FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 23 wtorek, 16 lipca 2019

Panel logowania

Ostatni mecz

Sparingi
AVS Prad1
Parma 14
Prato allo Stelvio; 13.07.2019; 17:30

Następny mecz

Sparingi
Parma -
Val Venosta-
Prato allo Stelvio; 17.07.2019; 17:30

Video

Roma 2:1 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Dziękuję za te wspaniałe dwa i pół roku, zakładałem tę koszulkę z prawdziwą dumą i na zawsze już pozostanę kibicem Parmy!" - Pierluigi Frattali

Shoutbox

Nowości i aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


odwiedź portal zakłady bukmacherskie

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 4776 dni.
Napisaliśmy 11824 newsów

Mamy 272 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 23 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Carmignani: "Teraz liczą się tylko wyniki, a nie styl"

autor: odys; 15.04.2019 ; 17:46;

Pietro Carmignani komentując mecz z Sassuolo dał jasno do zrozumienia, że na obecnym etapie sezonu, z punktu widzenia Parmy liczą się tylko i wyłącznie punkty, zaś styl oraz ustawienie taktyczne sprawują funkcję drugorzędną.

 

Remis z Sassuolo pomógł Parmie nieco wspiąć się w tabeli i wydaje się, że w tym okresie nie można było zrobić więcej. Zgadzasz się?

Przesunięcie się w górę tabeli jest bardzo ważną rzeczą, zwłaszcza na tym etapie sezonu. Fakt jest jednak taki, iż Parma potrzebuje poszukać również zwycięstw, bowiem nie wygrywając staję się również nie jako zależna od innych. Gdy inkasujesz trzy punkty, nie obchodzi cię co robią inne zespoły, masz spokojną głowę, zaś gdy remisujesz lub przegrywasz musisz oglądać się przez ramię. By mieć pełny ogląd na klasyfikację, musimy jeszcze poczekać na wynik dzisiejszego meczu Atalanty z Empoli. Faworytem jest oczywiście ekipa z Bergamo, jednak ewentualne zwycięstwo Empoli mogłoby kompletnie zaburzyć optykę w finale sezonu i doprowadzić do bardzo gorącej końcówki, zwłaszcza z punktu widzenia Parmy.

 

Po wczorajszym meczu pozostaje żal po zmarnowanym karnym Ceravolo...

Wczorajszy mecz był zderzeniem zespołów preferujących diametralnie różny styl gry. Sassuolo było nastawione na atak pozycyjny i posiadanie piłki, z kolei Parma praktycznie rzecz biorąc była skupiona tylko na defensywie i jedynie sporadycznie próbowała kontratakować. Oczywiście zdaje sobię sprawę z tego, że ten styl gry Parmy wynikał z cech piłkarzy, jakich miał do dyspozycji D'Aversa na to spotkanie . Ciężko jest mi sobie wyobrazić, iż z tymi piłkarzami, zespół mógłby grać inaczej niż to co widzieliśmy z Sassuolo.

 

Powrót do obrony z 4 piłkarzami był podyktowany nieobecnościami, jednak niezależnie  od ustawienia wydaje się iż Parma, w końcu odzyskała rezon w defensywie.

Z wyjątkiem nadzwyczajnych sytuacji, zmienianie ustawienia taktycznego na półtorej miesiąca przed zakończeniem sezonu, nie ma większego sensu. Prawda jest tak, że znaczenie mają tylko wyniki, nie system gry, nie styl. D'Aversa jest zmuszony do tego by w jak najlepszy sposób wykorzystać dostępną grupę piłkarzy, co nie jest wcale łatwe. Cierpi na tym estetyka i widowisko, jednak jest to cierpienie konieczne.

 

Następna kolejka to mecz z Milanem. Wydaję się to być dla Parmy przeszkoda nie do pokonania.

To będzie trudny mecz dla Parmy, jednak to samo można powiedzieć o Milanie, który przeżywa ostatnio wahania formy. Drużyna Gattuso ma wielką motywację w postaci walki o Ligę Mistrzów, zwłaszcza w obliczu ostatniej wygranej na Lazio, i na Tardini na pewno przyjedzie rządna krwi. Z taktycznego punktu widzenia dla Parmy, będzie to bardzo podobne spotkanie co z Torino, tyle tylko, że poprzeczka będzie podniesiona wyżej. Kibice muszą liczyć na to, że piłkarze znajdą się w swojej najlepszej dyspozycji i dadzą radę postawić się mediolańczykom.

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.