Stadio Artemio Franchi; 17.06.2017; 18:00

"Przyszłość? Nie wiem. Obiecałem dać sobie kilka dni na podjęcie decyzji, którą skonsultuje z klubem. Wciąż czuję się na siłach żeby grać, jednak w stanie tak silnych emocji jak dziś nie powinno podejmować się tak ważnych decyzji." - Alessandro Lucarelli

Mamy 251 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 9 gości.

Bassano 1:0 Parma: Bez serc, bez ducha...

autor: odys; 15.04.2017 ; 20:52;

To musiało się tak skończyć, oskarżenia o sprzedanie meczu z Anconą, wyraźnie wpłynęły na Parmę, która rozegrała katastrofalne spotkanie. Gialloblu na wyjeździe ulegli Bassano 1:0.

W pierwszej połowie działo się niewiele, a obie ekipy nie miały bardzo pomysłu na prowadzenie akcji. Przewaga optyczna należała do drużyny D'Aversy, jednak absolutnie nic z tego nie wynikało. Pierwszą goźną sytuacje stworzyli gospodarze. W 9 minucie po wrzutce z prawej strony, strzał głową z 7 metrów zdołał oddać Grandolfo, jednak dzięki umiejętnej pracy Scagli, uderzenie poszybowało nad poprzeczką. W 15 minucie bylismy świadkami kontrowersyjnej sytuacji. W polu karnym Parmy, wychodzący na czystą pozycję Fabbro, upadł po kontakcie ze Scaglią, jednak sędzia nie użył gwizdka i nie wskazał na wapno. Chilę później, pierwszą w miarę składną akcję stworzyli Gialloblu. Scozzarella zagrał długą prostopadłą piłkę do Noccioliniego, który zgasił ją klatką piersiową i błyskawicznie uderzył z wolej, niestety wysoko nad bramką. W odpowiedzi na bramkę Parmy uderzył Laurenti, jednak Frattali na dwa tempa skutecznie interweniował. Przez następnych 20 minut na boisku nie działo się absolutnie nic, aż do 40 minuty, kiedy to przed swoją kolejną szansą stanął Laurenti, który otrzymawszy dobre dogranie z boku boiska, szczupakiem był bliski zaskoczenia Frattaliego, ostatecznie jednak jego uderzenie poszybowało nad bramką. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy, mieliśmy kolejną bardzo kontrowersyjną sytuację. Po przebitce przed polem karnym, piłkę przejął Calaio, który ruszył na bramkę i został wycięty równo z trawą sędzia choć był blisko całej sytuacji nie użył gwizdka i nie podyktował rzutu karnego. Chwilę po tym zdarzeniu pierwsza połowa dobiegła końca.

Druga część gry rozpoczęła się dość obiecująco dla Parmy. Iacoponi będąc w polu karnym rywali sprytnie, głową zgrał piłkę przed pole karne do nabiegającego Noccioliniego, ten jednak w momencie oddawania strzału pośli9zgnął się w wyniku czego futbolówka minęła słupek. Były to jednak miłe złego początki, bowiem w 57 minucie to gospodarze objęli prowadzenie. Po błyskawicznie wyprowadzonej kontrze Laurenti, mimo asysty aż 4 obrońców Parmy, zdołał podać piłkę na 18 metr gdzie Fabbro, technicznym uderzenie pokonał Frattaliego, który w tej sytuacji mógł się zachować zdecydowanie lepiej. Mimo utraty gola, styl gry Parmy nie uległ praktycznie żadnej zmianie, a zawodnicy sprawiali wrażenie strasznie apatycznych. Blisko wykorzystanie tych warunków było Bassano, które w 73 minucie mogło podwyższyć swoje prowadzenie. Po szybkiej akcji, piłka trafiła na 16 metr do Grandolfo, który będąc w czystej sytuacji strzeleckiej uderzył na bramkę, jednak Frattali kapitalnie interweniował i mieliśmy róg. Gialloblu obudzili się w ostatnim kwadransie meczu i ich ataki w końcu stanowiły zagrożenie. W 77 minucie, Calaio, sprytnym podaniem w pole karne, znalazł Baraye, ten w swoim stylu przedał się przez obrońców i uderzył na bramkę, jednak jego strzał zatrzymał się na bocznej siatce. Minutę później przed swoją kolejną szansą stanął Nocciolini, który otrzymawszy dobre zgranie od Munariego, uderzył wprost w bramkarza. Co ciekawe był to pierwszy celny strzał Parmy w tym spotkaniu, co sporo mówi o poziomie prezentowanym przez ekipę D'Aversy. W 80 minucie, Parma była o włos od wyrównani. Po rzucie rożnym Scozzarelli, do strzału doszedł Lucarelli, jednak golkiper gospodarzy błysnął fantastyczną interwencją, piłka wróciła jeszcze na 5 metr pod nogi Calaio, ten jednak zamiast wbić ją do bramki fatalnie skiksował i posłał w trybuny. Dwie minuty później, Calaio miał kolejną dogodną sytuację. Po przypadkowej przebitce przed polem karnym, doświadczony napastnik zgarnął futbolówkę i zdecydował się na uderzenie, które o centymetry minęło słupek. Było to niestety wszystko co tego dnia mieli sobą do zaoferowania Gialloblu. W samej końcówce, szansę na 2:0 miało jeszcze Bassano, jednak Frattali dobrze interweniował przy potężnym strzale z dystansu w wykonaniu Gasha. Ostatecznie więc 3 punkty zostały w Bassano, a Parma poniosła drugą porażkę z rzędu.

Parma zagrała naprawdę słaby mecz i to pod każdym możliwym kątem. W grze Gialloblu widać było brak ducha i werwy, w wielu sytuacjach dawał o sobie znać również słaby poziom koncentracji. Zabrakło również impulsu z ławki rezerwowych bowiem D'Aversa swoją opieszałością w wprowadzaniu zmian z pewnością zespołowi nie pomógł. Nie ma co usprawiedliwiać piłkarzy Parmy, jednak nie da się też oprzeć wrażeniu, że ostatnie wydarzenia miały wpływ na to co dzisiaj zobaczyliśmy. Koniec końców efekt jest taki, że na chwilę obecną Gialloblu mają już tylko punkt przewagi nad trzecim Pordenone. Trzeba więc szybko brać się w garść i bronić drugiego miejsca.

Bramki: Fabbro 57 min.

Żółte kartki: Candido (B); Scavone, Munari, Scozzarella, Nocciolini (P)

BASSANO (4-2-3-1): Rossi; Formiconi, Pasini, Bizzotto, Crialese; Bianchi, Laurenti (89' Gerli); Grandolfo, Candido (76' Gashi), Minesso; Grandolfo.

PARMA (4-3-3): Frattali; Iacoponi, Di Cesare, Lucarelli, Scaglia; Munari, Scozzarella, Scavone (81' Mazzocchi); Nocciolini (81' Sinigaglia), Calaiò, Baraye.