FCParma.com.pl - Pierwszy w Polsce serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 15 czwartek, 2 grudnia 2021

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Parma 0
Brescia1
Stadio Ennio Tardini; 01.12.2021; 18:00

Następny mecz

Serie B
Ascoli-
Parma -
Stadio Del Duca; 05.12.2021; 14:00

Video

Como 1:1 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Miałem dwa trudne lata naznaczone kontuzjami, w trakcie których otrzymałem masę wsparcia od kibiców. Powoli wracam do pełni sił, zaś każdy gol wiele dla mnie znaczy. Chcę pomóc sprowadzić Parmę tam gdzie jej miejsce czyli do Serie A." - Roberto Inglese

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5646 dni.
Napisaliśmy 17015 newsów

Mamy 285 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 15 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Zapowiedź meczu Parma - Napoli

Po niezwykle krótkim okresie przygotowawczym, pora na nowy sezon Serie A. Na inaugurację rozgrywek 2020/2021, Parmę czekać będzie trudne zadanie, bowiem na Stadio Tardini podejmie ona Napoli.

Ekipę z Neapolu w dalszym ciągu prowadzić będzie Gennaro Gattuso, który po udanej drugiej połowie minionego sezonu, otrzymał od kierownictwa kredyt zaufania. Tym razem jednak jego drużyna ma większe ambicje, aniżeli walka o miejsce w europejskich pucharach. Celem Napoli na nadchodzący sezon ma być powrót do Top4.

W tym celu klub dokonał kilku wzmocnień w postaci takich piłkarzy jak Rahmani, Petagna czy Osimhen. Równie ważne jest jednak to, iż póki nco w zespole udało się też utrzymać najważniejszych piłkarzy pokroju Koulibaly'ego, Di Lorenzo, Zielińskiego czy Mertensa. Mówiąc krótko, na papierze Napoli sprawia wrażenie zespołu silniejszego niż w minionych rozgrywkach.

W trakcie pre-campionato, Napoli rozegrało kila spotkań kontrolnych, z takimi zespołami jak chociażby Pescara czy Teramo. Wszystkie te mecze zakończyły się wysokimi zwycięstwami podopiecznych Gattuso, jednak ciężko jest traktować te konfrontacje miarodajnie.

W przeciwieństwie do Napoli, w kadrze Parmy, w trakcie ostatnich kilku tygodni nie zaszły praktycznie żadne zmiany. Prócz odejścia graczy wypożyczonych jak Kulusevski czy Caprari oraz Barilli, jak do tej pory Crociati wykazali bierną postawę na rynku transferowym. Co innego tyczy się sfery organizacyjnej gdzie zaszły, wręcz kolosalne zmiany, począwszy od nowych amerykańskich właścicieli, przez nowego dyrektora sportowego, na nowym trenerze - Fabio Liveranim, kończąc.

To właśnie osoba nowego szkoleniowca, sprawia iż na ten moment Parma, pomimo kadry bardzo zbliżonej do tego co oglądaliśmy sezon temu, jest praktycznie jedną wielką zagadką. Liveranie to trener preferujący zgoła odmienny styl gry, aniżeli jego poprzednik - Roberto D'Aversa. Zamiast skupienia na obronie i kontratakach, nowa Parma ma być proaktywna, przejmować inicjatywę i długo utrzymywać się przy piłce. Kompletne przebudowanie zespołu, przestawienie jego sposobu myślenia, wdrożenie nowych schematów i automatyzmów to proces bardzo złożony, wymagający czasu, którego drużyna po prostu nie miała. Może więc okazać się tak, że pierwsze kolejki sezonu będą dla Liveraniego i jego ekipy, swoistym poligonem doświadczalnym, a na faktyczne efekty jego pracy przyjdzie nam poczekać parę tygodni.

Jeżeli chodzi o kwestie personalne, to w meczu przeciwko Napoli, Liverani nie będzie mógł skorzystać z kilku ważnych piłkarzy - kontuzje leczą Gervinho, Gagliolo i Scozzarella, zaś z powodu zawieszenia nie zagra także Kurtic.

W temacie doboru składu, ciężko jest w tej chwili konkretne wnioski, jednak można przypuszczać, że skład jaki pojawi się na murawie Tardini, będzie zbliżony do tego z ostatniego sparingu z Genoą. Tym samym w bramce powinien wystąpić Sepe, obronę stworzą Darmian, Alves, Iacoponi i Pezzella, w pomocy Grassi, Brugman i Kucka, za napastnikami Hernani, zaś parę snajperów stworzą Karamoh i Inglese.

Szybko rzućmy jeszcze okiem na dotychczasową historię spotkań obu zespołów, która nie należy raczej do imponujących. Jak do tej pory, Parma i Napoli rywalizowały ze sobą w 46 oficjalnych spotkaniach. Bilans tych gier jest korzystniejszy dla Azzurrich, który wygrali 20 konfrontacji przy 16 tryumfach Parmy i 10 remisach. Korzystniej z punktu widzenia Crociatich wygląda za to statystyka gier na Tardini, gdzie ich bilans to 11 wygranych, 4 remisy i 8 porażek.

Na koniec w formie ciekawostki, warto wspomnieć, że mecz na Tardini, zgodnie z dekretem obowiązującym w regionie Emilia Romania, z trybun będzie mogło obejrzeć 1000 kibiców.

Podsumowując niedzielny mecz stanowi swojego rodzaju zagadkę i żaden wynik nie powinien być tu zaskoczeniem. Na papierze faworytem konfrontacji są goście z Napoli, jednak początek sezonu zwykle rządzi się swoimi prawami i na pewno nie można odmawiać Parmie szans na korzystny wynik. Nie ulega jednak wątpliwości, iż na ten moment, pozycja wyjściowa ekipy Liveraniego nie jest najsilniejsza.
Copyright 2006-2021 by FCParma.com.pl