FCParma.com.pl - Pierwszy w Polsce serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 12 piątek, 21 stycznia 2022

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Alessandria0
Parma 2
Stadio Giuseppe Moccagatta; 19.12.2021; 14:00

Następny mecz

Serie B
Parma -
Frosinone-
Stadio Ennio Tardini; 21.01.2022; 20:30

Video

Alessandria 0:2 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Często po treningu zostaje z trenerem Iachinim i jego sztabem, aby ćwiczyć element obrony piłki ciałem. Ważne jest to, aby wiedzieć jak dobrze zastawiać piłkę, będąc tyłem do bramki. We Włoszech każdy napastnik musi potrafić to robić." - Adrian Benedyczak

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Fusbal Stand

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5696 dni.
Napisaliśmy 17321 newsów

Mamy 285 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 12 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Zapowiedź meczu Parma - Napoli

Po upokarzającym, na wielu płaszczyznach, meczu z Sampdorią, w środę Parma ponownie stawi się na Stadio Tardini, gdzie czekać będzie ją wyzwanie znacznie większego kalibru - konfrontacja z Napoli.

Od czasu, gdy w grudniu, Napoli przejął Gennaro Gattuso, klub ten przeszedł wielką metamorfozę. Z zespołu pogrążonego w kryzysie i marazmie, Azzurri przeistoczyli się w ekipę z charakterem, skuteczną oraz co ważniejsze regularnie punktującą. Być może sam styl prezentowany przez Napoli nie jest tak spektakularny, jak ten do którego przyzwyczaił nas ten klub w ostatnich latach, to osiągne rezultaty mówią same za siebie. Od momentu restartu rozgrywek, Napoli sięgnęło po Coppa Italia, zaś w samej lidze podopieczni Gattuso zanotowali 5 zwycięstw 2 remisy i tylko jedną porażkę (z Atalantą), co plasuje ich w czołówce najlepszych ekip w "post covidowym" Calcio.

Jak na tle Napoli wygląda Parma? Cóż w zasadzie nie ma nawet sensu tego porównywać, bo kto o zdrowych zmysłach szuka porównań między Maluchem, a Porsche. Od kilku tygodni Crociati są przykładem klubu zdewastowanego pod kątem zarówno fizycznym, jak i psychicznym, zaś 6 porażek w ostatnich 7 spotkaniach mówi tu praktycznie wszystko. Do tego wszystkiego mecze z udziałem Parmy irracjonalne i ciężko jest je poddać jakiejkolwiek sensownej analizie. Bo niby jak tu logicznie wytłumaczyć to co uczyniła ekipa D'Aversy w minioną niedzielę przeciwko Sampdorii. Wszystko wskazywało na to, że Parma w końcu odniesie przekonywujące zwycięstwo, Crociati do przerwy mieli pełną kontrolę na grą, dwubramkowe prowadzenie, a momentami wgniatali rywala w murawę. Po zmianie stron kompletnie nic z tego obrazu nie pozostało, podobnie jak z prowadzenia, które zmieniło się na wynik 2:3 dla gości...

Niestety forma czysto sportowa i lecące na łeb na szyje morale, to nie jedyne kłopoty z jakimi musi zmagać się Roberto D'Aversa. Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze kontuzje. Do końca rozegrywek Parma musi radzić sobie bez Cornelius i Scozzarelli, a prawdopodobnie także Alvesa i Gagliolo. Ponad to wciąż nie w pełni sił jest Kucka.

Ciężko jest na ten moment stwierdzić, jak to co wydarzyło się w starciu z Sampdorią wpłynie na kształt wyjściowego składu. Na ten moment Parma jest zespołem, który we wszystkich formacjach de facto potrzebuje zmian. Niestety jak na złość, pole manewru jakim dysponuje obecnie D'Aversa jest tak malutkie i ograniczone, że chyba jedyne na co możemy tu liczyć to czysto "kosmetyczne" rotacje.

Na koniec rzućmy jeszcze okiem na dotychczasową historię spotkań obu zespołów, która nie należy raczej do imponujących. Jak do tej pory, Parma i Napoli rywalizowały ze sobą w 45 oficjalnych spotkaniach. Bilans tych gier jest korzystniejszy dla Azzurrich, który wygrali 20 konfrontacji przy 15 tryumfach Parmy i 10 remisach. Korzystniej z punktu widzenia Crociatich wygląda za to statystyka gier na Tardini, gdzie ich bilans to 10 wygranych, 4 remisy i 8 porażek. Warto jednak zaznaczyć, iż na tryumf nad Napoli, na własnym terenie, Crociati czekają od kwietnia 2014 roku.

Nie ma co zaklinać rzeczywistości, biorąc pod uwagę obecną sytuację, zdecydowanym środowej konfrontacji jest Napoli. Każdy wynik inny niż zwycięstwo Azzurrich trzeba będzie rozpatrywać w kategoriach, nawet nie niespodzianki, co sensacji. Co do Parmy, to kibicowskie serce chciałoby wierzyć, jednak fakty są takie, że Crociati nie wykazują żadnych nawet najdrobniejszych symptomów ku temu, by już w środę, przełamać swoją fatalną serię. Zanosi się więc na 7 porażkę w 8 meczu, i chyba po prostu należy się z tym pogodzić.
Copyright 2006-2021 by FCParma.com.pl