FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 17 poniedziałek, 23 kwietnia 2018

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Parma 2
Carpi1
Stadio Ennio Tardini; 21.04.2018; 15:00

Następny mecz

Serie B
Pro Vercelli-
Parma -
Stadio Silvio Piola; 28.04.2018; 15:00

Video

Ascoli 0:1 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Zdobyliśmy cenne 3 punkty jednak zapłaciliśmy za nie wysoką cenę. Jestem teraz myślami przy Alessandro i Giannim, mam nadzieję, że szybko wrócą oni do zdrowia, moje gole chciałbym zadedykować właśnie im." - Antonino Barilla

Shoutbox

Partnerzy

odwiedź portal zakłady bukmacherskie

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 4327 dni.
Napisaliśmy 8756 newsów

Mamy 259 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 17 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Asprilla: "W dzisiejszych czasach byłbym warty 200 mln"

autor: odys; 12.01.2018 ; 16:41;

Legendarny napastnik Parmy udzielił ciekawego wywiadu dla serwisy TMW, w którym odniósł się do swojego powrotu do zespołu Parmy w roku 1998, a także stwierdził, iż w odniesieniu do dzisiejszych realiów jego karta byłaby warta 200 mln euro.

 

Parma była klubem, w którym rozbłysła Twoja gwiazda, ale decyzja o powrocie do tego zespołu w 1998 roku nie była chyba zbyt trafna.

Nigdy nie żałowałem tego wyboru, Parma dała mi tak wiele i zawsze byłem wdzięczny temu klubowi, całej rodzinie Tanzich oraz wszystkim kibicom. Pamiętam, że gdy wracałem do klubu niektórzy fani płakali ze szczęścia, dla mnie był to ostateczny dowód, że podjąłem słuszną decyzję wracając do domu. Gdy tylko otrzymałem ofertę nie wahałam się ani chwili, choć ciężko było zostawć Newcastel, wiedziałem że czynię słusznie. Koniec końców udało się też coś wygrać, gdyż wspólnie z Parmą sięgnęliśmy po Puchar UEFA i Puchar Włoch. Tak więc nie traktuje tego w kategoriach złego wyboru.

 

Mimo wszystko pod względem minut spędzonych na boisku druga przygoda z Parmą nie była dla Ciebie specjalnie okazała.

Problem polegał na tym, iż wówczas cierpiałem na chroniczne bóle głowy co uniemożliwiało mi regularną grę. Reszta była w pełni w porządku, dobrze dogadywałem się z zespołem i trenerem i na pewno nie mogę na to narzekać.

 

Nadal śledzisz poczynania Parmy?

Oczywiście, jestem na bieżąco z tym co dzieje się w klubie. Bardzo mnie cieszy, że Parma jest na dobrej drodze do Serie A, widać, że nowi właściciele dobrze zarządzają klubem i robią wszystko by wrócił on na należne mu miejsce.


Aktualnie najdroższym piłkarzem Kolumbii jest James Rodriguez, który kosztował 80 mln euro. Jak myślisz ile przy obecnych stawkach na rynku, w szczytowym momencie warta byłaby Twoja kara?

Tyle ile Naymara czyli około 200 mln, jestem co do tego przekonany.

 

A jaka była faktycznie największa oferta za którą mogłeś zmienić pracodawcę?

Swojego czasu Parma otrzymała za mnie ofertę od Milanu opiewającą na 20 mln dolarów, co wówczas było kwotą astronomiczną. Ostatecznie jednak klub powiedział "nie", w sumie nic dziwnego gdyż wówczas Parma była w gronie najpotężniejszych zespołów na świecie i nie musiała sprzedawać swoich najlepszych graczy.

 

Co dziś robi Faustino Asprilla?

Mieszkam w Bogocie, pracuję w telewizji, czasem pełnię też rolę eksperta piłkarskiego w ESPN.

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.