FCParma.com.pl - Pierwszy w Polsce serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 17 piątek, 21 stycznia 2022

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Alessandria0
Parma 2
Stadio Giuseppe Moccagatta; 19.12.2021; 14:00

Następny mecz

Serie B
Parma -
Frosinone-
Stadio Ennio Tardini; 21.01.2022; 20:30

Video

Alessandria 0:2 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Często po treningu zostaje z trenerem Iachinim i jego sztabem, aby ćwiczyć element obrony piłki ciałem. Ważne jest to, aby wiedzieć jak dobrze zastawiać piłkę, będąc tyłem do bramki. We Włoszech każdy napastnik musi potrafić to robić." - Adrian Benedyczak

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Fusbal Stand

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5696 dni.
Napisaliśmy 17321 newsów

Mamy 285 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 17 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Zapowiedź meczu Parma - Cosenza

Przerwa reprezentacyjna dobiega końca, zaś Parma powraca do gry, z nadzieją choćby częściowej rehabilitacji, za kompromitacje jakiej doznała w Lecce. W niedzielę, na Tardini, Crociati podejmą Cosenzę.

Cosenza to drużyna, która do obecnych rozgrywek Serie B dostała się niejako kuchennymi drzwiami i jako ostatni zagwarantowała sobie ligowy status. W istocie, w zeszłym sezonie ekipa z Kalabrii została zdegradowana do Serie C, jednak na skutek bankructwa Chievo, ostatecznie przywrócono ją do rozgrywek. Co równie ciekawe Cosenza, przejęła od ekipy z Werony sporą liczbę piłkarzy, a także trenera w osobie Marco Zaffaroniego.

Te wszystkie zawirowania sprawiły, iż na starcie rozgrywek Cosenza była jednym z głównych kandydatów do spadku. Póki co jednak ligowa rzeczywistość nie weryfikuje tej drużyny, aż tak brutalnie. Wprawdzie Cosenza prezentuje się w kratkę, punktuje praktycznie tylko ze słabszymi rywalami, zaś dwa ostatnie spotkania, z Lecce oraz Regginą przegrała w kiepskim stylu, to nie ulega wątpliwości, że są zespoły, które wyglądają od niej o wiele gorzej.

Ze statystycznego punktu widzenia, warto odnotować, iż ekipa Zaffaroniego kompletnie nie radzi sobie na wyjazdach, na których zdobyła zaledwie punkt, co czyni ją najgorszą drużyną w Serie B, pod tym względem. Do tego w swoich spotkaniach wyjazdowych Cosenza straciła, aż 14 z ogółu 18, wpuszczonych goli.

Cosenza to drużyna, która na pewno nie powala pod kątem kadrowym, jednak w jej szeregach można znaleźć kilka interesujących postaci, jak chociażby Milico, Gori (najlepszy strzelec zespołu z 5 trafieniami na koncie) czy też dwójka Carrari-Palmiero.

Przejdźmy teraz do Parmy, dla której przerwa na reprezentacje, z pewnością nie była łatwa, jednak z drugiej strony, choć w drobnym stopniu pomogła załagodzić wstyd związany z ostatnim ligowym występem ekipy Mareski. To co stało się w Lecce, chyba wszyscy kibice chcieliby jak najszybciej wyrzucić z pamięci. Parma została dosłownie zmiażdżona przez Lecce, które obnażyło wszystkie jej braki i mankamenty, zaś końcowy rezultat 4:0 był dosłownie najniższym wymiarem kary. Mówiąc krótko w zespole Mareski nie funkcjonowało absolutnie nic, zaś piłkarze, z paroma wyjątkami, zaprezentowali się poniżej wszelkiej krytyki. Nic więc dziwnego, że statystyczny kibic mógł po tym meczu tylko złamać ręce i popaść w rozpacz. Mimo to, klub w dalszym ciągu darzy zaufaniem szkoleniowca, co z punktu widzenia większości fanów, traktowane jest jako spory błąd.

Przed spotkaniem z Cosenzą, Maresca oprócz wielu boiskowych problemów ma również te kadrowe. Wprawdzie w trakcie przerwy, do zdrowia powrócić mieli Camara czy Valenti, jednak z drugiej strony ostatnie raporty mówią o tym, że pod sporym znakiem zapytania stoją występy Schiattarelli oraz Vazqueza, a do tego z kontuzją, ze zgrupowania reprezentacji, powrócił Benedyczak, który w ostatnich tygodniach prezentował wyśmienitą formę.

Jeśli chodzi o zestawienie składu, to naprawdę trudno jest przewidzieć to co zrobi Maresca. Po dwóch względnie dobrych spotkaniach, z Cittadellą oraz Vicenzą, ustawienie 3-5-2 kompletnie nie zdało egzaminu w starciu z Lecce i niewykluczone, że szkoleniowiec zdecyduje się powrócić do swoich pierwotnych założeń lub tez poszuka jeszcze czegoś innego. To właśnie od wyboru modułu taktycznego, w dużej mierze zależeć będzie liczba zmian personalnych, jednak chyba i tak możemy oczekiwać ich całkiem sporo, względem "11", która wyszła na mecz na Via del Mare.

Na koniec rzućmy jeszcze okiem na historię spotkań obu zespołów. Cosenza jest rywalem, z którym Parma nie mierzyła się do tej pory zbyt często. Aktualny bilans to 7 wygranych Crociatich, 2 remisy oraz 3 tryumfy ekipy z Kalabrii. Jeszcze większa przewaga Parmy maluje się w starciach na Tardini, gdzie odnotowała ona 5 wygranych i remis. Po raz ostatni obie ekipy spotkały się w zeszłym sezonie, w ramach Coppa Italia, kiedy to Parma na własnym boisku pokonał Cosenze 2:1, za sprawą dubletu Brunetty.

Podsumowując. Sugerując się tylko i wyłącznie tabelą, można by rzec, że będzie to konfrontacja dwóch zespołów będących w zbliżonej formie, a co za tym idzie mecz ten nie powinien mieć wyraźnego faworyta. Nie ma jednak co silić się tu na kurtuazję i trzeba postawić sprawę jasno - dla Parmy każde inne rozstrzygnięcie tego spotkania, niż wygrana będzie kolejną kompromitacją. Wprawdzie Cosenza na Tardini przyjedzie nie mając nic do stracenia i poszukując przełamania, jednak patrząc na dotychczasowe, wyjazdowe poczynania ekipy z Kalabrii oraz porównując potencjał kadrowy obu zespołów, należy jasno stwierdzić, iż ekipa Mareski jest zobligowana do wygranej.
Copyright 2006-2021 by FCParma.com.pl