FCParma.com.pl - Pierwszy w Polsce serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 31 poniedziałek, 29 listopada 2021

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Como1
Parma 1
Stadio Giuseppe Sinigaglia; 28.11.2021; 20:30

Następny mecz

Serie B
Parma -
Brescia-
Stadio Ennio Tardini; 01.12.2021; 18:00

Video

Como 1:1 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Miałem dwa trudne lata naznaczone kontuzjami, w trakcie których otrzymałem masę wsparcia od kibiców. Powoli wracam do pełni sił, zaś każdy gol wiele dla mnie znaczy. Chcę pomóc sprowadzić Parmę tam gdzie jej miejsce czyli do Serie A." - Roberto Inglese

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5643 dni.
Napisaliśmy 17000 newsów

Mamy 285 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 1 osób, oraz 30 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Zapowiedź meczu Parma - Roma

Ciąg dalszy niezwykle intensywnego tygodnia dla Parmy. Po emocjach ligowych pora na te związane z rozgrywkami Coppa Italia. W czwartek o 21.15 na Tardini, w ramach 1/8 finału Crociati podejmą Romę.

Dla podpieczonych Roberto D'Aversy będzie to już trzeci mecz w tej edycji Coppa Italia. Wcześniej mieli oni okazję mierzyć się z dwoma przedstawicielami Serie B - Venezią oraz Frosinone, których pokonali kolejno 3:1 oraz 2:1. Dla Romy zaś będzie to pierwszy mecz w tegorocznych zmaganiach.

Przed tym spotkaniem bardzo ciężko jest przewidzieć w jaki sposób, pod względem zestawienia składu, podejdą do niego oba zespoły. W przypadku Parmy, nie da się ukryć iż są to rozgrywki traktowane raczej marginalnie i nie zmieniają tego zapewnienia samego trenera D'Aversy. Na Tardini ze strony Crociatich na pewno więc nie uświadczymy "pierwszego garnituru", jednakże z uwagi na sytuację kadrową, który ostatnimi czasy uległa zdecydowanej poprawie, powinniśmy zobaczyć silniejszy skład niz miało to miejsce chociażby przy okazji konfrontacji z Frosinone. Mimo to w wyjściowym składzie nie należy spodziewać się takich graczy jak Sepe, Alves, Darmian, Gagliolo, Kucka czy też Kulusevski.

Z koeli jeśli chodzi o Romę to na pewno jest to drużyna z aspiracjami by walczyć na wszystkich możliwych frontach, jednak trenerowi Fonsece ręce skutecznie wiążą liczne kontuzje wśród kluczowych graczy, do których ostatnio dołączył Zanilo. Z drugiej strony, Roma po przegraniu dwóch ostatnich spotkań ligowych z rzędu, na pewno przyjedzie na TArdini mocno zdeterminowana by odnieść sukces.

Ze statystycznego obowiązku warto wspomnieć, iż czwartkowy mecz będzie piątą konfrontacją obu ekip w ramach Coppa Italia. Poprzednie podwójne konfrontacje przypadają na luty 1985 roku oraz styczeń 2007 roku (na poziomie ćwierćfinału) trzykrotnie kończyły się remisami, zaś raz górą była Roma. Nie ma jednak co odnosić tego do ogólnych statystyk gier obu zespołów, gdzie przewaga Romy jest wręcz miażdżąca. Rzymianie wygrali 32 konfrontacje z Parma, przy 13 remisach i ledwie 10 tryumfach Crociatich. W ostatniej ligowej potyczce obu drużyn, z listopada, górą była jednak Parma, która na Tardini zwyciężyła 2:0.

Tytułem podsumowanie na papierze zdecydowanym faworytem czwartkowego meczu jest Roma, jednakże z uwagi na charakter spotkania, a także towarzyszącą mu otoczkę, ciężko jest jednoznacznie wskazywać na Rzymian. Przeżywająca trudności kadrowe oraz trudniejszy okres w sezonie Roma, z pewnością przyjedzie na Tardini po to aby wygrać, Parma z kolei która bardzo dobrze radzi sobie w lidze i w ostatnim czasie odzyskała większość kontuzjowanych, może podejść do tego spotkania na sporym luzie. Zwiastuje to nam bardzo ciekawe spotkanie.

 
Copyright 2006-2021 by FCParma.com.pl