Osób przebywających na stronie: 14 piątek, 21 stycznia 2022

Stadio Giuseppe Moccagatta; 19.12.2021; 14:00

Frosinone-
Stadio Ennio Tardini; 21.01.2022; 20:30

Alessandria 0:2 Parma: Skrót

"Często po treningu zostaje z trenerem Iachinim i jego sztabem, aby ćwiczyć element obrony piłki ciałem. Ważne jest to, aby wiedzieć jak dobrze zastawiać piłkę, będąc tyłem do bramki. We Włoszech każdy napastnik musi potrafić to robić." - Adrian Benedyczak

Fusbal Stand

Czyli ma już 5696 dni.
Napisaliśmy 17321 newsów

Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 14 gości.

Alessandria 0:2 Parma: Nareszcie zwycięstwo!

autor: odys; 19.12.2021 ; 16:37;

Po sześciu meczach posuchy, Parma w końcu wraca na właściwe tory i odnosi, pierwsze w kadencji Iachiniego, zwycięstwo, pokonując 2:0 Alessandrię, na jej terenie. Co więcej jest to tryumf w pełni zasłużony.

Pierwsza połowa spotkania była dość podobna do tego co oglądaliśmy, przy okazji ostatniego meczu z Perugią. Crociati mieli pełną kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami, grali intensywnie, z pomysłem, byli też dobrze zorganizowani oraz skuteczni. Pierwszą dogodną sytuację, podopieczni Iachiniego, który mecz oglądał z trybun, stworzyli sobie w 12 minucie. Po wrzucie z autu Inglese, będąc w polu karnym zgrał futbolówkę na 15 metr do nabiegającego Benedyczaka, a ten z trudnej pozycji uderzył nad poprzeczką. W 17 minucie powinno być 1:0 dla Parmy. Po ładnej długiej akcji, Sohm zagrał na skrzydło do Rispoliego, ten wstrzelił piłkę w okolice 5 metra do nabiegającego Del Prato, a ten zamiast do siatki trafił w Pisseriego. Dziesięć minut później piłka wreszcie zatrzepotała w siatce. Osorio długa piłką z własnej połowy uruchomił Benedyczaka, ten głową zgrał do Inglese, który wybiegł sam na sam z bramkarze i pewnie sytuację wykończył. Gol nie został jednak uznany, gdyż w momencie podania napastnik był na spalonym. Kilka chwil później swoją pierwszą sytuację stworzyli gospodarze. Po szybkim kontrataku, piłka dotarła na 18 metr do Milanese, który potężnie uderzył na bramkę, jednak Buffon pewnie ten strzał wyłapał. W 30 minucie Parma w końcu wyszła na prowadzenie. Schiattarella wyprowadził kontrę 4 na 3, podał do Benka, ten z granicy pola karnego uderzył na bramkę, Pisseri zdołał interweniować, jednak futbolówka trafiła pod nogi Vazqueza, który wpierw zabawił się z obrońcą i bramkarzem, po czym ulokował ją w siatce. Alessandri mogła bardzo szybko wyrównać stan rywalizacji, za sprawą technicznego uderzenia Parodiego, które jednak dobrze wybronił Buffon. Na zamknięcie pierwszej odsłony gry, Parma wyprowadziła kolejny cios i to nie jako przy pomocy swojego byłego zawodnika - Pisseriego. Bramkarz będąc naciskany przez Benka oraz Inglese, podał piłkę do tego drugiego, ten idealnie obsłużył Polaka, który z olimpijskim spokojem wszystko wykończył. Tak więc do przerwy mieliśmy wynik 2:0.

Po zmianie stron, również oglądaliśmy Parmę znaną z meczu z Perugią, jednak była to jej gorsza wersja. Crociati przełączyli się bowiem na tryb "eko" kontrolując przebieg gry, jednak oddając praktycznie pełną inicjatywę gospodarzom. Ci mieli spore problemy z kreowanie akcji, jednak od czasu do czasu stwarzali zagrożenie pod bramką Buffona. W 58 minucie Pierozzi przejął bezpańską piłkę przed polem karnym Parmy i zdecydował się na uderzenie, które jednak poszybowało wysoko nad bramką. Parma odpowiedziała w 64 minucie, składną akcją rozegraną w dobrym tempie, po której ładny techniczny strzał, w kierunku dalszego słupka, oddał Bonny (który wcześniej zmienił kontuzjowanego Benedyczaka), jednak Pisseri popisał się znakomitą interwencją. W 71 minucie Bonny ponownie stanął przed szansą na zdobycie gola, tym razem po dwójkowej akcji z Sohem w polu karnym, jednak ponownie jego próbę zatrzymał golkiper gospodarzy. W odpowiedzi, minutę później gola mogła zdobyć Alessandria. Po stracie stracie w środku boiska, piłka trafiła na 15 metr do Marconiego, który nie myśląc długo uderzył w kierunku bramki, zaś Buffon, dość niepewnie jak na swoje standardy, interweniował. O wiele lepiej golkiper Crociatich zachował się w 76 minucie, kiedy w kapitalny sposób zatrzymał uderzenie głową, Marconiego z 5 metrów. Sama końcówka spotkania była dość intensywna i mogła, a właściwie powinna przynieść kolejne gole. Wpierw w 87 minucie, uderzenie Rispoliego zza linii pola karnego minimalnie minęło słupek. W odpowiedzi świetną akcją błysnął Kolaj, który przed polem karnym, ośmieszył obronę Parmy, minął trzech rywali, wpadł w pole karne, jednak w wykończenie akcji włożył zbyt dużo siły i przeniósł strzał nad poprzeczką. W 91 minucie, mecz definitywnie powinien zamknąć Bonny, który znalzł się na końcu świetnego podania Brunetty wzdłuż pola karnego, jednak młody Francuz z 2 metrów fatalnie spudłował i nie trafił do siatki. Koniec, końców nie miało to większego znaczenie bowiem i tak z 3 punktów cieszyła się Parma.

Nie ma tu zbyt wiele do komentowania. Crociati odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo, gdyż w przekroju całego spotkania byli zespołem lepszym, na każdej płaszczyźnie. W grze ekipy Iachiniego, z pewnością mogła się podobać intensywność (w pierwszej połowie) oraz dobra organizacja gry. Z drugiej strony wciąż niepokojący jest ogólny stan kondycji, której wystarczy jedynie na 45-50 minut, aby w pełni realizować pomysł szkoleniowca. Tak czy owak, najważniejsze jest to, że Parma po dzisiejszym dniu dopisuje do swojego konta 3 punkty.

Bramki: Vazquez 30 min., Benedyczak 42 min.

Żółte kartki: Beghetto, Di Gennaro (A)

ALESSANDRIA (3-5-2): Pisseri; Parodi, Prestia (68' Mantovani), Di Gennaro; Pierozzi, Ba, Milanese, Chiarello (46' Kolaj), Beghetto (68' Mustacchio); Corazza (46' Marconi), Arrighini (46' Casarini).

PARMA (3-4-1-2): Buffon; Osorio, Danilo, Cobbaut; Rispoli, Sohm (78' Juric), Schiattarella (78' Brunetta), Delprato; Vazquez; Benedyczak (55' Bonny), Inglese.