FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 5 piątek, 21 stycznia 2022

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Alessandria0
Parma 2
Stadio Giuseppe Moccagatta; 19.12.2021; 14:00

Następny mecz

Serie B
Parma -
Frosinone-
Stadio Ennio Tardini; 21.01.2022; 20:30

Video

Alessandria 0:2 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Często po treningu zostaje z trenerem Iachinim i jego sztabem, aby ćwiczyć element obrony piłki ciałem. Ważne jest to, aby wiedzieć jak dobrze zastawiać piłkę, będąc tyłem do bramki. We Włoszech każdy napastnik musi potrafić to robić." - Adrian Benedyczak

Shoutbox

Partnerzy

Fusbal Stand

Aktualizacje na stronie

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5696 dni.
Napisaliśmy 17321 newsów

Mamy 285 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 5 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Alessandria vs Parma: Tylko zwycięstwo!

autor: odys; 17.12.2021 ; 14:20;

Przed Parmą ostatnie wyjazdowe starcie, w pierwszej rundzie sezonu. W niedzielę o 14:00, Crociati zawitają na Stadio Moccagatta, by zmierzyć się z tamtejszą Alessandrią.

Alessandria, będąca tegorocznym beniaminkiem Serie B, to jedna z najsłabszych ekip w stawce, a co za tym idzie jeden z głównych kandydatów do spadku. Mimo to w ostatnich tygodniach, możemy mówić o swoistym renesansie formy tego zespołu, a wszystko za sprawą przybycia, do klubu z Piemontu, nowego trenera w osobie Moreno Longo.

Dość powiedzieć, że w pięciu ostatnich kolejkach, Alessandria odniosła 3 z ogółu swoich 5 zwycięstw w obecnych rozgrywkach. Co więcej były to wygrane nie z byle kim, bowiem ekipa Longo ograła Cremonese, SPAL oraz Regginę, którą w ostatniej kolejce dosłownie zmiażdżyła, i to na jej terenie, 4:0. Mimo tych imponujących (jak na Alessandrię) rezultatów, na przestrzeni tych pięciu ostatnich gier, Alessandri przytrafiła się również jedna kompromitacja w postaci porażki z Pordenone, dla którego był to pierwszy (i jak dotąd jedyny) tryumf w sezonie.

Kadrowo, nawet jak na standardy Serie B, Alessandria wypada blado i próżno jest tu szukać głośnych i znanych nazwisk. Sympatycy Parmy mogą kojarzyć chociażby bramkarza Matteo Pisseriego, który jest wychowankiem Crociatich, jednak w zespole Longo jest obecnie jeden piłkarz, na którego w szczególności trzeba mieć baczenie. Mowa tu o Simone Corazzie, który w tym sezonie zdobył już 8 goli, zaś we wspominanym spotkaniu z Regginą popisał się dubletem.

Przejdźmy teraz do Parmy, która z kadencji Beppe Iachiniego zdaję się postępować w myśl schematu - jeden kork do przodu, dwa kroki w tył, i ostatni mecz z Perugią był tego najlepszym dowodem. Pierwsza połowa spotkania była, w wykonaniu Crociatich niemalże pefekcyjna, rozegrana na wysokiej intensywności, z jasno sprecyzowanym planem na grę, który do tego był konsekwentnie realizowany. Do przerwy Parma prowadziła 1:0, a do tego nie pozwoliła rywalom praktycznie na żadną akcję. Po zmianie stron na boisko wyszedł już zupełnie inny zespół, a w zasadzie same koszulki, bowiem Crociati byli całkowicie pozbawieni ducha i żywotności. Szybko stracony gol na 1:1 był jednym godnym uwagi wydarzeniem w drugiej odsłonie, w związku z czym Parma skończyła mecz z gorzkim posmakiem w ustach. Trudno jest w tej chwili powiedzieć, aby szklanka była do połowy pełna, jednak mimo wszystko w poczynaniach ekipy Iachiniego, powoli widać zalążek czegoś lepszego.

To co jednak nie zmienia się praktycznie w ogóle, to fatalna sytuacja kadrowa. Na mecz z Alessandrią do składu powróci Brunetta, cóż jednak z tego skoro Parma w międzyczasie straciła Schiattarelle. Do tego wciąż pod wielkim znakiem zapytania stoją występy Mihaili, Coulibaly'ego, Valentiego, Camary, Balogha czy Dierckxa.

Jeśli chodzi o samo zestawienie składu na niedzielne spotkanie, to powinniśmy być raczej świadkami wielkich roszad ze strony Iachiniego. Na ten moment praktycznie jedyna wątpliwosć dotyczy obsady miejsca na środku pomocy, o które rywalizować będą Brunetta oraz Jurić. Reszta składu powinna zostać bez zmian.

Na koniec rzućmy jeszcze okiem na historię spotkań obu zespołów, która w minimalnie lepszej sytuacji stawia Alessandrię. Ekipa z Piemontu tryumfowała 13 razy, przy 11 zwycięstwach Parmy i takiej samej liczbie remisów. Druzgocąco, z punktu widzenia Crociatich, wygląda za to statystyka spotkań w Alessandri, gdzie ich bilans to zaledwie jedna wygrana, 7 remisów i aż 9 porażek. Po raz ostatni oba zespoły grały ze sobą w czerwcu 2017 roku, w pamiętnym finale play-off Lega Pro, w którym to Parma ograła Alessandrię 2:0 i dzięki czemu wywalczyła wówczas awans do Serie B.

Naprawdę nie ma tu co owijać w bawełnę i bawić się w okrągłe słówka. Alessandria mimo ostatnio notowanej niezłej passy, to wciąż zdecydowanie jedna z najsłabszych drużyn w Serie B i murowany kandydat do spadku. W tym spotkaniu, zwycięstwo jest dla podopiecznych Iachiniego obowiązkiem, zaś każdy inny rezultat trzeba będzie traktować jako kolejną kompromitację. Nie ma tu żadnego "ale", "jeśli" lub "gdyby", ten mecz po prostu trzeba wygrać.

 

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.