FCParma.com.pl - Pierwszy w Polsce serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 19 piątek, 21 stycznia 2022

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Alessandria0
Parma 2
Stadio Giuseppe Moccagatta; 19.12.2021; 14:00

Następny mecz

Serie B
Parma -
Frosinone-
Stadio Ennio Tardini; 21.01.2022; 20:30

Video

Alessandria 0:2 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Często po treningu zostaje z trenerem Iachinim i jego sztabem, aby ćwiczyć element obrony piłki ciałem. Ważne jest to, aby wiedzieć jak dobrze zastawiać piłkę, będąc tyłem do bramki. We Włoszech każdy napastnik musi potrafić to robić." - Adrian Benedyczak

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Fusbal Stand

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5696 dni.
Napisaliśmy 17321 newsów

Mamy 285 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 19 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Zapowiedź meczu Parma - Sassuolo

Po ostatniej w tym roku kalendarzowym, przerwie reprezentacyjnej, do gry powraca Serie A, zaś przed Parmą kolejne małe derby regionu. W niedzielę o godzinie 12:30 na Stadio Tardini, Crociati podejmą Sassuolo.

Na wstępie, jako ciekawostkę warto wspomnieć, iż Parma oraz Sassuolo miały już okazję rywalizować ze sobą w ostatnich miesiącach. Działo się to w ramach towarzyskiego turnieju SportItalia Cup. Wówczas po 45 minutowym pojedynku górą 2:1 byli Gialloblu, jednakże tego spotkania w żaden sposób nie należy traktować miarodajnie.

Gdy przed startem sezonu ekipę z Mapei Stadium opuszczali tacy piłkarze jak Politano czy Acerbi, większość skazywała Sassuolo na żmudną walkę o ligowy byt. Tymczasem, jak na razie, ekipa prowadzona przez Roberto De Zerbiego śmiało może ubiegać się o miano jednej z rewelacji rozgrywek.

Po 12 kolejkach Sassuolo ma na swoim koncie 19 punktów i jest tuż pod strefą gwarantującą udział w europejskich pucharach. Na taki dorobek złożyło się 5 zwycięstw, 4 remisy i tylko 3 porażki, dodajmy że z nie byle kim bowiem Napoli, Juventusem oraz Milanem. W ostatnich tygodniach Neroverdi prezentowali bardzo stabilną formę i od 4 spotkań pozostają niepokonani. Z drugiej strony tylko raz w ostatnich sześciu konfrontacjach udało im się sięgnąć po komplet punktów i to w starciu z najsłabszym w lidze Chievo.

Sasusolo to zespół od lat budowany z głowa i pomysłem, co zresztą swojego czasu zaprowadziło ich nawet do Ligi Europy. Stąd też nie powinien dziwić fakt, iż w składzie ekipy De Zerbiego znaleźć możemy całą masę utalentowanych piłkarzy, z których ponad przeciętność zdają wybijać się przede wszystkim Kevin Prince Boateng oraz Stefano Sensi, bardzo mocno komplementowany za ostatni występ dla kadry Włoch. Jeśli uzupełnimy ten obraz nazwiskami takim jak Berardi, Babacar, Locateli, Magnanelli czy choćby Ferrari, otrzymamy zespół solidny i posiadający sporą jakość praktycznie w każdej formacji.

Przejdźmy teraz do Parmy, w przypadku której wydaję się, że przerwa reprezentacyjna przyszła w niezbyt dobrym momencie. Crociati bowiem po 3 kolejnych meczach bez zwycięstwa, w ostatnim spotkaniu przed pauzą, rozegrali jedno ze swoich najlepszych spotkań w dotychczasowym sezonie, pokonując na wyjeździe Torino 1:2. W tym meczu praktycznie wszystko w zespole D'Aversy funkcjonowało jak należy, był polot, szybkość, dynamika oraz co ważne skuteczna gra zarówno z przodu, jak i z tyłu. Długimi fragmentami Parma po prostu zdominowała wyżej notowanego rywla, zaś sam mecz spokojnie powinna zakończyć wyższym zwycięstwem. Krótko mówiąc tak, grająca Parma, w takiej dyspozycji mogłaby sprawić problemy każdemu zespołowi w lidze.

Przed meczem z Sassuolo w miarę stabilnie wygląda sytuacja kadrowa, ekipy z Tardini. Do dyspozycji Roberto D'Aversy, po kolejce zawieszenia, powrócił Stulac, jednak z drugiej strony szkoleniowiec na pewno nie będzie mógł skorzystać z usług Di Gaudio, Gobbiego, Dimarco oraz Sierralty.

Jeśli chodzi zaś o samo zestawienie składu to budzi ono spore dyskusje w lokalnych mediach. Wielu ekspertów jest zdania, że zwycięskiego składu nie powinno się zmienić i zespół powinien wyjść na Sassuolo w dokładnie takim samym ustawieniu jak na Torino. Z drugiej strony istnieją pewne wątpliwości, tyczące się przede wszystkim dwójki graczy. Po pierwsze Scozzarelli, który w ostatnich kilkunastu dniach nie zawsze trenował regularnie, a poza należy pamiętać także iż w domyśle był on tylko chwilowym zastępstwem dla Stulaca. Po drugie Biabiany, który w Turynie był najsłabiej ocenionym graczem przedniej formacji. Jeśli D'Aversa postanowi posadzić go na ławce, to o jego miejsce rywalizować mają Ciciretti oraz Siligardi. Wiele zależeć będzie tu od interpretacji samego trenera, gdyż fakt jest taki, że cała trójka prezentuje z goła odmienny styl gry, co z kolei oferuje spory wachlarz rozwiązań taktycznych. Resztę piłkarzy, którzy zameldują się na boisku śmiało można wymienić jednym tchem, no chyba że D'Aversa wzorem meczu z Torino, zdecyduje się na kolejne pokerowe zagranie z wyminą połowy drużyny.

Na koniec rzućmy jeszcze okiem na historię spotkań obu zespołu, która pomimo tego iż mówimy tu o derbach regionu, nie jest specjalnie okazała. Jak do tej pory Parma i Sassuolo rozegrały dokładnie 10 oficjalnych gier, zaś ich bilans jest w równowadze gdyż oba zespoły wygrały po 4 razy, zaś dwukrotnie ich konfrontacje kończyły się remisem. Równowaga panuje też w spotkaniach rozgrywanych na terenie Parmy, gdzie Gialloblu odnotowali 2 zwycięstwa, remis i 2 porażki. Warto też wspomnieć, iż dwa ostatnie pojedynki obu zespołów w ramach Serie A, zakończyły się pewnymi tryumfami Sassuolo.

Podsumowując, w niedzielę na Stadio Tardini czekać nas będzie interesujący mecz, pomiędzy ekipami które stanowią pozytywne zaskoczenie trwającego sezonu. Cięzko jest tu jednak mówić o jakimkolwiek faworycie. Sassuolo to ekipa silniejsza pod kątem kadrowym, która do tego w ostatnim czasie prezentowała równą formę. Parma zaś będzie miała po swojej stronie atut własnego boiska, zaś podopieczni D'Aversy powinni przystąpić do gry uskrzydleni ostatnim znakomitym występem w Torino. Pamiętajmy również, iż mamy tu do czynienia z derbami, a te zwykle rządzą się swoimi prawami. Wynik jest więc jak najbardziej kwestią otwartą.
Copyright 2006-2021 by FCParma.com.pl