FCParma.com.pl - Pierwszy w Polsce serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 16 czwartek, 2 grudnia 2021

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Parma 0
Brescia1
Stadio Ennio Tardini; 01.12.2021; 18:00

Następny mecz

Serie B
Ascoli-
Parma -
Stadio Del Duca; 05.12.2021; 14:00

Video

Como 1:1 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Miałem dwa trudne lata naznaczone kontuzjami, w trakcie których otrzymałem masę wsparcia od kibiców. Powoli wracam do pełni sił, zaś każdy gol wiele dla mnie znaczy. Chcę pomóc sprowadzić Parmę tam gdzie jej miejsce czyli do Serie A." - Roberto Inglese

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5646 dni.
Napisaliśmy 17015 newsów

Mamy 285 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 16 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Zapowiedź meczu SPAL - Parma

Parma, która w pozytywny sposób pokazała się w starciu z Pisą, jest gotowa na mały ligowy hit. W sobotę o godzinie 18:30, na Stadio Paolo Mazza, Crociati zmierzą się ze SPAL.

Przy zachowaniu pewnych proporcji można powiedzieć, że SPAL jest dla Parmy "bliźniakiem" i chodzi tu zarówno o nie do końca spełnione aspiracje, bardzo zbliżony terminarz, jak i sam obraz prezentowanej gry. Tuż przed startem rozgrywek ekipę z Ferrary przejął Amerykanin Joe Tacopina, hucznie zapowiadając przy tym chęć walki o natychmiastowy awans do Serie A. Tymczasem rzeczywistość, póki co, weryfikuje te plany negatywnie, bowiem po 6 kolejkach, SPAL ma na koncie 2 zwycięstwa, remis oraz 3 porażki. W ostatniej kolejce, zespół prowadzony przez hiszpańskiego szkoleniowca - Pepa Cloteta, zaskakująco uległ Ternanie, co stanowi kolejny punkt wspólny z ekipą Crociatich.

Na papierze SPAL sprawia wrażenie silnego i dobrze zbilansowanego zespołu, w kadrze którego znaleźć możemy znaleźć przynajmniej kilku bardzo ciekawych zawodników jak chociażby Marco Mancosu, Alessandro Tripaldelli, Francesco Vicari, Federico Melchiori czy przede wszystkim 19-letni Lorenzo Colombo, który z trzema golami na koncie jest obecnie najlepszym strzelcem drużyny.

Jako się już rzekło wcześniej, Parma podobnie jak jej sobotni rywale, wciąż gra poniżej oczekiwań, jednakże ostatni ligowy mecz z Pisą może napawać sporym optymizmem. Na tle, aktualnego lidera Serie B, Crociati wyglądali bardzo dobrze i to zarówno pod kątem czysto fizycznym, jak i technicznym. Na Tardini to podopieczni Enzo Mareski byli stroną dominującą, sprawiającą o wiele lepsze wrażenie wizualne, jednak na skutek pecha, tudzież rażącego braku skuteczności, ostatecznie podzielili się z Pisą punktami. Oczywiście, z punktu widzenia Crociatich, wciąz nie możemy mówić, że był to mecz perfekcyjny, tym niemniej, w końcu, sporo elementów zaczynał w zespole funkcjonować, jak chociażby gra bocznych obrońców, czy też mityczna już intensywność, która stała na bardzo przyzwoitym poziomie.

Przed wyjazdem do Ferrary, Maresca wciąż nie ma w pełni komfortowej sytuacji kadrowej. Pod wielkim znakiem zapytania stoją występy piłkarzy, u których w zeszłym tygodniu wykryto covid (Man oraz Danilo), z kolei z powodu urazu zabraknąć może Camary, Jurica, Schiattarelli oraz Balogha. W tej dość niekomfortowej sytuacji, jedynie drobne pocieszenia może stanowić powrót Osorio.

Jeśli chodzi o wyjściowy skład na SPAL, to powinniśmy się spodziewać zbliżonego do tego, który oglądaliśmy, na starcie drugiej połowy meczu z Psią. W zasadzie jedyną większą niewiadomą jest występ, wspominanego już, Schiattarelli, którego w razie ewentualności, prawdopodobnie zastąpi Sohm.

Na koniec rzućmy jeszcze okiem na historię spotkań obu zespołów, która jest dość bogata. Parma i SPAL grały ze sobą, do tej pory, 39 razy. Bilans tych spotkań to 16 wygranych SPAL, 13 remisów oraz 10 zwycięstw Parmy. Warto jednak zaznaczyć, iż w ostatnich latach SPAL było dla Crociatich swoistą "bestia nera", bowiem cztery spotkania tych zespołów rozegrane w latach 2018-2020 zakończyły się czterema tryumfami SPAL. Ostatni tryumf Parmy nad ekipą z Ferrary sięga zaś 1984 roku.

Podsumowując, niezwykle ciężko jest wskazać faworyta sobotniej konfrontacji, gdyż mówimy tu o zespołach, które na tym etapie sezonu, prezentują bardzo zbliżony poziom, co dobitnie obrazuje tabela. W przeciwieństwie do większości poprzednich spotkań, Parma zdaję sie być również pozbawiona atutu w postaci zdecydowanie silniejszej kadry, bowiem na papierze SPAL wcale nie ustępuje jej pola w tym względzie. Można więc zaryzykować stwierdzenie, że czeka nas wyrównane, zamknięte spotkanie na styku, o którego losach może przesądzić jeden błąd. Żadna z ekip nie może sobie tu pozwolić na porażkę, która znacząco oddali ją od ligowej czołówki.
Copyright 2006-2021 by FCParma.com.pl