FCParma.com.pl - Pierwszy w Polsce serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 24 poniedziałek, 17 stycznia 2022

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Alessandria0
Parma 2
Stadio Giuseppe Moccagatta; 19.12.2021; 14:00

Następny mecz

Serie B
Parma -
Frosinone-
Stadio Ennio Tardini; 21.01.2022; 20:30

Video

Alessandria 0:2 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Często po treningu zostaje z trenerem Iachinim i jego sztabem, aby ćwiczyć element obrony piłki ciałem. Ważne jest to, aby wiedzieć jak dobrze zastawiać piłkę, będąc tyłem do bramki. We Włoszech każdy napastnik musi potrafić to robić." - Adrian Benedyczak

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Fusbal Stand

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5693 dni.
Napisaliśmy 17298 newsów

Mamy 285 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 24 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Zapowiedź meczu SPAL - Parma

Na rozpędzonych piłkarzy Parmy czeka ostatni mecz przed przerwą reprezentacyjną. W sobotę o godzinie 15:00, na Stadio Paolo Mazza, Crociati w małych derbach regionu zmierzą się ze SPAL.

Ekipa ze SPAL, która w zeszłym sezonie była swoistym nemezis Parmy, wygrywając z nią oba ligowe spotkania, notuje aktualnie bardzo słaby start sezonu. Po sześciu kolejkach Serie A, podopieczni Leonardo Sempliciego mają na swoim koncie 5 porażek i jedno zwycięstwo, w postaci sensacyjnego tryumfu nad Lazio 2:1. Jeśli chodzi zaś o spotkania przegrane, to wśród nich drużynie z Ferrary zdarzyły się niezłe występy jak choćby z Atalantą czy Juventusem, jak i dramatycznie słabe, do których na pewno zaliczają się bolesne klęski z Lecce i Sassuolo. Krótko mówiąc na ten moment SPAL ma problem z stabilizacją formy czysto sportowej, jak i zdobywaniem punktów.

Patrząc na obecną kadrę SPAL, można stwierdzić, iż zaliczyła ona mały regres w stosunku do ostatnich rozgrywek. Wprawdzie na Stadio Mazza udało się zatrzymać najlepszego strzelca - Petagne, jednak z zespołem pożegnały się tak ważne postacie jak Bonifazi czy Lazzari, które zwłaszcza w drugiej części minionej kampanii decydowały o obliczu gry ekipy Sempliciego. Jeśli chodzi zaś o wzmocnienia to ciekawym graczem wydaję się być Gabriel, który jednak nie pokazał jeszcze pełni swojego potencjału. Swoje robi za to w bramce Berisha, który w ostatnim spotkaniu przeciwko Juve, był najlepszym zawodnikiem swojej ekipy. Warto wspomnieć również, iż w obecnej kadrze SPAL znajdziemy trójkę byłych graczy Parmy. Są nimi Felipe, Paloschi oraz Floccari.

Patrząc pod kątem czysto statystycznym SPAL, dysponuje obecnie drugą najgorszą defensywą w lidze, która dała sobie strzelić 13 goli. Co więcej do spółki z Milanem, są oni ekipą, która ma obecnie najgorszą passę w lidze - 3 porażki pod rząd.

W zgoła innej sytuacji znajduje się Parma, która po zwycięstwie na Sassuolo, dość niespodziewanie uporała się również z Torino i to prezentując naprawdę niezły styl. Podopieczni Roberto D'Aversy przede wszystkim dobrze wykorzystali blisko godzinną grę w przewadze. Niezłe wrażenie sprawiał ich atak pozycyjny, współpraca między ofensywną trójką, a linią pomocy oraz cechy wolicjonalne w postaci zaangażowania oraz charakteru. Po raz kolejny jednak można przyczepić się do skuteczności oraz wykorzystywania nadarzających się okazji, i nie chodzi tu tylko o drugi z rzędu zmarnowany rzut karny. Słabo zwłaszcza w pierwszej części wyglądała też gra obronna, jednak koniec końców bilans ostatnich dni i tak jest korzystny dla Crociatich.

Przed sobotnim spotkaniem ze SPAL, D'Aversa nie jest wolny od problemów i wątpliwości związanych z kadrą. Do składu wraca Grassi, jednakże pod wielkim znakiem zapytania stoją występy Darmiana, Inglese oraz Lauriniego.

W związku z powyższym, możemy spodziewać się kolejnych roszad w wyjściowej "11". Przede wszystkim zapowiada się na kolejną rewolucję w obronie. Jeżeli Darmian i Laurini faktycznie okażą się niezdolni do gry, na prawy bok przesunięty zostanie Iacoponi , zaś w jego miejsce do środka wskoczy Gaglolo, z kolei na lewej stronie zacznie Pezzella. Bez zmian powinno obejść się w pomocy i ataku, które jak wspominaliśmy bardzo dobrze wyglądały w meczu z Torino.

Na koniec rzućmy sobie jeszcze okiem na statystykę spotkań obu zespołów, która w lepszej sytuacji stawia sobotnich gospodarzy. Z dotychczasowych 27 spotkań SPAL wygrało bowiem 14, przy 10 tryumfach Parmy i 13 remisach. Jeszcze bardziej dobitnie wyglądają statystyki z samej Ferrary, gdzie w całej historii Crociati zwyciężyli zaledwie raz. Po za tym siedmiokrotnie zremisowali i aż 10 razy przegrali. Jedyny jak dotąd tryumf Parmy na ternie SPAL miał miejsce ponad 30 lat temu - 10 października 1982 roku, kiedy to w ramach Serie C1, Crociati zwyciężyli 2:0.

Podsumowując,. z uwagi na ostatnie wyniki oraz aktualnie zajmowaną pozycję w tabeli, w roli faworyta sobotniego meczu należałoby stawiać Parmę. Crociati są rozpędzeni, prezentują niezłą formę, zaś ich morale jest na wysokim poziomie, jednak mimo to na pewno nie będzie to dla nich spotkanie łatwe. SPAL już w zeszłym sezonie dało się poznać jako rywal nieleżący podopiecznym D'Aversy, zaś sam kontekst historyczny i świadomość, że są to przecież derby, każą nam przypuszczać, iż możemy być tu świadkami o wiele bardziej zaciętego meczu niż sugerują to aktualne statystyki. Nie mniej jednak dla Parmy będzie to swoisty egzamin dojrzałości oraz niepowtarzalna szansa na to, by przerwę reprezentacyjną rozpocząć w górnej połowie tabeli.
Copyright 2006-2021 by FCParma.com.pl