FCParma.com.pl - Pierwszy w Polsce serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 21 poniedziałek, 29 listopada 2021

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Como1
Parma 1
Stadio Giuseppe Sinigaglia; 28.11.2021; 20:30

Następny mecz

Serie B
Parma -
Brescia-
Stadio Ennio Tardini; 01.12.2021; 18:00

Video

Como 1:1 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Miałem dwa trudne lata naznaczone kontuzjami, w trakcie których otrzymałem masę wsparcia od kibiców. Powoli wracam do pełni sił, zaś każdy gol wiele dla mnie znaczy. Chcę pomóc sprowadzić Parmę tam gdzie jej miejsce czyli do Serie A." - Roberto Inglese

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5643 dni.
Napisaliśmy 17000 newsów

Mamy 285 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 21 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Zapowiedź meczu Sassuolo - Parma

Podążająca od przegranej do przegranej Parma, która do tego w ostatnich kilkunastu dniach została przetrzebiona przez kontuzje, w niedzielę przystąpi do małych derbów regionu z Sassuolo. To się nie może udać...

Sassuolo to bez dwóch zdań największa rewelacja obecnego sezonu. Podopieczni Robert De Zerbiego praktycznie od samego powrotu po "lockdownie" prezentowali wysoką dyspozycję, którą w obecnej kampanii tylko potwierdzają. Sassuolo jest obecnie synonimem ładnej, ofensywnej oraz bezkompromisowej gry, która bardzo często idzie w parze z niezłą efektywnością, co mogliśmy obserwować chociażby na starcie rozgrywek, gdzie Sassuolo przez długi czas utrzymywało kontakt ze ścisłą ligową czołówką.

Wprawdzie w ostatnich tygodniach ekipa De Zerbiego nieco spuściła z tonu i zaczęła grać w kartkę, o czym świadczy chociażby 5 ostatnich spotkań gdzie odnotowała ona 2 zwycięstwa i 3 porażki, jednak mimo wszystko Sassuolo wciąż można określić mianem ekipy żywo zaangażowanej w grę o europejskie puchary.

Obecna pozycja Sassuolo jest wynikiem systematycznej pracy i konsekwentnego budowania zespołu, o którego sile stanowią obecnie tacy gracze jak Berardi, Boga, Caputo, Djuricic czy też absolutny mózg zespołu - Locatelli. Między innymi dzięki nim Sassuolo gra ładny, porywający futbol nastawiony przede wszystkim na ofensywę, co w obliczu katastrofalnej sytuacji Parmy w obronie (do czego jeszcze dojdziemy), może przynieść mu w niedzielę olbrzymie profity.

Przejdźmy zatem do Parmy, która od kilku tygodni nieustannie jest obrazem nędzy i rozpaczy. W miniony weekend, przeciwko Lazio, Crociati przegrali 5 mecz z rzędu. Nie pomógł im nawet powrót na ławkę Roberto D'Aversy. Wprawdzie nowy/stary szkoleniowiec wniósł do zespołu sporo entuzjazmu oraz kilka interesujących pomysłów taktycznych, w wyniku czego gra Parmy, zwłaszcza w pierwszej odsłonie, wyglądała bardzo obiecująco, to ostatecznie na skutek kilku zdarzeń losowych w postaci kontuzji i wymuszonych zmian, nie udało się zdobyć jakichkolwiek punktów.

No właśnie kontuzje. Rzecz, do której kto jak kto, ale kibice Parmy powinni być przyzwyczajeni, to aktualnie największy problem Crociatich. Parma od lat słynie z tego, że wielu spotkaniach zmuszona jest to sporej, kadrowej improwizacji, jednak to co ma miejsce w zespole obecnie, przekracza wszelkie normy. Na ten moment wszystko wskazuje bowiem na to, że do Sassuolo, Crociati pojdą bez nominalnego środkowego obrońcy w składzie, a to za sprwą kontuzji Alvesa, Iacoponiego, Gagliolo, Valentiego, Osorio oraz Balogha. Do tego wszystkiego D'Aversa nie skorzysta także z Cavigli, Lauriniego, Karmaoh oraz zawieszonego za kartki Hernaniego. W tej całej opłakanej sytuacji niewielkim pocieszeniem wydaje się być powrót do składu Kucki i Grassiego.

W związku z powyższym przewidzenie składu Parmy na niedzielne spotkanie stanowi niezwykłe wyzwanie. Co oczywiste, zwłaszcza zestawienie bloku defensywy, spędza D'Aversie sen z powiek. Pole manewru szkoleniowca, jest obecnie mocno ograniczone. Wydaje się, że jedynym pewniakiem do występu w roli środkowego obrońcy jest Sohm, który jako jedyny z reszty kadry ma doświadczenia na tej pozycji Jego partnerem może być ktoś z dwójki Kucka-Busi, niewykluczona jest także opcja z postawieniem na kogoś z Primavery. Tak naprawdę też decyzje, jakie D'Aversa poczyni w temacie bloku obronnego, będą w dużej mierze definiować kształt reszty składu.

Na koniec rzućmy jeszcze okiem na historię spotkań obu zespołu, która pomimo tego iż mówimy tu o derbach regionu, nie jest specjalnie okazała. Jak do tej pory Parma i Sassuolo rozegrały dokładnie 14 oficjalnych gier, zaś ich bilans jest minimalnie na korzyść Crociatich, którzy wygrali 7 konfrontacji, przy 4 tryumfach Neroverdich i 3 remisach. Parma nieco lepiej wygląda też w meczach rozgrywanych na Mapei Stadium, gdzie jej bilans to 3 zwycięstwa, 2 remisy i 2 porażki.

Biorąc pod uwagę wszelkie okoliczności, aktualną formę, morale, pozycje w tabeli oraz przede wszystkim sytuację kadrową nie ma co ukrywać, że zdecydowanym fawortytem niedzielnej konfrontacji będzie Sassuolo. Wprawdzie derby zawsze rządzą się swoimi prawami, jednak w obliczu problemów personalnych, przed jakimi stoi Parma, nie wydaje się realne by podopieczni D'Aversy nawiązali jakąkolwiek równą walkę. Oczywiście szkoleniowiec Crociatich słynie z radzenia sobie z podobnymi kryzysami, a także posiada swojego rodzaju patent na De Zerbiego, z którym jeszcze nie przegrał, to obecny stan defensywy Crociatich zdaje się być jednokierunkową drogą do katastrofy.

 
Copyright 2006-2021 by FCParma.com.pl