FCParma.com.pl - Pierwszy w Polsce serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 18 czwartek, 2 grudnia 2021

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Parma 0
Brescia1
Stadio Ennio Tardini; 01.12.2021; 18:00

Następny mecz

Serie B
Ascoli-
Parma -
Stadio Del Duca; 05.12.2021; 14:00

Video

Como 1:1 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Miałem dwa trudne lata naznaczone kontuzjami, w trakcie których otrzymałem masę wsparcia od kibiców. Powoli wracam do pełni sił, zaś każdy gol wiele dla mnie znaczy. Chcę pomóc sprowadzić Parmę tam gdzie jej miejsce czyli do Serie A." - Roberto Inglese

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5646 dni.
Napisaliśmy 17015 newsów

Mamy 285 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 18 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Zapowiedź meczu Parma - Torino

Po kompromitującym zakończeniu 2020 roku, Parma wchodzi w nowy rok, kolejnym spotkaniem z cyklu tych o "6 punktów". W niedzielę na Stadio Tardini, Crociati podejmą Torino.

W ostatnich dwóch sezonach poczynania Torino są naprawdę przedziwne. Klub ten ma ambicje i co ważniejsze środki finansowe oraz ludzki potencjał, by walczyć o miejsce w czołowej 10, tymczasem, drugą kampanię z rzędu rozpaczliwie ratuje się przed spadkiem. O ile w poprzednich mistrzostwach, na skutek niezłej postawy po "lockdownie", "Bykom" udało się zapewnić w miarę spokojny ligowy byt, o tyle o tyle w obecnych rozgrywkach zanosi się na zdecydowanie trudniejsze wyzwanie.

Nie będzie żadnym nadużyciem stwierdzenie, że spotkania Torino z obecnego sezonu są irracjonalne, zaś ich standardowy scenariusz wygląda mniej więcej tak: Torino zyskuje prowadzenie, kontroluje mecz, by w ostatniej fazie spotkania opaść z sił i stracić punkty. Nie jest to tylko subiektywne odczucie, gdyż jak pokazują statystyki, w pięciu najsilniejszych ligach Europy, nie ma zespoły który częściej trwoniłby zdobyte prowadzenie, niż właśnie Torino.

Trzeba też uczciwie przyznać, że z pośród ekip obecnie zaangażowanych w walkę o utrzymanie, to właśnie ekipa Marco Giampaolo dysponuje najlepszym składem. Nie chodzi tu tylko o będącego w doskonałej formie Belottiego, majacego już na swoim koncie 9 trafień, ale również graczy takiej klasy co Sirigu, Rincon, Lukic, Izzo, Linetty czy też Ansaldi. Mimo to Torino nie potrafi w lidze wygrać od 8 spotkań, w których odnotowało 4 porażki i 4 remisy, na skutek których osunęło się na ostatnie miejsce w tabeli.

Mówiąc o problemach Torino, należy jednak zauważyć, że sytuacja Parmy wcale nie jest o wiele lepsza. Crociati w koszmarny sposób zakończyli rok 2020, wpierw dostając solidne lanie od Juventusu, a następnie w kompromitujący sposób przegrali z, wówczas ostatnim w tabeli, Crotone. Wprawdzie patrząc na przebieg spotkania na Stadio Enzo Scida, to podopieczni Liveraniego byli stroną lepszą, stwarzali sobie więcej sytuacji i ogólnie rzecz biorąc prezentowali znacznie wyższą kulturę gry, jednak brak umiejętności wywiezienia z Kampanii korzystnego rezultatu, jednoznacznie należy traktować w kategoriach upokorzenia. W następstwie porażki z Crotone, Parma została skierowana na karne zgrupowanie do ośrodka Collecchio, zaś w mediach coraz głośniej mówi się o tym, iż mecz z Torino, będzie dla Liveraniego grą o zachowanie posady.

Sytuacja kadrowa Parmy, przed spotkaniem nie jest perfekcyjna, ale i tak prezentuje się ona lepiej niż w końcówce 2020 roku. Na ten moment Liverani nie może skorzystać z usług Grassiego, Pezzelli Cavigli oraz Gervinho, który wciąż nie wrócił z urlopu w swojej ojczyźnie. Z drugiej strony do składu powrócili Laurini oraz Mihaila.

Jeśli chodzi o wyjściowy skład Parmy na mecz z Torino, to naprawdę ciężko jest przewidzieć co wymyśli Liverani. Szkoleniowiec ma sporo znaków zapytania, zaś wielu piłkarzy, jest po prostu pod formą i nie gra na miarę swoich możliwości, w związku z czym możemy spodziewać się pewnych roszad i zaskoczeń. Lokalni dziennikarze sugerują, iż wyjściowy skład Crociatich może być personalnie zbliżony do tego, jaki grał przez ostatnie 30 minut meczu w Crotone.

Na koniec rzućmy jeszcze okiem na historię dotychczasowych spotkań Parmy z Torino, w której zarysowuje się przewaga Crociatich. Z 37 rozegranych, do tej pory, spotkań, Parma wygrała 15, przy 8 tryumfach Torino i 14 remisach. Jeszcze korzystniej dla Crociatich wygląda statystyka gier na Tardini, gdzie odnieśli oni 10 zwycięstw, 5 remisy i tylko 3 porażki.

Podsumowując, nie ma co nastawiać się, że w niedzielę na Stadio Tardini będziemy świadkami wielkiego piłkarskiego widowiska. Zarówno Parma, jak i Torino, to zespoły grające w sposób toporny i siłowy, tak więc należy nastawić się na mecz pełen walki i raczej pozbawiony finezji. Styl jest tu jednak kwestią drugo albo nawet trzeciorzędną. Jedyne co tak naprawdę ma znaczenie, to trzy punkty, które Parma po prostu musi zdobyć. Trzeba mieć świadomość tego, że Torino nie jest tak słabym zespołem jak sugeruje to tabela, jednak margines błędu podopiecznych Liveraniego, po ostatnich wpadkach jest ograniczony do zera, i po prostu za wszelką cenę muszą oni w niedzielę wygrać.
Copyright 2006-2021 by FCParma.com.pl