FCParma.com.pl - Pierwszy w Polsce serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 31 poniedziałek, 29 listopada 2021

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Como1
Parma 1
Stadio Giuseppe Sinigaglia; 28.11.2021; 20:30

Następny mecz

Serie B
Parma -
Brescia-
Stadio Ennio Tardini; 01.12.2021; 18:00

Video

Como 1:1 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Miałem dwa trudne lata naznaczone kontuzjami, w trakcie których otrzymałem masę wsparcia od kibiców. Powoli wracam do pełni sił, zaś każdy gol wiele dla mnie znaczy. Chcę pomóc sprowadzić Parmę tam gdzie jej miejsce czyli do Serie A." - Roberto Inglese

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5643 dni.
Napisaliśmy 17000 newsów

Mamy 285 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 1 osób, oraz 30 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Zapowiedź meczu Parma - Genoa

Po sensacyjnym zwycięstwie nad Romą, Parma stoi w obliczu, być może, najważniejszego meczu sezonu, który pozwoli jej wrócić do wyścigu o utrzymanie. W piątek o 20:45 na Stadio Tardini, Crociati podejmą Genoę.

Gempa to zespół, który od kilku lat typowany jest do spadku z ligi. Początek obecnych rozgrywek, był dla ekipy "Gryfów" tragiczny i przez pierwszy kilkanaście kolejek orbitowali oni w strefie spadkowej. Wszystko jednak zmieniło się wraz z przyjściem, a właściwie kolejnym powrotem do klubu, Davide Balardiniego, który zastąpił na ławce trenerskiej Rolando Marana. Od tego momentu Genoa zaczęła regularnie punktować i wywalczyła sobie, w miarę stabilne miejsce w okolicach środka tabeli, osiągając przy tym kilka zaskakujących rezultatów jak chociażby zwycięstwo nad Napoli.

Ostatnie tygodnie są jednak dla ekipy Balardiniego dość skomplikowane i od 6 kolejek, w których odnotowali oni 2 porażki i 4 remisy, nie potrafią oni wygrać. Mimo to Genoa to zespół o jasno skonkretyzowanym planie na grę, zaś jej boiskowa postawa może budzić respekt. Na obecnym etapie sezonu spory problem dla Genoi stanowi faza defensywna, gdyż jak pokazują statystyki tylko raz w ostatnich siedmiu spotkaniach "Gryfy" były w stanie zachować czyste konto.

Przejdźmy teraz do Parmy, gdzie po spotkaniu z Romą nastroje odwróciły się o 180 stopni, zaś w zespole i wokół niego, ponownie pojawił się entuzjazm. Być może starcie z Rzymianami, na Tardini, nie było wielkim futbolowym widowiskiem, jednak na pewno można je określić mianem taktycznego majstersztyku Crociatich. Ekipa D'Aversa byli doskonale zorganizowani, skutecznie eliminowali wszystkie mocne strony rywali, jednocześnie sami w odpowiedni sposób wykorzystując ich słabości. Wprawdzie samo zwycięstwo niespecjalnie wpłynęło na poprawę ligowej tabeli, jednak z pewnością był to krok w dobrą stronę, pokazujący, że Parmę stać na obrócenie losów sezonu.

Przed piątkowym meczem z Genoą wciąż nie najlpeiej wygląda sytuacja kadrowa Crociatich. Trener D'Aversa wciąż nie może korzystać z usług takich graczy jak Caviglia, Inglese, Valenti, Gagliolo, Gervinho czy Cornelius. Z drugiej strony dobrą wiadomością jest powrót lidera drugiej linii - Kucki.

Wbrew staremu porzekadłu, wedle którego zwycięskiego składu się nie zmienia, w meczu z Genoą możemy spodziewać się zmian, względem tego co oglądaliśmy przeciwko Romie. W zasadzie pewna jest jedna korekta - powrót do składu Kucki, który powinien wskoczyć w miejsce Hernaniego lub Kurtica. Reszta prawdopodobnie pozostanie bez zmian.

Przyjrzyjmy się jeszcze historii dotychczasowych spotkań obu ekip, która minimalnie przemawia za Parmą. Crociati jak do tej pory wygrali 18 konfrontacji, przy 14 tryumfach Genoi i 19 remisach. Zdecydowanie na korzyść Parmy wypada jednak statystyka gier na Tardini. Na własnym boisku Crociati ogrywali Genoe 12 razy, przy 10 remisach i ledwie trzech wygranych Rossoblu. Warto również wspomnieć, że od czasu powrotu Parmy do Serie A, wygrała ona wszystkie dotychczasowe 5 spotkań z Genoą.

Ciężko jest wskazać jednoznacznego faworyta piątkowej konfrontacji, jednak mimo wszystko więcej zdaje się przemawiać za Parmą. Crociati prezentują w ostatnich tygodniach lepszą formę niż Genoa, zagrają na własnym boisku, a poza tym "Gryfy" po prostu im leżą. Nie ulega jednak wątpliwości, iż przed ekipą Roberto D'Aversy bardzo trudne i wymagające spotkanie. Nie ważny będzie tu styl i wrażenia artystyczne, liczy się tylko zwycięstwo, które dla Crociatich musi stanowić cel nadrzędny.
Copyright 2006-2021 by FCParma.com.pl