FCParma.com.pl - Pierwszy w Polsce serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 15 czwartek, 2 grudnia 2021

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Parma 0
Brescia1
Stadio Ennio Tardini; 01.12.2021; 18:00

Następny mecz

Serie B
Ascoli-
Parma -
Stadio Del Duca; 05.12.2021; 14:00

Video

Como 1:1 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Miałem dwa trudne lata naznaczone kontuzjami, w trakcie których otrzymałem masę wsparcia od kibiców. Powoli wracam do pełni sił, zaś każdy gol wiele dla mnie znaczy. Chcę pomóc sprowadzić Parmę tam gdzie jej miejsce czyli do Serie A." - Roberto Inglese

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5646 dni.
Napisaliśmy 17015 newsów

Mamy 285 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 15 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Zapowiedź meczu Parma - Spezia

Przed borykającą się z ogromnymi problemami kadrowymi Parmą, kolejny mecz z cyklu o "6 punktów". W niedzielę o godzinie 15:00, na Stadio Tardini, Crociati podejmą beniaminka - Spezię.

Przed startem sezonu Spezia wskazywana była jako murowany kandydat do spadku, tymczasem na starcie rozgrywek podopieczni Vincenzo Italiano radzą sobie dojść przyzwoicie. Po za wyraźnymi porażkami z zespołami z oaktualnego topu tabeli - Sassuolo (1:4) i Milanem (3:0), ekipie z Ligurii udało się pokonać Udinese, a także zremisować z Fiorentiną. Zwłszcza mecz z ostatniej kolejki z Violą zasługuje tu na szczególną uwagę, bowiem podkreślił on wszystkie najważniejsze walory Spezii, która mimo tego iż po 5 minutach przegrywała 0:2, była w stanie wyrwać remis 2:2.

Mimo, iż w ekipie beniaminka próżno jest szukać wielkich nazwisk, to największą siłą Spezi jest zgrana drużyna, grająca w sposób bezkompromisowy i co ważne nieprzejmująca się ewentualnymi niepowodzeniami. Warto tu wspomnieć, że w zespole Italiano, znaleźć możemy kilku byłych graczy Parmy jak Erlic, Ramos czy Deiola.

Jeżeli chodzi o Parmę, to mimo iż w tabeli ma ona ledwie punkt mniej niż Spezia, odbiór jej dotychczasowych poczynań jest skrajnie inny. Po ostatniej porażce z Udinese, nasiliła się krytyka względem zespołu oraz osoby Fabio Liveraniego, mimo iż do tamtego spotkania, Crociati przystąpili tak naprawdę w krytycznej sytuacji kadrowej. Liverani nie mógł sobie pozwolić na praktycznie żadne pole manewru w zakresie linii obrony oraz ataku, i ten brak możliwości dopasowania piłkarzy pod przeciwnika, na Dacia Arena był aż nadto widoczny. Mimo to, Parma była w stanie pokazać kilka obiecujących momentów i akcji, mogących dobrze rokować na przyszłość. Fakty są też taki, iż punkty Parma straciła na skutek swoich prostych i niewymuszonych błędów, co czyni, całą porażkę jeszcze bardziej bolesną.

Tak jak już zostało wspomniane, na ten moment największym problemem Liveraniego, prócz wciąż trwającego procesu dostosowywania drużyny pod swoją taktykę, są olbrzymie problemy kadrowe, wynikające przede wszystkim z koronawirusa. Na ten moment wszystko wskazuje na to, że przeciwko Spezii, szkoleniowiec Crociatich wciąż nie będzie mógł skorzystać z usług 7 graczy z pozytywnym wynikiem na Covid-19. Do tego kontuzje leczą Mihaila, Busi oraz Sprocati.

W następstwie powyższego wszystko wskazuje na to, iż chcąc nie chcąc, skład na mecz ze Spezią powinien być bardzo zbliżony do tego co oglądaliśmy w Udine. W zasadzie jedyne wątpliwości tyczą się linii pomocy, gdzie jak na obecne warunki, Liverani ma wręcz kłopot bogactwa. Poza tym możliwe jest, że w ataku zobaczymy, powracającego po kontuzji Corneliusa.

Na koniec rzućmy jeszcze okiem na dotychczasową historię spotkań Parmy i Spezii, których bilans jest w idealnej równowadze. Zarówno Crociati, jak i Spezia wygrali 9 konfrontacji i tyle samo razy dzieli się punktami. Minimalnie na korzyść Parmy, przedstawia się zaś statystyka gier na Tardini, gdzie Crociati wygrali pięciokrotnie przy czterech remisach i czterech porażkach.

Podsumowując, na papierze faworytem niedzielnego meczu jest Parma, jednakże biorąc pod uwagę aktualnie prezentowaną formę oraz przede wszystkim sytuację kadrową, sprawa nie jest już tak oczywista. Tak jak to miało miejsce w Udine, Parma ponownie przystąpi do spotkania w mocno okrojonym składzie i z bardzo ograniczonymi możliwościami korekty ewentualnych niekorzystnych wypadków. Nie ma co ukrywać, iż dla ekipy Liveraniego stanowić to będzie spory problem, jednak nie ma co szukać alibi, trzeba wyjść na boisko i zrobić wszystko by zdobyć 3 punkty, bowiem tylko to, w kontekście tej konfrontacji, powinno się dla Crociatich liczyć.

 
Copyright 2006-2021 by FCParma.com.pl