FCParma.com.pl - Pierwszy w Polsce serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 6 piątek, 21 stycznia 2022

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Alessandria0
Parma 2
Stadio Giuseppe Moccagatta; 19.12.2021; 14:00

Następny mecz

Serie B
Parma -
Frosinone-
Stadio Ennio Tardini; 21.01.2022; 20:30

Video

Alessandria 0:2 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Często po treningu zostaje z trenerem Iachinim i jego sztabem, aby ćwiczyć element obrony piłki ciałem. Ważne jest to, aby wiedzieć jak dobrze zastawiać piłkę, będąc tyłem do bramki. We Włoszech każdy napastnik musi potrafić to robić." - Adrian Benedyczak

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Fusbal Stand

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5696 dni.
Napisaliśmy 17321 newsów

Mamy 285 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 6 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Zapowiedź meczu Parma - Sassuolo

Przed Parmą, pierwszy w tym sezonie mecz w środku tygodnia. W środę o godzinie 20:45 na Stadio Ennio Tardini, Crociati w małych derbach regionu podejmą Sassuolo.

Ekipa Sassuolo, pomimo letniej sprzedaży jednej ze swoich największych gwiazd - Sensiego, wydaje się być silniejsza niż w zeszłym sezonie. Neroverdi wzmocnili swój potencjał ofensywny piłkarzami pokroju Caputo, Traore czy też Defrela, zaś najważniejszym "transferem" wydaję się być odrestaurowanie Beradiego, który na starcie sezonu jest w wręcz wyśmienitej formie o czym najlepiej świadczy 5 goli i 2 asysty w jego dorobku.

Na starcie sezonu Sassuolo jawi się jako drużyna bezkompromisowa, która bierze wszystko w meczach u siebie i nie punktuje w meczach wyjazdowych. Należy tu jednak nadmienić, iż w obu przegranych delegacjach - w Rzymie z Romą, jak i w Turynie z Torino, ekipa De Zerbiego była w stanie pokazać naprawdę dobry futbol. W ostatniej kolejce Sassuolo zmiażdżyło wręcz inny zespół z Emilia Romania - SPAL, całkowicie kontrolując przebieg gry i pewnie zwyciężając 3:0. Pomimmo tego, iż architektami tamtego zwycięstwa był duet Caputo-Berardi, docenić należy wkład i pracę całego zespołu, który dzięki znakomitej organizacji gry oraz współpracy poszczególnych formacji, kompletnie wyłączył wszystkie atuty SPAL.

Z punktu widzenia statystyk warto wspomnieć, iż w 4 pierwszych ligowych kolejkach Sassuolo zdobyło 10 bramek i pod względem skuteczności, w Serie A, ustępuje aktualnie pola tylko Napoli, a to musi budzić respekt.

Można więc śmiało rzecz, że w ekipie Sassuolo przed starciem na Tardini panuje atmosfera entuzjazmu i radosnego oczekiwania. Z kolei w Parmie obserwujemy coś z goła odmiennego. Po dotkliwej porażce z Cagliari, w minioną niedzielę podopieczni D'Aversy doznali klęski, tym razem przegrywając w Rzymie z Lazio. Co gorsza o samej postawie Crociatich można powiedzieć naprawdę niewiele dobrego poza pierwszym 30 minutami, gdzie widać było pewien pomysł oraz zaangażowanie, reszta meczu to już postawa iście koszmarna. W Parmie nie funkcjonowało absolutnie nic, na czele z obroną która raz po raz popełniała proste, szkolne błędy. Warto również zaznaczyć, iż w Rzymie na całej linii zawiedli ci na których kibice najbardziej liczyli - Inglese oraz Gervinho. Pierwszy dał wyraz swojej słabej formy marnując dwie 100% sytuacji, z kolei drugi był kompletnie bezproduktywny i ciężko jest sobie przypomnieć, choćby jedno udane zagranie czy też wygrany drybling w jego wykonaniu.

Jakby tego było mało D'Aversa wciąż nie może skorzystać z dwójki swoich bardzo ważnych piłkarzy - Grassiego oraz Kucki, którzy wciąż nie uporali się ze swoimi kontuzjami.

W obliczu kontuzji i problemów sportowych naprawdę ciężko jest przewidzieć, jak wyglądać będzie skład Parmy na środowe spotkanie. Według lokalnych dziennikarzy w składzie Parmy może pojawić się kilka roszad. W obronie miejsce przeżywającego kryzys Iacoponiego, zająć ma Gagliolo, do pomocy wskoczyć ma Scozzarella, z kolei w ataku miejsce, wspominanych już Gervinho oraz Inglese zająć mieliby Sprocati oraz Cornelius.

Pomimo tego, iż mecz z Sassuolo to małe derby regionu, to sama historia spotkań Parmy z tym rywalem, nie jest specjalnie bogata. Jak do tej pory, w oficjalnych konfrontacjach, obie drużyny grały na przeciwko siebie 12 razy, zaś bilans jest minimalnie na korzyść Parmy, która wygrała pięciokrotnie przy czterech zwycięstwach Sassuolo i trzech remisahc. Podobnie sprawa ma się w starciach na Ennio Tardini, gdzie Crociati 3 razy wygrali, 2 razy przegrali i raz zremisowali. Warto również zaznaczyć, iż w każdym z domowych spotkań, Parma trafiała do siatki Sassuolo przynajmniej raz.

Podsumowując, biorąc pod uwagę siłę składu oraz dyspozycję prezentowaną na starcie sezonu i w ostatnich tygodniach, zdecydowanym faworytem środowego starcia jest Sassuolo. W zasadzie jedynym atutem po stronie Crociatich jest gra na Tardini, aczkolwiek należy też pamiętać, iż w obecnych rozgrywkach zespół D'Aversy w domu jeszcze nie zapunktował. Niedzielne występy obu zespołów dzieliła wręcz kosmiczna przepaść w jakości, na korzyść Sassuolo. Ciężko jest przypuszczać, by cokolwiek mogło się w tej kwestii zmienić na przestrzeni ledwie 3 dni, zatem też każdy punkt wywalczony na Tardini przez Parmę trzeba będzie traktować w kategorii sporej niespodzianki. Z drugiej strony należy pamiętać, iż mówimy tu o spotkaniu derbowym, a te czasem lubią rządzić się swoimi prawami, choć dla kibiców Crociatich jest to raczej marna pociecha...
Copyright 2006-2021 by FCParma.com.pl