzyć, uważam jednak, że Parma będzie do samego końca w walce o bezpośredni awans, a końcówka sezonu przysporzy nam masę emocji.

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.