FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 17 niedziela, 19 września 2021

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Pordenone0
Parma 4
Stadio Guido Teghil ; 12.09.2021; 20:30

Następny mecz

Serie B
Parma -
Cremonese-
Stadio Ennio Tardini; 19.09.2021; 20:30

Video

Pordenone 0:4 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Robimy to o.co prosi nas trener, adaptacja do nowych warunków i taktyki była trudna, ale z meczu na mecz jest lepiej. Naszym celem jest awans i będziemy do niego konsekwentnie dążyć." - Stanko Juric

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5572 dni.
Napisaliśmy 16578 newsów

Mamy 284 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 17 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Carmignani: "Różnica klas była miażdżąca"

autor: odys; 14.09.2021 ; 18:38;

Pietro Carmignani, na łamach portalu SportParma.it, skomentował niedzielny mecz, w którym Crociati rozbili Pordenone, podkreślając diametralną różnicę klas jaka dzieliła obie ekipy.

 

Jak duża była różnica klas między Parmą i Pordenone?

Nie da się ukryć, iż różnica między tymi zespołami była naprawdę spora. Parma ma w swoim składzie znakomitych zawodników, którzy są bardzo dobrze zorganizowani, zaś ich umiejętności oraz mentalność były na poziomie niedostępnym dla rywali. Spojrzymy tylko na tabelę, gdzie Pordenone ma zero punktów i zero zdobytych goli, a to nie wzięło się z niczego. Drużyna ta nie zrobiła też zbyt wiele, by odmienić sytuację, bowiem, w niedzielę, od samego początku inicjatywa w meczu została oddana w ręce Crociatich. Można więc powiedzieć, że spotkały się zespoły z różnych światów, grające o różne cele. Pamiętajmy jednak, że w piłce nożnej, nawet jeśli zwycięstwo, któregoś z zespołów wydaje się być obowiązkiem i trzeba na nie zasłużyć. Dokładnie to w niedzielę uczyniła Parma.

 

Przerwa reprezentacyjna pomogła popracować nad kondycją fizyczną. Drużyna Mareski wygląda teraz znacznie lepiej pod tym względem. Zgadzasz się z tym?

Przerwa służy w zasadzie tylko temu celowi i wszystkie zespoły korzystają z niej w podobny sposób. Tak więc poprawa w grze Parmy była czymś oczekiwanym. Może się powtórzę, ale w niedzielę różnica między oboma zespołami była olbrzymia, w związku z czym ciężko jest też wyciągać na bazie tego spotkania jakieś szersze wnioski.

 

Jak oceniasz Del Prato i Danilo?

Maresca bardzo potrzebował piłkarzy o takiej charakterystyce, o czym świadczy fakt, że natychmiast dał im zadebiutować. Oni zaś spisali się lepiej niż przyzwoicie. Ta dwójka na pewno pozytywnie wpłynie na poziom jakości całego zespołu.

 

Ważnym wydarzeniem był też gol Inglese.

Szczerzę, cieszę się z tej bramki Inglese. Oglądanie tak dobrej osoby i piłkarzy, cierpiącego tak wiele w ostatnich dwóch sezonach, było bardzo przykre. Mam nadzieję, że ten mecz będzie pierwszym krokiem na drodze do odrodzenia i, że Roberto stanie się ważną postacią tej Parmy.

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.