FCParma.com.pl - Pierwszy w Polsce serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 6 piątek, 21 stycznia 2022

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Alessandria0
Parma 2
Stadio Giuseppe Moccagatta; 19.12.2021; 14:00

Następny mecz

Serie B
Parma -
Frosinone-
Stadio Ennio Tardini; 21.01.2022; 20:30

Video

Alessandria 0:2 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Często po treningu zostaje z trenerem Iachinim i jego sztabem, aby ćwiczyć element obrony piłki ciałem. Ważne jest to, aby wiedzieć jak dobrze zastawiać piłkę, będąc tyłem do bramki. We Włoszech każdy napastnik musi potrafić to robić." - Adrian Benedyczak

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Fusbal Stand

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5696 dni.
Napisaliśmy 17321 newsów

Mamy 285 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 6 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Zapowiedź meczu Parma - Monza

Przerwa reprezentacyjna dobiega końca, zaś przed Parmą spotkanie "premium", które równocześnie posiadać będzie olbrzymi ciężar psychologiczny. W niedzielę, na Tardini, Parma podejmie Monzę.

Przed startem sezonu spotkanie Parmy z Monzą określilibyśmy nie tyle hitem kolejki, co hitem całej rundy. Przez przytłaczjącą większość ekspertów to właśnie te dwie drużyny, z uwagi na siłe kadry, wskazywane były w roli głównych faworytów do awansu. Pierwsze kolejki sezonu nieco zweryfikowały ten pogląd. Wprawdzie konfrontacja tych dwóch ekip, będzie zdecydowanie najciekawszym meczem 8 kolejki, jednak jej stawką nie będzie walka o prym, a o zachowanie twarzy oraz kontaktu z ligową czołówką.

Pomiędzy dotychczasowymi poczynaniami Parmy oraz Monzy można znaleźć wiele punktów wspólnych. Ekipa z Lombardii, podobnie jak Crociati, błyskawicznie odpadała z rozgrywek Coppa Italia, przegrywając z Cittadellą, zaś w lidze podopieczni Stroppy notują rozaczarowanie za rozczarowaniem, z prawdziwym apogeum w postaci klęski 3:0 z Lecce, tuż przed przerwą reprezentacyjną. Nie dziwi więc fakt, iż nastroje w Monzie są minorowe, zaś mecz z Parmą traktowany jest jako konfrontacja o 6 punktów, mogąca stanowić punkt zwrotny sezonu.

Czysto na papierze, Monza to obok Parmy najsilniejsza ekipa w Serie B, zaś jej kadra musi budzić respekt. Dość powiedzieć, że znajdziemy w niej dwójkę starych dobrych znajomych Crociatich - Scozzarelle i Barille (a także inny ex - Machin), którą dodatkowo uzupełniają piłkarze pokroju Valotiego, Marrone, Colpaniego, Paletty czy Gytkjaera. Mówiąc krótko potencjał i jakość drzemiące w tej kadrze, są naprawdę olbrzymie.

Jako się rzekło sytuacja Parma jest w zasadzie tożsama z tą panującą w Monzie. Wprawdzie Crociati nie przegrali ostatnich dwóch ligowych meczów, jednak remis w konfrontacji ze SPAL, został przyjęty równoznacznie z porażką. W takcie ostatnich dwóch tygodni, na temat konfrontacji w Ferrarze napisane zostało już chyba wszystko i nie ma co, dalej pastwić się nad podopiecznymi Enzo Mareski. Fakty są jednak takie, iż po tym remisie atmosfera wokół zespołu mocno się zagęściła, zaś coraz większa grupa kibiców, niezadowolonych z osiąganych wyników, zaczyna domagać się głowy trenera. Mimo, że w obliczu tej trudnej sytuacji, kierownictwo stara się zachowywać spokój i tonować nastroje, to nie da się oprzeć wrażeniu, że niedzielna konfrontacja na Tardini, może być dla Mareski meczem o zachowanie posady.

Na domiar złego szkoleniowiec Crociatich wciąż nie może dysponować pełnym składem. Wprawdzie do jego dyspozycji, w trakcie ostatnich dni powrócili Osorio, Danilo oraz Man, jednak zamiast tego ze składu wypadł choćby Valenti. Ponad to Maresca nie skorzysta także z usług Vazqueza, Camary oraz Bernabe. Ciężko jest rónież stwierdzić w jakiej formie fizycznej będzie, dość spora grupa, graczy wracających z reprezentacji.

W związku z powyższym w składzie, jaki zobaczymy w niedzielę na Tardini, możemy spodziewać się przynajmniej kilku roszad. Zdaniem dziennikarzy o dwa miejsca na środku obrony walkę stoczą trzej zawodnicy - Osorio, Danilo oraz Cobbaut. Z kolei miejsce Vazqueza jako trequartisty zajmie Brunetta, który ostatnimi czasy grywał na skrzydle, a to daje pole do wystawienia na boku innego gracza i z dużą dozą pewności można powiedzieć, że będzie to Man. Niepodważalna wydaje się za to pozycja Tutino na środku ataku.

Na koniec rzućmy jeszcze okiem na historię spotkań obu drużyn, która jest dość bogata i liczy sobie 49 konfrontacji. Ich bilans jest korzystniejszy dla Monzy, która wygrała 17 razy, przy 14 tryumfach Parmy i 18 remisach. Sytuacja odwraca się jednak jeśli weźmiemy pod uwagę tylko spotkania na Stadio Tardini. Domowy bilans Parmy, w meczach z Monzą to bowiem 13 wygranych, 8 remisów i 4 porażki.

Podsumowując, ciężko jest wskazać jednoznacznego faworyta niedzielnej konfrontacji. Obie ekipy mają swoje problemy, grają poniżej oczekiwań, a równocześnie dysponują bardzo zbliżony, wielkim potencjałem kadrowym. Mimo wszystko nieco lepsze wrażenie w ostatnich tygodniach, sprawiała Parma, która dodatkowo będzie miała za sobą atut własnego boiska. Nie ma jednak co ukrywać, iż dla obu ekip jest to mecz o 6 punktów, w związku z czym na piłkarzach ciążyć będzie olbrzymia, mogąca plątać nogi, presja. Wydaje się, że zespół który poradzi sobie z nią lepiej powinien sięgnąć po wygraną.
Copyright 2006-2021 by FCParma.com.pl