FCParma.com.pl - Pierwszy w Polsce serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 12 piątek, 21 stycznia 2022

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Alessandria0
Parma 2
Stadio Giuseppe Moccagatta; 19.12.2021; 14:00

Następny mecz

Serie B
Parma -
Frosinone-
Stadio Ennio Tardini; 21.01.2022; 20:30

Video

Alessandria 0:2 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Często po treningu zostaje z trenerem Iachinim i jego sztabem, aby ćwiczyć element obrony piłki ciałem. Ważne jest to, aby wiedzieć jak dobrze zastawiać piłkę, będąc tyłem do bramki. We Włoszech każdy napastnik musi potrafić to robić." - Adrian Benedyczak

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Fusbal Stand

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5696 dni.
Napisaliśmy 17321 newsów

Mamy 285 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 12 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Zapowiedź meczu Sassuolo - Parma

W niedzielę o godzinie 15:00 czeka nas starcie w ramach derbów Emilia Romania - Parma uda się na Stadio Città del Tricolore, by rywalizować z Sassuolo.

Piłkarze Parmy do Reggio Emilia udadzą się z zamiarem rewanżu za październikowe spotkanie, w którym to na Tardini doznali od Sassuolo bolesnej porażki 1:3.

Smutna informacja jest taka, że dla Gialloblu, może się to okazać ostatnim spotkaniem w trwającym sezonie. Wszystko zależy jednak od wyniku rozprawy upadłościowej zaplanowanej na 19 marca.

Sassuolo, po całkiem udanej pierwszej części sezonu w ostatnim czasie przeżywa słabsze chwilę. Podopieczni Eusebio Di Francesco, przegrali bowiem 4 ostatnie spotkania z rzędu. Trzeba jednak uczciwie przyznać, iz rywali mieli naprawdę z górnej półki, gdyż przyszło się im mierzyć kolejno z Fiorentiną , Napoli, Lazio i Juventusem.

W tym sezonie największą siłę zespołu z Sassuolo stanowi atak gdzie prym wiedzie dwójka Berardi-Zaza, która łącznie ustrzeliła już 15 bramek. Wydatnie wspomaga ich również były piłkarz Gialloblu - Sansone, który jak na razie ma na koncie 3 bramki i 3 asysty.

Jeśli chodzi o Parmę, to ta po dwóch, wymuszonych, tygodniach przerwy, bardzo przyzwoicie zaprezentowała się w starciu z Atalantą. Gialloblu zagrali z sporą determinacją i gdyby nie kontrowersyjne decyzje arbitra mogli spokojnie myśleć nawet o zwycięstwie, a tak skończyło się na bezbramkowym remisie.

Do meczu z Sassuolo, Parma powinna przystąpić w bardzo zbliżony składzie, do tego który oglądaliśmy w ostatnią niedzielę. W zasadzie jedyną większą niewiadomą, na ten moment, jest to kto zastąpi Cristiana Rodrigueza, który na początku tygodnia opuścił Parmę na rzecz brazylijskiego Gremio. W jego miejsce prawdopodobnie oglądać będziemy Raffaele Palladino.

Kontynuując tematy kadrowe warto zaznaczyć, iż to Parma do niedzielnego starcia przystąpi w nieco lepszej sytuacji. Roberto Donadoni nie będzie mógł bowiem skorzystać tylko z usług Biabianyego i Jorquery. Nieco większy problem ma Di Francesco, w którego zespole zabraknie Pegolo, Terranovy, Anteiego i Cannavaro.

Pomimo, iż Parma i Sassuolo to zespoły z jednego regionu, to w całej historii spotkały się one zaledwie 8 razy. Bilans tych spotkań jest w równowadze, gdyż w spotkaniach tych oba zespoły tryumfowały po 3 razy i dwukrotnie podzieliły się punktami.

Podsumowując, ciężko jest wskazać zdecydowanego faworyta tej konfrontacji, jednak na chwilę obecną więcej przemawia za zespołem Sassuolo, który dysponować będzie atutem w postaci własnego boiska. Jednak to właśnie na gospodarzach, niedzielnego spotkania ciążyć będzie większa presja, co działa na korzyść Gialloblu, którzy do tego spotkania powinni podejść na większym luzie. Pamiętajmy jednak, iż bądź co bądź są to derby, a te jak wiemy rządzą się swoimi prawami, z uwagi na ten fakt nie można tu wykluczyć żadnego wyniku.
Copyright 2006-2021 by FCParma.com.pl