FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 30 wtorek, 25 czerwca 2019

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie A
Roma2
Parma 1
Stadio Olimpico; 26.05.2019; 20:30

Następny mecz

Video

Roma 2:1 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Zdajemy sobie sprawę jak wielkim atutem są nasi kibice oraz ich wsparcie płynące z trybun. W ubiegłym sezonie mogliśmy tego doświadczyć wiele razy, chociażby w starciu z Fiorentiną, kiedy to fani dosłownie ponieśli nas do zwycięstwa. Zależy nam nam na utrzymaniu tej synergii, nie chcieliśmy tego psuć i mimo tego, iż rynek piłkarski ciągle się zmienia, zdecydowaliśmy się na bardzo przystępne ceny naszych karnetów. Liczymy, że nasi kibice to docenią." - Luca Carra

Shoutbox

Nowości i aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


odwiedź portal zakłady bukmacherskie

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 4755 dni.
Napisaliśmy 11677 newsów

Mamy 272 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 30 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Carmignani: "Parma zasłużyła na utrzymanie"

autor: odys; 20.05.2019 ; 19:52;

Pietro Carmignani komentując niedzielny mecz z Fiorentiną pogratulował Parmie i Roberto D'Aversie utrzymania w lidze. Szkoleniowiec odniósł się także do przyszłości klubu, który jego zdaniem musi podjąć natychmiastowe decyzje dotyczące kształtu zespołu na przyszły sezon.

 

Od Serie D do utrzymania w Serie A. Cztery magiczne lata i Parma wciąż czaruje.

W końcu nadeszło matematyczne utrzymanie, którego wszyscy w Parmie tak niecierpliwie wyczekiwali. Mecz z Fiorentiną był bardzo napięty, obie drużyny miały sytuację aby przechylić go na swoją stronę, jednak ostatecznie to wykazała się większym zaangażowaniem i determinacją. W mojej opinii było to zasłużone zwycięstwo, bowiem ekipa D'Aversy po prostu dobrze zinterpretowała ten mecz i nawet w obliczu braku swoich liderów, była w stanie dążyć do osiągnięcia wyniku. Utrzymanie to naprawdę wielka sprawa, którą należy świętować. Tak naprawdę Parma, w pełni na nie zasłużyła, ostatnie 3 miesiące zespołu D'Aversy były wyraźnie słabsze, jednak w dużej mierze przyczyniły się do tego czynniki losowe w tym plaga kontuzji.

 

Jakie znaczenie miało wsparcie publiczności na Tardini?

Wielkie wsparcie ze strony kibiców jest elementem charakterystycznym dla wszystkich spotkań na Tardini. Całe klubowe społeczeństwo, nawet w obliczu pewnego rodzaju kryzysu, zawsze wykazywało zjednoczenie oraz spójność, zaś w niedzielę oglądaliśmy tego najlepszy dowód.

 

Czy D'Aversa zostanie w Parmie?

Trener zrobił swoje i nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Teraz piłeczka jest po stronie klubu i jego władz. Najważniejsze jest aktualnie to, by decyzja dotycząca przyszłości, jak by nie była, musi być szybka i jasna. Klub musi wiedzieć na czym stoi by w jak najlepszy sposób przygotować się do kolejnych rozgrywek. D'Aversa musi przedstawić konkretny pomysł na nową Parmę, ponieważ nie jest żadną tajemnicą, iż w lecie, pod względem kadrowym, wiele się na Tardini zmieni. Jeśli chodzi zaś o podsumowanie pracy D'Aversy, to zarówno on, jak i klub wykonali kawał dobrej roboty. Awans z Serie C do Serie A i utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej to olbrzymie osiągnięcie, którego nie można deprecjonować. Według mnie D'Aversa zostanie na kolejny sezon w Parmie, chyba że pojawią się oferty ze znacznie większych klubów, co biorąc pod uwagę potencjał tego szkoleniowca wcale nie jest wykluczone.

 

Co będzie kluczowe na drodze budowania nowej Parmy?

Tak jak już wspomniałem wcześniej - czas. Parma już teraz musi mieć w głowie konkretny projekt budowy zespołu. Tych decyzji nie można odkładać na lato, trzeba je podjąć już teraz. Sytuacja z poprzedniego roku, gdzie zespół, w dużej mierze nie z jego winy, był tworzony na prętce nie może ponownie mieć miejsca.

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.