FCParma.com.pl - Pierwszy w Polsce serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 18 poniedziałek, 17 stycznia 2022

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Alessandria0
Parma 2
Stadio Giuseppe Moccagatta; 19.12.2021; 14:00

Następny mecz

Serie B
Parma -
Frosinone-
Stadio Ennio Tardini; 21.01.2022; 20:30

Video

Alessandria 0:2 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Często po treningu zostaje z trenerem Iachinim i jego sztabem, aby ćwiczyć element obrony piłki ciałem. Ważne jest to, aby wiedzieć jak dobrze zastawiać piłkę, będąc tyłem do bramki. We Włoszech każdy napastnik musi potrafić to robić." - Adrian Benedyczak

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Fusbal Stand

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5693 dni.
Napisaliśmy 17298 newsów

Mamy 285 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 18 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Zapowiedź meczu Roma - Parma

Sponiewierana trzema porażkami z rzędu Parmy, w poszukiwaniu punktów, udaje się na swoją "ziemię przeklętą" - do Rzymu, by zagrać z równie mocno poobijaną Romą. Początek spotkania w środę o godzinie 21:45.

Roma to drużyna, która na pewno nie może powiedzieć o sobie, że dobrze czuje się w "post pandemicznej" rzeczywistości. Wprawdzie pierwszy mecz po restarcie, był dla Giallorossich relatywnie udany, bowiem po dość sporych męczarniach ograli oni 2:1 Sampdorię, jednak później nie było już tak kolorowa i ekipa prowadzona przez Fonsece przegrała kolejno z Milanem, Udinese oraz Napoli, prezentując przy tym niezbyt dobry styl.

W następstwie tych porażek, komfortowa sytuacja Romy, która miała walczyć o miejsce w Top 4, stała się dość niepewna. Stefa Ligi Mistrzów jest już dla Rzymian jedynie mrzonką, zaś teraz muszą oni skupiać się na odpieraniu ataków Milanu i Napoli, które mają wielką chrapkę na 5 miejsce.

W analogicznej sytuacji do Romy, a przynajmniej pod kątem osiąganych ostatnio rezultatów, jest Parma, dla która w niedzielę, ulegając Fiorentinie 1:2, przegrała sój trzeci ligowy mecz z rzędu notując tym samym najgorszą serię w trwającym sezonie. O ile po wcześniejszych porażkach z Interem i Hellasem, z gry Crociatich można było wyciągać sporo pozytywów, o tyle już z starcia z Violą plusów praktycznie nie ma. Podkreślają to chociażby słowa trenera D'Aversy, zdaniem którego, jego zespół był kompletnie nieobecny w pierwszej połowie meczu, która w dużej mierze rzutowała na końcowy wynik.

Przyczyn słabszej dyspozycji Crociatich, można upatrywać w problemach natury kondycyjnej. Przed restartem jasne było to, że w obliczu niesłychanie intensywnego kalendarze, Parmę prędzej czy później dopadnie kryzys. Aktualnie zespół sprawia wrażenie kompletnie wypompowanego z sił, na nieszczęście dla podopiecznych D'Aversy, maraton meczowy Serie A dopiero się rozkręca i ciężko jest upatrywać jakiś perspektyw na odwrócenie negatywnego trendu.

Szczęście w nieszczęsciu jest takie, że całkiem nieźle wygląda aktualnie sytuacja kadrowa Parmy, bowiem prócz niegotowego jeszcze do gry Inglese, D'Aversa, w Rzymie, będzie miał do dyspozycji wszystkich swoich piłkarzy.

Co naturalne, w wyjściowej 11 możemy spodziewać się kilku roszad względem tego co, oglądaliśmy w niedzielę na Stadio Tardini. Według dziennikarzy, skład Parmy powinien być raczej zbliżony do spotkań z Interem czy też Genoą. Tym samym na prawą stronę obrony powinien wrócić Laurini, w środku obok Kucki i Kurtica wystąpi Scozzarella, z kolei na środku ataku Cornelius.

Odnosząc się do historii dotychczasowych spotkań obu drużyn można śmiało rzecz, że Roma ma na Parmę patent i dobitnie obrazują to statystyki. Z 53 meczów Roma wygrała, aż 32, w 11 przypadkach padł remis, zaś Parma górą była tylko w 10 konfrontacjach. Jeszcze bardziej przytłaczająco wygląda statystyka gier na Stadio Olimpico, tu Crociati tryumfowali zaledwie raz (w sezonie 96/97), przy 19 wygranych Romy i 6 remisach.

Środowy mecz zapowiada się jako starcie dwóch mocno rannych ekip, którym nie powinno zabraknąć motywacji i chęci do tego, aby odwrócić niekorzystną sytuację w jakiej się obecnie znalazły. Na papierze z uwagi grę na własnym boisku oraz przede wszystkim siłę kadry, jest Roma i co do tego nie należy mieć żadnych wątpliwości. Jeśli jednak spojrzymy na to spotkanie pod kątem aktualnie prezentowanej formy, można stwierdzić, że Parma oraz Roma po restarcie, prezentują bardzo zbliżony poziom, co daje nadzieje na wyrównane i ciekawe spotkanie. Jeśli Parma ma kiedyś odczarować Stadio Olimpico, to lepszej sposobności niż w środę, raczej już nie będzie.
Copyright 2006-2021 by FCParma.com.pl