FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 18 niedziela, 17 grudnia 2017

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Parma 0
Cesena0
Stadio Ennio Tardini; 16.12.2017; 15:00

Następny mecz

Serie B
Bari-
Parma -
Stadio San Nicola; 21.12.2017; 20:30

Video

Parma 9:0 Cesena: Skrót

Cytat tygodnia

"Naprawdę zależało nam na wygranej i z punktu widzenia podejścia do gry nie mamy sobie nic do zarzucenia. Być może brakowało nam pomysłu na prowadzenia akcji, jednak grając przeciwko rywalowi, który broni się całą 11, konstruowanie każdego ataku jest rzeczą bardzo wymagającą. Wciąż mamy problemy z grą w spotkaniach, które są bardzo zamknięte, musimy nauczyć się radzić sobie z takimi sytuacjami." - Yves Baraye

Shoutbox

Partnerzy

Parma Club Grecia

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 4200 dni.
Napisaliśmy 7962 newsów

Mamy 254 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 18 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Carmignani: "W pełni zasłużone zwycięstwo Parmy"

autor: odys; 05.12.2017 ; 11:17;

Pietro Carmignani skomentował sobotni mecz Parmy z Pro Vercelli, odnosząc się także do zarzutów prezydenta rywali na temat sędziowania. Według byłego szkoleniowca, nawet jeśli arbiter popełni błąd to zwycięstwo Gialloblu było w pełni zasłużone.

 

Wygrana Parmy nad Pro Vercelli niosła za sobą nieco kontrowersji. Jak odniósł byś się do słów prezydenta Pro Vercelli?

Przede wszystkim odniósł się on do osób Tanziego i Ghirardiego, co jest kompletną bzdurą bowiem obaj panowie w tej chwili nie mają absolutnie nic wspólnego z Parmą. Według niego Parma jest systematycznie wspomagana przez sędziów, którzy chcą ją przeforsować do Serie A. Jest to kolejna bzdura i wystarczy spojrzeć chociażby na ten sezon i mecze takie jak ten z Palermo,w  których sędziowie pozbawiali ekipę D'Aversy cennych punktów. Fakty są takie, że w sobotę Parma wygrała w pełni zasłużenie, gdyż była zespołem lepszym mającym zdecydowanie więcej z gry, a ewentualne błędy sędziowskie nawet jeśli się przytrafiły nie są żadnym synonimem korupcji oraz faworyzowania. Dla mnie było to przekonujące zwycięstwo chłoipkaów D'Aversy, niestety we Włoszech zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie szukał wytłumaczenia porażki w tak prostacki sposób.

 

Wynik każe twierdzić, iż był to spacerek, ale czy faktycznie tak było?

Jak dla mnie był to mecz, który został zdefiniowany przez pewne konkretne zdarzenia. Po pierwsze nieuznany gol Pro Vercelli, a po drugie wydalenie piłkarza gości. Jeśli chodzi o anulowanego gola, to obraz telewizyjny nie rozwiewa ostatecznie wątpliwości i rozumiem, że w tej kwestii opinię moga być podzielone. Wątpliwości nie ma jednak co do czerwonej kartki, która była w pełni zasłużona. Grając w przewadze jednego gracza Parma w końcu mogła udokumentować swoje prowadzenie, choć różnie mogłoby się to potoczyć gdyby nie dość szczęśliwe trafienie Insigne. Mimo wszystko margines błędu był w tym spotkaniu dość spory.

 

Były to trzy punkty na wagę pierwszego miejsca, ale jest chyba zbyt wcześnie by świętować?

Mistrzostwa wciąż są bardzo wyrównane, a trzy pierwsze ekipy maja dokładnie tyle samo punktów. Wszystko może się więc jeszcze wydarzyć, uważam jednak, że Parma będzie do samego końca w walce o bezpośredni awans, a końcówka sezonu przysporzy nam masę emocji.

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.