FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 21 czwartek, 17 stycznia 2019

Panel logowania

Ostatni mecz

Sparingi
Parma 5
Ravenna0
Stadio Ennio Tardini; 12.01.2019; 14:30

Następny mecz

Serie A
Udinese-
Parma -
Dacia Arena; 19.01.2019; 18:00

Video

Parma 0:2 Roma: Skrót

Cytat tygodnia

"Mercato? Klub dobrze wie czego nam potrzeba i jak interweniować na rynku. Pan Faggiano to wielki specjalista i jestem spokojny o jego działanie." - Roberto D'Aversa

Shoutbox

Nowości i aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


odwiedź portal zakłady bukmacherskie

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 4596 dni.
Napisaliśmy 10682 newsów

Mamy 271 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 1 osób, oraz 20 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Carmignani: "Problemy Parmy są bardzo poważne"

autor: odys; 12.02.2018 ; 17:10;

Pietro Carmignani skomentował sobotni mecz z Perugią oraz odniósł się do ogólnej sytuacji Parmy i napiętej atmosfery panującej wokół zespołu.

Sytuacja Parmy zdaję się ciągle pogarszać, czy zgrupowanie zarządzone przez klub to dobry wybór?
Atmosfera wokół zespołu jest bardzo napięta, a drużynie wyraźnie brakuje spokoju. Zgrupowanie w przypadku Parmy jest jasnym sygnałem, że mamy do czynienia z ogromnym kryzysem zespołu. Coś jednak trzeba z tym zrobić, więc być może podjęte kroki okażą się właściwe.

Jak byś podsumował wczorajszy mecz?
W pierwszej połowie Parma miała zdecydowaną przewagę, kompletnie zdominowała Perugię i miała swoje sytuacje, żeby objąć prowadzenie. Po zmianie stron coś jednak się zmieniło, zespół źle wyszedl na drugą część i oddał pole rywalom. W grze Parmy brakowało pomysłu i jakiejkolwiek dokładności.

Co byś powiedział o nowym ustawieniu zaproponowanym przez D'Averse w pierwszej połowie?
System liczy się tylko do pewnego momentu, kluczową rolę odgrywa zaś nastawienie i mentalne przygotowanie do gry. Wczoraj postawa zespołu była zła i to była główna przyczyna utraty punktów, a nie takie czy inne ustawienie taktyczne.

Wejście na boisko Ceravolo i Cicirettiego zmieniło oblicze Parmy. Czy ta dwójka może pozwolić zespołowi odrodzić się na nowo?
To dwaj znakomici piłkarze, którzy jak tylko będą zdrowi, na poziomie Serie B mogą zrobić różnicę.

Mamy teraz pewnego rodzaju dylemat czy celem Parmy jest bezpośredni awans czy wejście do strefy play-off. Jeżeli to pierwsze możemy mówić o sporym rozczarowaniu, jeśli to drugie wszystko póki co idzie zgodnie z planem.
Wydaje mi się, że pomimo iż klub nie mówił o tym głośno, celem był bezpośredni awans. Parma poczyniła wielkie inwestycje, kupiła naprawdę dobrych zawodników i wyraźnie miała ochotę na walkę o bezpośredni awans. Być może w trakcie rozgrywek cele zostały skorygowane i jeśli na chwilę obecną klubowi chodzi o miejsce w play-off możemy rzecz, że wszystko idzie w dobrym kierunku.

Czy mecz z Empoli będzie decydujący dla przyszłości D'Aversy?
To będzie bardzo ważny mecz dla obu drużyn. Empoli będzie chciało potwierdzić swoją dominacje, z kolei dla Parmy może być to okazja do rehabilitacji i powrotu do wyścigu o awans. Będzie to jednak bardzo niebezpieczny mecz, gdyż ewentualna porażka może skutkować burzą wokół zespołu, jakiej nie przeżywaliśmy od lat.

 

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.