FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 24 wtorek, 20 listopada 2018

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie A
Torino1
Parma 2
Stadio Grande Torino; 10.11.2018; 15:00

Następny mecz

Serie A
Parma -
Sassuolo-
Stadio Ennio Tardini; 25.11.2018; 12:30

Video

Torino 1:2 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Drużyna jest zawsze najważniejsza, dziś każdy z nas zagrał dla Parmy i wspólnego celu, dzięki czemu odnieśliśmy wielkie zwycięstwo. Od samego początku spotkania pokazaliśmy, że zależy nam na trzech punktach, nie przestraszyliśmy się Torino, graliśmy otwarty futbol i zostaliśmy za to nagrodzeni. Ta wygrana sprawia, że czujemy się nieco spokojniejsi, gdyż udało się nam przezwyciężyć ciężko okres i ponownie zainkasować 3 punkty, bardzo ważne dla naszego głównego celu." - Matteo Scozzarella

Shoutbox

Partnerzy

odwiedź portal zakłady bukmacherskie

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 4538 dni.
Napisaliśmy 10289 newsów

Mamy 271 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 24 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

25 lata temu Parma po raz pierwszy liderowała Serie A

autor: odys; 07.11.2018 ; 21:59;

7 listopada to ciekawa data, w historii Parma, która wiąże się z wielkim ligowym tryumfem ekipy Gialloblu, który miał swój podwójny wydźwięk.

Dokładnie 7 listopada 1993 roku, w ramach 11 kolejki Serie A, Parma na Stadio Tardini zmierzyła się z Juventusem prowadzonym wówczas przez Giovanni Trapattoniego i mającym w swoich szeregach takie fwiazdy jak Roberto Baggio, Fabrizio Ravanelli, Jurgen Kohler, Andreas Moeller czy też Antonio Conte.

Na tym spotkaniu na Stadio Tardini pojawiło się 28457 widzów, którzy zobaczyli wielki tryumf zespołu Parmy, którą z ławki trenerskiej dyrygował Nevio Scala. Praktycznie przez całe spotkanie przewaga była po stronie Parmy, mimo to przez ponad 80 minut na boisku utrzymywał się remis 0:0. W ostatnich fragmentach meczu Gialloblu potwierdzili jednak swoją dominacje. Wpierw w 83 minucie kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego z ponad 20 metrów popisał się Gianfranco Zola, a cztery minuty później rzut karny, po faulu na Faustino Asprilli, pewnie wykorzystał Tomas Brolin i 3 punkty pozostały na Stadio Tardini.

Dla Parmy zwycięstwo to było nie tylko kwestią prestiżu, bowiem przełożyło się także na pewien historyczny wyczyn. Dzięki 3 punktom zainkasowanym wówczas na Stadio Tardini, Gialloblu po raz pierwszy w swojej historii znaleźli się na szczycie tabeli Serie A. Fotel lidera Parmie udało się utrzymać przez ponad miesiąc, jednak to już zupełnie inna historia...

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.