FCParma.com.pl - Pierwszy w Polsce serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 19 czwartek, 2 grudnia 2021

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Parma 0
Brescia1
Stadio Ennio Tardini; 01.12.2021; 18:00

Następny mecz

Serie B
Ascoli-
Parma -
Stadio Del Duca; 05.12.2021; 14:00

Video

Como 1:1 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Miałem dwa trudne lata naznaczone kontuzjami, w trakcie których otrzymałem masę wsparcia od kibiców. Powoli wracam do pełni sił, zaś każdy gol wiele dla mnie znaczy. Chcę pomóc sprowadzić Parmę tam gdzie jej miejsce czyli do Serie A." - Roberto Inglese

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5646 dni.
Napisaliśmy 17015 newsów

Mamy 285 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 19 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Zapowiedź meczu Parma - Crotone

Przed nami najbardziej niepotrzebne spotkanie sezonu. Mecz o pietruszkę, mecz o honor, mecz o złote kalesony, czyli Parma kontra Crotone. Start w sobotę o 18:00 na Stadio Tardini.

Będzie to mecz z cyklu tych "dla koneserów", gduż na przeciwko siebie staną bez sprzecznie dwie najgorsze drużyny Serie A, trwającej kampanii, które mają bardzo wiele ze sobą wspólnego. Zarówno Parma, jak i Crotone, na przestrzeni obecnego sezonu, udowodniły, iż nie są zdolne regularnie punktować, w związku z czym już teraz, mimo iż matematyka jeszcze tego nie potwierdza, można śmiało traktować ich jako spadkowiczów.

Co więcej obiek ekipy bardzo podobnie zachowują się w swoich spotkaniach. Na przestrzeni ostatnich tygodni, czy nawet miesięcy, zarówno podopieczni D'Aversy, jaki Cosmiego pokazali, iż potrafią grać ofensywnie, potrafią wpędzić rywala, nawet wyżej notowanego, w kłopoty, i potrafią też w koncertowy sposób dorobek meczu zaprzepaścić. W tym tym ostatnim aspekcie, mimo iż Crotone ma pewne dokonania, widać jednak zdecydowaną wyższość Crociatich. Jak wynika bowiem ze statystyk, Parma straciła 27 punktów w meczach, w których była na prowadzeniu, co więcej 11 z tych punktów zostało zaprzepaszczonych, w spotkaniach gdzie Crociati wygrywali różnicą dwóch bramek.

Mówiąc o Crotone nie sposób nie wspomnieć jest o osobie fenomenalnego Simy'ego, który w ostatnich 8 ligowych spotkaniach zdobył 10 bramek, zaś ogółem ma na swoim koncie ma już w tym sezonie 17 trafień. Co więcej patrząc na charakterystykę napastnika Crotone i zestawiając zdobywane przez niego bramki z tym co prezentuje sobą obrona Parmy, można być niemalże pewnym, żę Nigeryjczyk dorzuci, w sobotę, jakieś trafienie (trafienia) do swojego dorobku.

Patrząc zaś na mocne strony Parmy, to również należałoby wymienić atak, jednak w przeciwieństwie do Crotone, bardziej w ujęciu globalnym, bowiem ekipa D'Aversa zdobywała przynajmniej jednego gola, w każdym z ostatnich 11 spotkań ligowych.

Jeżeli spojrzymy na Parmę pod kątem kadrowym, to od meczu z Juventusem niewiele się zmieniło. Trener D'Aversa w dalszym ciągu nie może korzystać z Kucki, Alvesa, Inglese, Cypriena, Cavigli, Zirkzee, Iacoponiego i Gagliolo. Istnieje pewna szansa, że do soboty wykuruje się Conti, jednak i tak jego ewentualny występ jest bardzo wątpliwy.

Wyjściowy skład Parmy na mecz z Crotone jest w sumie jedna wielka niewiadomą. Mimo pozornie sporych braków kadrowych D'Aversa ma dość duże pole manewru. Na skrzydłach o dwa miejsca rywalizuje czwórka Man-Mihaila-Gervinho-Karamoh, o miejsce na środku ataku Pelle z Corneliusem, zaś w pomocy, do gry na 3 pozycjach realnie rozważana jest czwórka: Kurtic-Brugman-Grassi-Hernani. Paradoksalnie najbardziej klarowna wydaje się być sytuacja w formacje obrony, gdzie pomimo stale popełnianych, tych samych błędów, D'Aveersa praktycznie nie dokonuje roszad. Tym samym blok defensywny, prawdopodobnie znowu stworzą Laurini, Osorio, Bani oraz Pezzella. Ciekawie wygląda zaś rywalizacja między słupkami i to czy po bardzo solidnym meczu w Turynie, ponownie zobaczymy tam Colombiego, czy jednak trener powróci do Sepe.

W obliczu meczu Parmy z Crotone, nie ma co skupiać się na kontekście historycznym, bowiem do tej pory obie ekipy grały ze sobą tylko raz - w poprzedniej rundzie Rossoblu, ograli Crociatich 2:1.

Podsumowując, w sobotę na Stadio Tardini, odbędzie się typowy mecz o nic. Zarówno Parma, jak i Crotone nie mają już większych szans na utrzymanie się w lidze, dzięki czemu mogą podejść do tej konfrontacji zupełnie na luzie. W zasadzie jedyną stawką tego spotkania, może być uniknięcie łatki najgorszej ekipy w Serie A. Mimo, iż pozycja obu klubów w tabeli sugeruje, że może być to mecz niewarty uwagi, jednak paradoksalnie możemy mieć tu do czynienia z nie lada show, bowiem co jak co, ale ostatnie mecze z udziałem czy to Parmy czy to Crotone, należały do grona niezłych widowisk, które po prostu dobrze się oglądało. Tym samym istnieje pewna nadzieja, że od strony sportowej, będzie to przyzwoity mecz.
Copyright 2006-2021 by FCParma.com.pl