"Czuję, że ten zespół należy do mnie, wierzę w niego, a on wierzy we mnie, zrobię wszystko by doprowadzić go do utrzymania." - Roberto D'Aversa

Mamy 280 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 1 osób, oraz 51 gości.

Atalanta 3:0 Parma: Lanie amatorów

autor: odys; 06.01.2021 ; 17:30;

Piłkarskiego cudu nie było. Dramatycznie słaba Parma, mająca olbrzymie problemy z piłkarskim elementarzem, na Gewiss Stadium, uległa 3:0 Atalancie, który przy tym nawet specjalnie się nie spociła.

Kto oglądał mecz Parmy z Torino mógł mieć "flahsbacki", bowiem pomimo tego, iż skład Parmy w dość znaczny sposób został przemeblowany to piłkarze wciąż sprawiali wrażenie, jakby po raz pierwszy grali w piłkę na pełnowymiarowym boisku. Szwankowało absolutnie wszystko od przyjęcia, poprzez podania a na samym ustawieniu kończąc. Temu ostatniemu Parma dała wyraz w 15 minucie spotkania, kiedy to Ilicic będąc w okolicach środka boiska i mając przed sobą 10 piłkarzy Crociatich, zagrał prostopadłe podanie do Muriela, ten urwał się Alvesowi i posłał futbolówkę obok Sepe. Atalancie zdobyte prowadzenie wyraźnie wystarczyło i La Dea, widząc z jak słabym rywalem się mierzy, postanowiła nie forsować tempa. Dlatego też w pierwszej części gry już nic ciekawego się nie wydarzyło.

W przerwie, gdy Liverani musiał próbować wytłumaczyć swoim podopiecznym jak działa przyjęcie i podanie piłki, Gasperini stwierdził, że dalsze litowanie się nad Parmę nie ma sensu i posłał w bój Zapatę. Efekt był niemalże natychmiastowy, bowiem w 48 minucie, Kolumbijczyk po otrzymaniu prostopadłego podania w pole karne, znalazł się w oko w oko z Sepe i ulokował piłkę w bramce. Minuty mijały, Parma wciaż mówiąc po piłkarsku "kopała się po czole", a Atalanta spokojnie podkręcała tempo. W 54 minucie na bramkę połasił się Ilicic, który w polu karnym zakręcił Valentim, jednak jego strzał poszybował nad bramką. Co się jednak odwlecze to nie uciecze. W 60 minucie, Atalanta popisała się ładną kombinacyjną akcją, po której Malinovski dograł do niepilnowanego Gosensa, a ten wzorem Zapaty i Muriela, w czystej sytuacji pewnie pokonał Sepe. W kolejnych minutach Atalanta miała jeszcze 2-3 dogodne okazje do podwyższenia prowadzenia, jednak albo na drodze stawał jej Sepe, albo też brakowało jej precyzji. A co z Parmą? W 86 minucie Crociati oddali swój pierwszy i jedyny strzał na bramkę gospodarzy, który o mało co nie skończył się powodzeniem. Będący chyba najjaśniejszym punktem w zespole Crociatich, Mihaila otrzymawszy długie podanie wpadł w pole karne i z ostrego kąta postanowił zaskoczyć Goliniego, ten jednak popisał się refleksem i zaliczył kapitalną interwencję, niwecząc tym samym nadzieje na zdobycie honorowego trafienia.

W tym przypadku naprawdę nie ma co opisywać. Wynik tego spotkania mówi wszystko. Z punktu widzenia Atalanty był to łatwy, prosty i przyjemny mecz, a dysproporcja techniczno-taktyczna pomiędzy oboma zespołami była tak wyraźna, żę ciężko mówić tu o jakiejkolwiek rywalizacji.

Bramki: Muriel 15 min., Zapata 48 min., Gosens 60 min.

Żółte kartki: Pessina (A); Cyprien (P)

ATALANTA (3-4-1-2): Gollini; Toloi, Palomino, Djimsiti; Hateboer (81' Caldara), Freuler (dal 65' Miranchuk), De Roon, Gosens (65' Maehle); Pessina; Ilicic (58' Malinovskyi), Muriel (46' Zapata).

PARMA (4-3-1-2): Sepe; Busi, Alves, Valenti, Gagliolo (33' Pezzella); Kurtic, Sohm, Cyprien; Hernani; Karamoh (10' Mihaila), Inglese (46' Cornelius).