FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 19 środa, 23 września 2020

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie A
Parma 0
Napoli2
Stadio Ennio Tardini; 20.09.2020; 12:30

Następny mecz

Serie A
Bologna-
Parma -
Stadio Renato Dall'Ara; 28.09.2020; 20:45

Video

Parma 0:2 Napoli: Skrót

Cytat tygodnia

"Przyznam szczerze, że z finansowego punktu widzenia, oferta Krause Group nie była najlepszą jaką otrzymaliśmy w ostatnim czasie, jednak o wyborze zaważyły inne czynniki. Rodzina Krause okazała się być najbardziej wiarygodna i sformułowała najlepszą i najbardziej konkretną wizję rozwoju klubu." - Marco Ferrari

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5211 dni.
Napisaliśmy 14412 newsów

Mamy 278 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 19 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Carli: "Mamy gotowy pla A i plan B"

autor: odys; 16.09.2020 ; 17:20;

Dyrektor sportowy Parmy - Marcello Carli, udzielił obszernego wywiadu dla serwisu TMW, w którym wypowiedział się na temat wielu kwestii bieżących związanych z Parmą i jego obecnymi obowiązkami.

 

Utrzymanie, redukcja pensji i odmłodzenie składu. To trzy punkty składowe nowego sezonu dla Parmy. Czy to prawda?

Prawda. Niezrównoważona piłka nożna, pomimo tego iż może przynosić doraźne korzyści, nie ma przyszłości. Kluby piłkarskie to przedsiębiorstwa i podobnie jak przedsiębiorstwa muszą być w odpowiedni sposób zarządzane. Nie można myśleć o grze w piłkę w momencie gdy co roku prosi się klub o grube miliony i pożyczki na rzecz budowania kadry. Prędzej czy później taki system musi po prostu upaść. Nie ulega wątpliwości, że dla Parmy nadchodzący rok będzie szczególny. Staramy się działać ostrożnie i z rozwagą. Nie dokonujemy transferów jeśli nie jesteśmy w 100% przekonani, że przyniosą one korzyści, zarówno te sportowe, jak i finansowe. Zależy nam na tym, by klub w końcu mógł sam na siebie zarabiać, z roku na rok tworzyć zysk kapitałowy, który następnie będzie mógł być przeznaczony na poczet kolejnych inwestycji prowadzących do dalszego rozwoju.

 

Póki co Parma nie dokonała żadnych wzmocnień?

Tak jak powiedziałem wcześniej, zależy na na tym by być w 100% przekonanym do danego zawodnika. Chcemy budować młodą Parmę, z silnymi i perspektywicznymi zawodnikami. Nie da się tego zrobić z dnia na dzień i po najmniejszej linii oporu.

 

Na jakich pozycjach Parma wymaga natychmiastowych wzmocnień?

Uważam, że obecna Parma ma w kadrze naprawdę dobrych zawodników, którzy są w stanie sprostać postawionym celom. Równocześnie, w naszym zespole nie ma piłkarzy nie na sprzedaż. Chcąc myśleć o konkretnych wzmocnieniach, musimy też sprzedawać. Jeśli pojawią się konkretne oferty, za danych piłkarzy, na pewno będą rozpatrzone, zaś ostateczne decyzje o akceptacji lub odrzuceniu propozycji zależeć będą również od punktu widzenia kierownictwa. Jeśli chodzi zaś o konkretne formacje wymagające wzmocnienia, to najpilniej potrzebujemy ich w obronie, która musi zostać dostosowana do wizji trenera Liveraniego.

 

Liverani to Twój wybór. Do tej pory jednak, zawsze wybierałeś odpowiednich szkoleniowców do danych projektów.

Owszem to ja zdecydowałem o powierzeniu funkcji trenera Liveraniemu i to ja biorę za to pełną odpowiedzialność. Wiem, że w związku z obecną bardzo specyficzną, sytuacją czekają nas trudne 3-4 tygodnie. Według mnie właśnie tyle będzie potrzebował zespół na pełne przestawienie się na nową filozofię gry. Nie ma co ukrywać, że stoimy w obliczu wielkiego wyzwania, jednak nie możemy się go bać. Musimy zachować cierpliwość i wierzyć w nasz projekt. Być może na starcie otrzymamy kilka solidnych ciosów, jednak jestem przekonany, że koniec, końców wyjdziemy na swoje.

 

Różnica pomiędzy sytylem D'Aversy, a Liveraniego jest naprawdę kolosalna.

To prawda, jesteśmy tego świadomi. Wiemy, że piłkarze będą musieli uczyć się pewnych rzeczy praktycznie od zera, zaś proces wdrażania nowych schematów musi swoje potrwać. Nie zamierzamy się jednak wycofywać z podjętych decyzji. Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że z podobną sytuacją miałem styczność w Empoli, gdy zdecydowałem się na zatrudnienie Sarriego. Początkowo zespół miał spore problemy, jednak gdy wszystko zostało uporządkowane zaczęliśmy kwitnąć i przeżywać znakomity czas.

 

Czy potwierdzisz tezę, że gdybyś został na stanowisku dyrektora sportowego Cagliari, również sięgnąłbyś po Liveraniego?

Tak, to prawda. Zanim ścieżki moje i Cagliari się rozeszły, były plany zakładające powierzenie zespołu w ręce Liveraniego.

 

W ostatnim czasie media łączyły Parmę z takimi graczami Juventusu jak Pjaca, Pellegrini, Caviglia czy też Correira. Czy te operacje faktycznie są możliwe?

Uważam, że jeżeli Parma chce zmienić swoją mentalność i chcę systematycznie się rozwijać, musi mieć dobre rynkowe relacje z każdym i z nikim. Musimy szukać piłkarzy o profilu, który będzie pomagać nam w osiąganiu konkretnych celów, a do sprowadzenia takich graczy potrzebne są odpowiednie kontakty z innymi zespołami. Równocześnie by zachować swoją autonomię, nie możemy wikłać się w zbyt zażyłe relacje. Wracając zaś do samego pytania, to mogę powiedzieć, że o niektórych z tych graczy rozmawialiśmy z Juventusem. Póki co nie ma jednak żadnych konkretów i na spokojnie oceniamy całą sytuację.

 

Transfery, transferami, ale wszystko wskazuje na to, że już wkrótce Parma przejdzie w ręce nowych właścicieli. W takim wypadku na mercato musi istnieć plan A i plan B.

Nie komentuje plotek dotyczących zmian korporacyjnych. Mogę powiedzieć jedno, kierownictwo Parmy to poważni ludzie, którzy gwarantują spokój. Gdy przybyłem do klubu zostałem dokładnie poinformowany o jego sytuacji i doskonale wiem na czym stoję. Plan A i plan B naturalnie już dawno są opracowane. Jeśli w zarządzie zajdą zmiany trzeba będzie się do nich dopasować. To rzecz w pełni oczywista i normalna. W tejc chwili nie jest to jednak moim zmartwieniem, mam konkretną pracę do wykonania i na niej się skupiam.

 

Którzy zawodnicy z obecnej kadry nie będą ostatecznie jej częścią w nadchodzącym sezonie?

Jest to pytanie na które nie mogę odpowiedzieć, ale nie dla tego że nie chcę, ale dlatego, że gdyby tak uczynił okazałbym się człowiekiem fałszywym i niesprawiedliwym. Chcielibyśmy zachować wszystkich graczy, jednak może się to okazać niemożliwe. Zawodnicy, za których otrzymamy naprawdę poważne oferty, prawdopodobnie opuszczą klub, jednak nikogo nie zmierzamy wypychać stąd na siłę. Oferta za piłkarza musi odzwierciedlać jego realną wartość, żadne promocje nie wchodzą tutaj w grę.

 

Czy w przypadku wielkich nazwisk w Parmie, istniej jakiś określony termin obowiązywania sprzedaży?

Na pewno nikt z ważnych zawodników nie odejdzie w "deadline day", jeżeli wcześniej nie będziemy mieli przypieczętowanego odpowiedniego zastępstwa.

 

Jaka będzie największa niespodzianka zbliżającego się sezonu?

Ten sezon będzie jedną wielką anomalią i silenie się na jakiekolwiek prognozy, nie ma teraz żadnego sensu.

 

Marcello Carli będzie zadowolony z sezonu jeśli...

Będę usatysfakcjonowany, jeśli uda mi się odcisnąć na zespole swoje piętno i jeśli osiągniemy wyznaczone cele.

 

Recepta na sukces?

Wszystkie wielkie kluby działają w oparciu o spójność na linii właściciele-dyrektor sportowy-trener-zawodnicy.

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.