FCParma.com.pl - Pierwszy w Polsce serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 14 czwartek, 20 stycznia 2022

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Alessandria0
Parma 2
Stadio Giuseppe Moccagatta; 19.12.2021; 14:00

Następny mecz

Serie B
Parma -
Frosinone-
Stadio Ennio Tardini; 21.01.2022; 20:30

Video

Alessandria 0:2 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Często po treningu zostaje z trenerem Iachinim i jego sztabem, aby ćwiczyć element obrony piłki ciałem. Ważne jest to, aby wiedzieć jak dobrze zastawiać piłkę, będąc tyłem do bramki. We Włoszech każdy napastnik musi potrafić to robić." - Adrian Benedyczak

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Fusbal Stand

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5695 dni.
Napisaliśmy 17315 newsów

Mamy 285 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 14 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Zapowiedź meczu Parma - SPAL

W obliczu tego co dzieje się obecnie we Włoszech, kwestie sportowe schodzą na dalszy plan, jednak Serie A się nie zatrzymuje. W niedzielę o godzinie 15:00, przy pustych trybunach Stadio Tardini, Parma podejmie SPAL.

Na początku warto wspomnieć, iż od czasu powrotu Parmy do Serie A, SPAL to swoiste nemezis Crociatich. Podopieczni D'Aversy przegrali trzy ostatnie spotkania z drużyną z Ferrary, zaś konfrontacja z minionego października śmiało może uchodzić za najgorszy mecz Parmy w obecnym sezonie.

Skoro już mowa o rzeczach najsłabszych, to SPAL w tym sezonie bez dwóch zdań jest właśnie najsłabszą drużyną w całej Serie A. Potwierdzają to zarówno osiągane wyniki oraz prezentowany styl. Cała gra SPAL orbituje w tej chwili tylko i wyłącznie wokół jednego zawodnika - Petagny, jednak on sam nie jest w stanie wygrywać, dla zespołu z Ferarry, spotkań, ba często jego olbrzymie starania nie wystarczą nawet do zdobycia punktu. W pierwszej rundzie sezonu Petagne wydatnie wspomagał jeszcze Kurtic, który aktualnie jest bardzo ważnym ogniwem w układance Roberto D'Aversy.

Żeby nie być gołosłownym, SPAL przegrało 5 ostatnich spotkań z rzędu, zaś w minionych 11 ligowych kolejkach zaliczyli oni 9 klęsk i ledwie 2 zwycięstwa, aczkolwiek tryumf z końcówki stycznia na Atalantą, i to w Bergamo, śmiało można określić mianem jednej z największych niespodzianek dotychczasowej rundy rewanżowej w Serie A. Wyniki osiągane przez SPAL do radykalnych decyzji i pozbycia się klubowej legendy - Leonardo Sempliciego, który, dwie kolejki temu, po porażce z Sassuolo stracił pracę, zaś jego miejsce na ławce trenerskiej zajął Luigi Di Biagio. Póki co jednak ta roszada zbyt wiele nie dał.

Zostając jeszcze chwilę w temacie statystyk, warto nadmienić iż SPAL z 19 bramkami na koncie jest obecnie najgorszym atakiem w Serie A. Zespół z Ferrary zajmuje również ostatnie miejsce pod kątem gry na wyjazdach, gdzie do tej pory w 13 spotkaniach zgromadził 7 oczek.

Przejdźmy zatem do Parmy, która w miniony weekend, odpoczywała na skutek odwołania wyjazdowego meczu z Torino. Wielu sądziło, że ta nieplanowana przerwa będzie mogła przysłużyć się Crociatim i Roberto D'Aversie, który z pewnością liczył na odzyskanie chociażby części kontuzjowanych graczy. Ostatecznie nic takiego nie miało miejsca i prócz coraz lepszej dyspozycji zdrowotnej Kulusevskiego czy Karamoh, próżno jest tu szukać pozytywów. Tym samym przeciwko SPAL, trener D'Aversa, który obejrzy ten mecz z poziomu trybun, nie będzie mógł skorzystać z Inglese, Sepe, Kucki, Barilla, Adorante, Scozzarelli, Darmiana i Lauriniego.

Powyższe nieobecności oczywiście będą miały swoje odzwierciedlenie w zestawieniu wyjściowej 11, w której po raz pierwszy od dłuższego czasu zanosi się na spore roszady w linii obrony. Z konieczności na prawy bok defensywy przesunięty ma zostać Iacoponi, z kolei jego miejsce na środku u boku Alvesa zajmie ktoś z dwójki Dermaku-Regini. W pomocy pewny swego może być Brugman, zaś o pozostałe dwa miejsce rywalizować będą Kurtic, Hernani oraz Grassi. W ataku sytuacja jest jeszcze prostsza, bowiem jeśli nie wydarzy się nic nieplanowanego, będzie stanowić go trójka najskuteczniejszych piłkarzy Crociatich tego sezonu - Gervinho, Kulusevski oraz Cornelius.

Na koniec rzućmy sobie jeszcze okiem na statystykę spotkań obu zespołów, która w lepszej sytuacji stawia niedzielnych gości. Z dotychczasowych 28 spotkań SPAL wygrało bowiem 15, przy 10 tryumfach Parmy i 13 remisach. Z kolei lepiej dla Crociatich wyglądają statystyki gry na Tardini, gdzie wygrali oni 9 razy, 6 razy zremisowali i czterokrotnie przegrali.

Nie ma co silić się tu na zbędą kurtuazję, gdyż fakty są takie iż niezależnie od okoliczności rozgrywania spotkania, czy też sytuacji kadrowej obowiązkiem Parmy jest tu zwycięstwo. Każdy inny wynik niż wygrana podopiecznych D'Aversy trzeba będzie traktować jako kompromitacje. Nie ma więc żadnych wymówek, jedyne co ma znaczenie to to by 3 punkty pozostały na Tardini.
Copyright 2006-2021 by FCParma.com.pl