FCParma.com.pl - Pierwszy w Polsce serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 20 piątek, 21 stycznia 2022

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Alessandria0
Parma 2
Stadio Giuseppe Moccagatta; 19.12.2021; 14:00

Następny mecz

Serie B
Parma -
Frosinone-
Stadio Ennio Tardini; 21.01.2022; 20:30

Video

Alessandria 0:2 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Często po treningu zostaje z trenerem Iachinim i jego sztabem, aby ćwiczyć element obrony piłki ciałem. Ważne jest to, aby wiedzieć jak dobrze zastawiać piłkę, będąc tyłem do bramki. We Włoszech każdy napastnik musi potrafić to robić." - Adrian Benedyczak

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Fusbal Stand

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5696 dni.
Napisaliśmy 17321 newsów

Mamy 285 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 20 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Zapowiedź meczu Parma - Pisa

Okres letnich przygotowań dobiegł końca, najwyższa pora otworzyć kampanię 2018/2019. Na rozgrzewkę, przed ligowymi bojami, w niedzielę o godzinie 20:30, Parma w 3 rundzie Coppa Italia zagra z Pisą.

Dla ekipy Roberto D'Aversy, która wciąż nie jest kompletna i oczekuje dalszych wzmocnień kadry, trzecioligowa Pisa wydaję się być idealnym rywalem na przetarcie i niezłym sprawdzianem przed pierwszym meczem Serie A przeciwko Udinese.

Gialloblu Gialloblu podczas swoich letnich przygotowań, które były skutecznie zakłócane przez sprawę SMS-ową, bardzo przyzwoicie prezentowali się w sparingowych spotkaniach, ulegając jedynie Sampdorii, z którą nawiasem mówiąc i tak rozegrali dobre spotkanie. Patrząc zaś na ostatni, krótki bo krótki, test Parmy z Sassuolo można podchodzić do zbliżającego się sezonu z pewną dozą optymizmu.

Jeśli chodzi zaś o Pise, która na co dzień występuje w Serie C, to zespół ten jest już w rytmie meczowym, bowiem zdążył już rozegrać dwa spotkania w Coppa Italia z Triestiną oraz Cremonese. W obu przypadkach scenariusz był bardzo podobny, bowiem zarówno w podstawowym czasie, jak i dogrywce padł remis, zaś po końcowy sukces ekipa Luki D'Angelo musiała sięgnąć po rzutach karnych. Pokazuje to, iż Pisa jest drużyną dobrze przygotowaną pod kątem fizycznym, która zawsze gra do końca.

W zespole Nerazzurri próżno jest szukać wielkich nazwisk, jest to drużyna stanowiąca połączenie graczy młodych z piłkarzami doświadczonymi głównie na poziomie Serie C. Do grona ciekawszych zawodników z pewnością zaliczyć można Davide Moscardelliego, Umberto Eusepiego, Dario Maltese czy też wychowanka Parmy - Alessandro De Vitisa, któremu swojego czasu wróżono naprawdę wielką karierę...

Wracając jeszcze na chwilę do zespołu Parmy, to możemy spodziewać się, że skład na niedzielny mecz będzie w pewien sposób zbliżony do tego co oglądaliśmy w Serie B. Z nowych graczy największe szanse na występ mają Luigi Sepe, Leo Stulac, Luca rigoni, Federico Dimarco oraz Bruno Alves.

Na koniec rzućmy jeszcze okiem na historię spotkań obu zespołów, która jest dość bogata. Ogółem, jak do tej pory, Parma i Pisa spotkały się ze sobą w 33 razy i bilans tych konfrontacji jest na korzyść niedzielnych gości, który wygrali 11 razy, przy 9 zwycięstwach Gialloblu i 13 remisach. Z kolei jeśli weźmiemy pod uwagę tylko i wyłącznie mecze na Stadio Tardini, to tu lepiej wygląda Parma, która zaliczyła 8 wygranych, 5 remisów i 3 porażki. Warto również wspomnieć, iż w Coppa Italia, obie ekipy grały ze sobą tylko raz - w sezonie 1985/1986, wówczas na Tardini padł bezbramkowy remis.

Tak jak było już powiedziane wcześniej, mecz ten należy traktować jako dobry sprawdzian oraz przetarcie przed Serie A. Zdecydowanym faworytem rywalizacji będzie Parma, nawet pomimo faktu, iż ekipa D'Aversy wciąż jest na etapie budowy. Z całym szacunkiem do drużyny Pisy, ale każdy inny wynik, niż zwycięstwo Gialloblu będzie tu niespodzianką, żeby nie powiedzieć sensacją.
Copyright 2006-2021 by FCParma.com.pl