"Gervinho? Traktuje piłkarzy tak jakby byli moimi dziećmi. To, że któryś popełnia błąd nie oznacza, że należy go od razu skreślać. Każdy zasługuje na drugą szansę. Gervinho taką otrzymał i dziś podał zespołowi pomocną dłoń w trudnym momencie." - Roberto D'Aversa

Mamy 276 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 50 gości.

Cagliari 2:2 Parma: Crociati zawsze graja do końca!

autor: odys; 01.02.2020 ; 20:07;

Zdziesiątkowana przez kontuzje Parma, grająca w eksperymentalnym składzie, na przekór wszystkiemu wyrywa punkt Cagliari. Na Sardynii, Crociati zremisowali 2:2, zdobywając drugiego gola w 94 minucie spotkania!

Podopieczni D'Aversy rozpoczęli mecz niezwykle energetycznie i tuż po pierwszym gwizdku od razu rzucili się na rywala, w efekcie czego jeszcze przed upływem pierwszej minuty mogli oni wyjść na prowadzenie. Kucka na 25 metrze przejął źle zagraną piłkę i podjął błyskawiczną decyzje o strzale, który o centymetry minął słupek bramki Cragno. W kolejnych minutach tempo spotkania nie uległo zmianie, jednak powoli i konsekwentnie przewagę zaczęło zyskiwać Cagliari. Duży w tym udział miał Ninggolan, który napędzał większość akcji swojego zespołu. W 13 minucie przed dobrą sytuacją stanął Cigardini, który po otrzymaniu podania z boku boiska, oddał strzał z granicy pola karnego, jednak piłka poszybowała nad poprzeczką bramki Colombiego. Dwie minuty później strzał z dystansu oddał Joao Pedro, jednak piłka przeleciała obok słupka. W 18 minucie gospodarze dopięli swego. Po szybko przeprowadzonej akcji, piłkę na lewym skrzydle otrzymał Simeone, który podaniem na 5 metr obsłużył Joao Pedro, ten wyprzedził Iacoponiego i posłął futbolówkę do siatki, tuż przy krótkim słupku. Kilka chwil później przed swoją szansą stanął Simeone, który na skraju pola karnego znalazł odrobinę miejsca i zdecydował się na strzał, Colombi był na posterunku i popisał się skuteczną interwencją. W 32 minucie Parma, która przez długi czas nie potrafiła stworzyć żadnego zagrożenie była o włos od uzyskania remisu. Kapitalną akcję w środku pola przeprowadził Brugman, który balansem ciała minął dwóch rywali, po czym idealnym zagraniem wprowadził w pole karne Corneliusa, ten nie kalkiulując uderzył na bramkę, jednak jego strzał zatrzymał się na słupku. W odpowiedzi, obramowanie bramki obiło Cagliari. Fatalny błąd w przyjęciu piłki popełnił Iacoponi, futbolówkę skradł Simeone, który podjął decyzje o strzale, który po lekkim rykoszecie od Alvesa trafił w poprzeczkę. W 38 minucie Cagliari ponownie obiło aluminium. Po wrzutce z rzutu wolnego, najwyżej w polu karnym wyskoczył Fargo, który oddał strzął na bramkę, piłka trafiła w słupek i zanim wtoczyła się do bramki została złapana przez Colombiego. Dosłownie minutę później, bramkarz Crociatich ponownie musiał interweniować, tym razem zatrzymując groźny strzał Nainggolana, parując go na rzut rożny. Końcówka pierwszej części gry należała jednak do ekipy D'Aversy. W 41 minucie Brugman, który znalazł się na pozycji skrzydłowego kapitalnym zagraniem wzdłuż bramki obsłużył Kuckę, który z najbliższej odległości trafił do siatki, wyrównując stan rywalizacji. Tuż przed gwizdkiem na przerwę, Parma powinna zdobyć drugiego gola. Kurtic doskonałym dośrodkowaniem w pole karne, znalazł Corneliusa, który będąc sam na  10 metrze źle podszedł pod piłkę i nie był w stanie, głową skierować jej do bramki. Ostatecznie więc pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1.

Drugą odsłonę gry z przytupem rozpoczęli gospodarze, który od razu rzucili się do ataku. W 49 minucie dobrą indywidualną akcję przeprowadził Nandez, który minął Darmiana, wpadł w pole karne i poszukał uderzenia po krótkim słupku jednak Colombi zdołał skutecznie interweniować. Kilka chwil później golkiper Parmy spisał się jeszcze lepiej efektownie zatrzymując strzał Cigariniego. W 52 minucie Gagliolo z impetem wpadł w Fargo w polu karnym, zaś sędzia bez wahania podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Joao Pedro, który jednak trafił w słupek. Radość Parmy nie trwała jednak zbyt długo, bowiem już minutę później Cagliari było na prowadzeniu. Pellegrini z prawej strony zdołał przedrzeć się w pole karne i idealnie wyłożył piłkę do Simeone, który z metra trafił do bramki. Od tego momentu Parma zaczęła grać ze znacznie większym ofensywnym zacięciem spychając Cagliari do defensywy. W 55 minucie bezpośrednio z rzutu wolnego na bramkę Cragno uderzył Kucka, jednak odrobinę zabrakło mu precyzji. Z kolei w 60 minucie wszystko wskazywało na to, że także Parma otrzyma szanse uderzenie z 11 metrów. Piłkę ręką w polu karnym zagrał Klavan, a sędzia wskazał na wapno, do piłki podszedł Kucka, jednak nie miał on okazji uderzyć, bowiem arbiter po konsultacji z VAR zmienił decyzję i przyznał Crociatim tylko rzut wolny, bowiem do zagrania ręką doszło przed "16". Z minuty na minutę Parma coraz bardziej naciskała na Cagliari. Crociati wykonywali całą masę stałych fragmentów gry, jednak z powodu ich słabej egzekucji (głównie przez Hernaniego) nie czerpali oni z tego zbyt wiele pożytku. Gospodarze zaś schowani za podwójną gardą czekali na kontry. Taka sposobność nadarzyła się w 79 minucie, kiedy to po stracie piłki w środku pola przez Parmę, tra trafiła na skrzydło do Nandeza ten wpadł w pole karne i poszukał uderzenia, jednak Colombi zdołał skutecznie interweniować, utrzymując swój zespół przy życiu. W 85 minucie bliski szczęścia i wyrównani był Kurtic, który dopadł do zbyt krótko wybitej piłki i uderzył na bramkę, jednak minimalnie się pomylił. Dwie minuty później po szybko rozwiązanym rzucie wolnym, miejsce do strzału na 20 metrze znalazł Hernani, który soczyście strzelił na bramkę, jednak Cragno z największym trudem sparował futbolówkę na rzut rożny. Minuty nieubłaganie upływały, zaś ostateczny tryumf Cagliari wydawał się nieunikniony. Parma wierzyła jednak do samego końca za co została nagrodzona w ostatniej akcji meczu. Kurtic z lewego boku, miękko wrzucił piłkę w pole karne, a Cornelius, który wcześniej z łatwością zgubił krycie, z najbliższej odległości pewnie wykończył całą sytuację, doprowadzając do remisu.

Być może patrząc na przebieg spotkania i ilość wykreowanych sytuacji, to Cagliari zasłużył na miano strony dominującej, jednak nie oznacza to iż nie można docenić tego co zrobiła Parma. Po raz kolejny w tym sezonie ekipa D'Aversy, pokazał charakter i niesamowitą determinacje. Mimo tak licznych ubytków kadrowych i meczu, który nie toczył się pomyślnie, Crociati byli w stanie wstać z kolan i wyszarpać remis, który naprawdę smakuje jak zwycięstwo.

Bramki: Joao Pedro 19 min., Simeone 54 min.; Kucka 42 min., Cornelius 94 min.

Żółte kartki: Cigarini, Nainggolan, Nandez (C); Darmian, Gagliolo (P)

CAGLIARI (4-3-1-2): Cragno; Faragò, Pisacane, Klavan, Pellegrini; Nández, Cigarini (72' Oliva), Ionita; Nainggolan; Joao Pedro, Simeone (84' Paloschi).

PARMA (4-3-3): Colombi; Darmian, Iacoponi, Bruno Alves, Gagliolo; Hernani, Brugman (81' Sprocati), Kucka; Kurtic, Cornelius, Siligardi (58' Caprari).