FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 9 wtorek, 2 czerwca 2020

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie A
Parma 0
SPAL1
Stadio Ennio Tardini; 08.03.2020; 12:30

Następny mecz

Serie A
Torino-
Parma -
Stadio Grande Torino; 20.06.2020; 19:30

Video

Parma 0:1 SPAL: Skrót

Cytat tygodnia

"Data wznowienia Serie A została wstępnie ustalona na 13 czerwca. Jeśli ma to stać się realne musimy jak najszybciej otrzymać zgodę na prowadzenie "prawdziwych" i intensywnych treningów, w przeciwnym razie możemy borykać się z prawdziwą plagą kontuzji." - Roberto D'Aversa

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5098 dni.
Napisaliśmy 13710 newsów

Mamy 276 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 9 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Carmignani: "Parma inteligentnie się broniła"

autor: odys; 02.12.2019 ; 18:31;

Pietro Carmignani komentując mecz z Milanem, zwrócił uwagę na spadek intensywności w poczynaniach Parmy, jednocześnie podkreślając bardzo dobrą o inteligentną grę Crociatich w defensywie.

 

Jakbyś podsumował mecz Parmy z Milanem?

Parma miała pecha bowiem trafiła na najlepszą wersję Milanu z obecnych rozgrywek. Goście byli zespołem skonsolidowanym, zdeterminowanym i posiadającym wielką inicjatywę. Z kolei Parma wyraźnie nie potrafiła złapać swojego rytmu w fazie ataku, jednak mimo to praktycznie przez cały mecz broniła się bardzo inteligentnie. O losach meczu zadecydowała głupio stracona bramka. Dawno nie widziałem tak złego zachowania w obronie w odniesieniu do któregokolwiek z piłkarzy Parmy. To co było pozytywne u podopiecznych D'Aversy to na pewno reakcja na straconego gola, gdyż w ostatnich minutach meczu, Crociti potrafili postawić Milan przed sporym problemem. Pytanie czy w taki sam sposób nie dało się zagrać nieco wcześniej...

 

Wczoraj gra Parmie wyraźnie się nie układała. Dlaczego tak to wyglądało?

To wyraźnie nie był dzień Parmy, piłkarzy zawodziła zarówno technika, jak i boiskowe zrozumienie co najlepiej było widać na przykładzie Kulusevskiego. Wydaje mi się również, że zespół, który z powodu kontuzji grał w ostatnich miesiącach praktycznie bez większych rotacji w składzie, zanotował pewnego rodzaju kryzys kondycyjny. Milan z kolei w pełni to wykorzystał, narzucając wysokie tempo i własne warunki gry. Mimo to mecz nie musiał się skończyć porażką. Parma była świadoma własnych niedoskonałości w obliczu których skupiła się na działaniach obronnych, które wychodziły jej naprawdę bardzo dobrze. Brakowało też piłkarza z przodu, który potrafiłby przytrzymać piłkę i dać oddech defensywie, gdyż Kucka tym razem tej roli nie podołał. Gdy tylko na boisku pojawił się Cornelius od razu czuć było inną jakość. Być może gdyby D'Aversa mógł skorzystać z Duńczyka nieco szybciej to spotkanie potoczyłoby się inaczej.

 

Czego spodziewasz się po czwartkowym, pucharowym meczu z Frosinone?

Myślę, że Puchar Włoch jest bardzo dobrą okazją by przetestować nowe rozwiązania i dać pograć piłkarzom z drugiego szeregu. Myślę, że D'Aversa w miarę możliwości będzie chciał jak najbardziej rotować składem, równocześnie jednak, Parma na pewno nie potraktuje tego spotkania na pół gwizdka i za wszelką cenę będzie chciała wygrać.

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.